Mindaugas Girdžiūnas
24 min. | 16 tšk. | 4/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud. | 4 atk. kam. | 2 perd. | 1 per. k. | 2 kl. |
Žmogus, kurį jau po pirmųjų rungtynių pusė Lietuvos, ko gero, pakrikštijo būsimu Manto Kalniečio dubleriu. Negali nesutikti – klaipėdietis iš tikrųjų buvo puikus.
„Švyturio“ arena ėmė ošti vos tik nuskambėjus Mindaugo Girdžiūno pavardei per komandų pristatymą. Taip klaipėdiečiai pasveikino saviškį. Bet buvo sunku tikėtis, kad žiūrovai taip oš ir paskutinę rungtynių minutę.
Kaip simboliška. Mindaugas Girdžiūnas prižiūrimas varžovo švystelėjo tolimą metimą ir pelnė pirmuosius rinktinės taškus šią vasarą. Kaip ir paskutiniuosius dvikovoje su Naująja Zelandija – įžaidėjo baudų metimai įtvirtino triuškinančią pergalę 88:58.
M.Girdžiūnas darė tai, ką moka geriausiai – individualiomis pastangomis rinko taškus. Tai apylaisvis pataikydamas iš trijų taškų zonos ar vidutinio nuotolio. Tai pirmuoju žingsniu apgaudamas zelandą ir reidu supjaustydamas svečių gynybą.
Sėdančiam ant suolo M.Girdžiūnui J.Kazlauskas davė „penkis“. 10 įžaidėjo taškų ir Lietuvos rinktinės persvara 48:31. Sklandus puolimas ir gera gynyba. Darbas padarytas.
Po pertraukos jis pademonstravo J.Kazlauskui, kad kris dėl kiekvieno kamuolio po varžovų krepšiu. Iškiš kamuolį pro Naujosios Zelandijos gynybos plyšį taip, kad Antanui Kavaliauskui jį lyg saldainį nuo lėkštutės reikės tik išvynioti ir suvalgyti.
Rungtynių pabaigoje M.Girdžiūnas padarė vieną kitą klaidelę, tačiau jos tikrai neužtemdė solidaus debiuto nacionalinėje komandoje.
Kita vertus, per keletą pastarųjų metų jau teko įsitikinti, kad vienerios rungtynės dar nieko nereiškia. Nieko nereikšti gali ir visas pasirengimo ciklas, nes viskas geriausiai išryškėja prasidėjus tikroms kovoms. Kai varžovų lyderiai ima minti ant silpnosios Lietuvos rinktinės vietos ir smaugia Manto Kalniečio dublerį.
Tą parodė Luko Lekavičiaus ir Šarūno Vasiliausko pavyzdys – greitai užsiliepsnojusių draugiškų rungtynių cikle, bet taip pat greitai ir nudegusių Europos ir pasaulio čempionate.
Džiugu, kad ir M.Girdžiūnas pirmuoju maču Klaipėdoje savęs dėl nieko neįtikino. „Mažiausiai, ko reikia rinktinei, tai taškų. Komandai reikia vadovavimo. Taškai – paskutinėje vietoje“, – po rungtynių savo rezultatyvumo nesureikšmino M.Girdžiūnas.
Edgaras Ulanovas
27 min. | 16 tšk. | 5/7 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud. | 3 atk. kam. | 1 kl. |
Nors irgi pelnė 16 taškų ir su Mindaugu pasidalijo rezultatyviausio mačo žaidėjo statusą, E.Ulanovas nepaliko tokio ryškaus pėdsako, tačiau tyliai ramiai įšoko į rezultatyvumo lyderių poziciją.
Ko gero, tai buvo pats sunkiausias debiutas, nes E.Ulanovas žaidė ne jam įprastoje lengvojo krašto, o sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Kitaip tariant, negalėjo atskleisti savo tikrųjų sugebėjimų.
Kaip pripažino ir pats, gintis prieš aukštesnius ir fiziškai stipresnius varžovus 197 cm ūgio kauniečiui buvo sudėtinga. Bet žaidimas neturėjo nuvilti J.Kazlausko – E.Ulanovas žaidė ilgiausiai iš visų rinktinės kandidatų (beveik 27 minutes).
Kai gaudavo progą mesti laisvas, E.Ulanovas dažniausiai pataikydavo. Pasižymėjo ne tik metimais iš vietos, bet taip pat ir užbaigė ataką nugara į krepšį, prasiveržimu.
Ko daugiau iš jo reikia puolime? „Žaidžiant sunkiuoju kraštu gynyboje buvo sunku, bet puolime gal net ir geriau“, – pripažino pats E.Ulanovas.
Bet ir gynyboje Edgaras atidavė visas jėgas. Visas šlapias jis griuvo dėl kiekvieno kamuolio, stengėsi atmušinėti sunkesnius varžovus nuo krepšio.
