2022 01 02

Kėdainiuose strigęs „Žalgiris“ naujus metus pradėjo pergalingai

Klampiose rungtynėse Kėdainiuose – sunki „Betsafe-LKL“ čempionų Kauno „Žalgirio“ (14-1) krepšininkų pergalė. Jures Zdovco auklėtiniai išvykoje 77:69 (27:24, 17:15, 17:17, 16:13) palaužė pagirtinai kovojusius „Nevėžio-Optibet“ (3-11) atstovus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai šiame mače vertėsi be svarbiausio savo aukštaūgio Josho Nebo. Amerikiečiui apšilimo metu sušlubavo sveikata, o Jure Zdovcas nusprendė patausoti savo baudos aikštelės galiūną.

Susitikimo pradžioje abiejų ekipų puolimo vežimus ant savo pečių tempė du krepšininkai.

Pagrindiniu kauniečių vidurio puolėju tapęs Marekas Blaževičius per pirmąsias 4 minutes surinko net 9 taškus, o ne ką prasčiau atrodė ir „Nevėžio-Optibet“ atstovas Svenas Smajlagičius, pelnęs 10 iš pirmų 15 šeimininkų komandos taškų.

„Žalgiris“ neturėjo problemų puolime, tačiau gynyboje neišgaudė varžovų tritaškininkų – Rihards Kuksiks per pirmą mačo dalį sumetė net 4 tritaškius, S.Smajlagičius – 3, o „Nevėžis-Optibet“ laikėsi žaidime (39:44).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Po pertraukos aukštesnę pavarą įjungę LKL čempionai greitai susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą (55:41), tačiau galutinai „uždaryti“ rungtynių jiems nepavyko – kėdainiškiai vėl kilo į kovą ir priartėjo labai pavojingu atstumu.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkus nuo „Žalgirio“ skyrė vos vienas metimas (63:65), tačiau tuomet dvitaškį su pražanga pelnė Tyleris Cavanaugh, tritaškį pridėjo Artūras Milaknis ir svečiai iš Kauno džiaugėsi šeštąja pergale iš eilės vietiniame fronte.

Nugalėtojus į priekį vedė po krepšiu karaliavęs T.Cavanaugh, surinkęs dvigubą dublį – 18 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 29 naudingumo balai.

Artūras Milaknis pridėjo 14 taškų, po 12 surinko Janis Strelnieks ir Marekas Blaževičius.

Žalgiriečiai pataikė tik kas ketvirtą tritaškį – 8 iš 32 (25 proc.), tačiau užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (43:32).

Šiose rungtynėse po ilgesnės nei dviejų mėnesių pertraukos ant parketo sugrįžo Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas rungtyniavo beveik 8 minutes, per kurias pasižymėti nespėjo, tačiau sugriebė 3 kamuolius.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Svenas Smajlagičius 19, Rihards Kuksiks 16 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Tahjonas Starksas 12 (6 rez. perd.), Paulius Murauskas 11.

Kauno „Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 18 (11 atk. kam., 29 naud. bal.), Artūras Milaknis 14 (4/10 trit.), Janis Strelnieks ir Marekas Blaževičius po 12, Edgaras Ulanovas 8 (7 atk. kam., 18 naud. bal.).