Gavo pylos – Naujoji Zelandija po lietuvių krepšiu atkovojo 16 kamuolių, todėl tobulėti dar yra kur. Net ir neįprastomis sąlygomis.
E.Ulanovas Lietuvos rinktinėje žiūrėtųsi kaip situacijų žaidėjas, kurį J.Kazlauskas gali mesti į aikštę su tam tikromis užduotimis. Specifinę gavo jau pirmosiose rungtynėse, tačiau rezultatyvumą kiek aptemdė varžovų puolime atkovotų kamuolių statistika. Kita vertus, normaliomis sąlygomis tai jau nebus toks E.Ulanovo rūpestis.
Marius Grigonis
19 min. | 11 tšk. | 1/2 dvit., 3/4 trit. | 3 atk. kam. | 1 perd. | 1 kl. |
Vos tik pasirodęs aikštėje Marius Grigonis ilgai nelaukęs švystelėjo taiklų tritaškį. Akivaizdu, kad nei Sigito Kavaliausko užduotys fizinio rengimo stovyklos pradžioje, nei Jono Kazlausko krūviai Palangos arenoje neišderino jauno puolėjo taikiklio.
„Rungtynės viską parodys“, – prieš pirmąjį kontrolinį testą sakė Jonas Kazlauskas.
Svarbiausia, kad jaunas 22 metų krepšininkas parodė tai, ką demonstravo treneriui ir per pirmąją stovyklos savaitę – fantastišką riešą.
M.Grigonis pataikė 3 tritaškius iš 4 ir baudė Naujosios Zelandijos gynybą už atsainumą prie perimetro.
Kažkuo daugiau Marius ir neišsiskyrė. Bet to galbūt ir nereikėjo. Savo žaidimu M.Grigonis pademonstravo, kad, ko gero, bus tas snaiperis, kuris kels grėsmę kitiems metikams. Tam pačiam Artūrui Milakniui, kuris paliko aikštę prametęs abu tritaškius per 12 minučių.
Ar M.Grigonis sukels rimtą konkurenciją? A.Milaknis šiuo metu patikimiausias snaiperis Lietuvoje, bet tai vietos dvyliktuke jam dar negarantuoja. Artūras dar ne to kalibro Lietuvos rinktinės žaidėjas, kad galėtų sau leisti ramiai prasimėtyti pasiruošimo cikle.
Su šypsena į vasarą su rinktine pasileidęs M.Grigonis savo tritaškiais galėtų įpūsti neprognozuojamų vėjų į rinktinės stovyklą.
Vaidas Kariniauskas
17 min. | 0 tšk. | 0/4 baud. | 1 kam. | 4 perd. | 1 kl. | 1 per. kam. |
„Drąsiai!“ – Vaidą Kariniauską žaisti vienas prieš vieną ragino Jonas Kazlauskas.
V.Kariniauskas persimetė kamuolį, apžaidė priešininką ir nuo taškų varžovus išgelbėjo tik pražanga – kamuolys pašokinėjęs ant lanko į skylę neįkrito.
Po pirmosios netaiklios Vaido baudos, Klaipėdoje įžaidėją ragino jau ir žiūrovai – plojimais. Tačiau širdies dūžių ritmu pliauškėję klaipėdiečių delnai tikslios baudos neprišaukė – 0/2.
Kai V.Kariniauskas vėliau dar sykį stojo prie baudų metimo linijos, vėl svaidė pro šalį.
Atodūsis „Švyturio“ arenoje.
Šie epizodai iliustravo kiek nedrąsų V.Kariniausko debiutą.
Po netaiklių baudų metimų V.Kariniauskas vėliau vietomis vengė skubėti, tačiau tuo pačiu nedrįso mesti, numetė kamuolį į užribį ar priėmė sprendimus be laimingos pabaigos.
Jeigu Kazlauskas ieškojo žaidėjų, su kuriais žaidimas plauktų pasroviui, tai to laisvumo V.Kariniausko žaidime šiek tiek pritrūko.
„Drąsos naujokams užteko. Gal tik Kariniauskui buvo jos mažiau“, – pripažino ir pats J.Kazlauskas.
V.Kariniausko laikrodis tiksi. Jaunas 22 metų 198 cm ūgio įžaidėjas neturi kada švaistyti progų palikti gerą įspūdį aikštėje, kadangi bet kurią akimirką pasiruošimui įsibėgėjus gali būti atkabintas.
Kol kas V.Kariniauskas rinktinės pratybose paliko neblogą įspūdį išnaudodamas savo stipriąsias puses – ūgio pranašumą, žaidimą nugara į krepšį, ramybę. Aikštėje tai virto 4 rezultatyviais perdavimais – aukščiausiu rodikliu komandoje, ir tik viena padaryta klaida.
Bet J.Kazlauskui reikia dar geresnio rezultato.