2017 08 02

Klaida, kurios Donatas Motiejūnas nebegalėjo kartoti

Deja vu – dar viena vasara ir dar vienas kankinantis laukimas Donatui Motiejūnui. 26-erių puolėjas planavo susitvarkyti klubinius reikalus dar iki Lietuvos rinktinės stovyklos starto liepos 21-ąją, bet ne viskas vyko pagal 213 cm ūgio bokšto planą. Tik šįkart D.Motiejūnas nusprendė sužaisti agresyviai ir išvažiavo į rinktinę be garantijų. Bet neišvažiavęs jis rizikavo pasimesti naujoje rinktinių kalendoriaus tvarkoje, kuri be rinktinės jį galėjo palikti iš viso trims vasaroms.
donatas-motiejunas-krepsinio-rinktine-pasikeitus-visi-jauni
Donatas Motiejūnas

„Pernai padariau klaidą, kad neatvažiavau į rinktinę. Šiemet labai norėjau atvažiuoti ir sakiau, kad klaidos nebepadarysiu“, – užsivedęs pasiruošimą Europos čempionatui Palangoje pradėjo D.Motiejūnas.

LKF atstovai apdraudė kuklią jo praėjusio sezono sutartį su „New Orleans Pelicans“, kuri oficialiai siekė 618 tūkst. JAV dolerių.

Bet D.Motiejūną važiuoti į rinktinę ragino ne tik finansinės garantijos. Jam iškilo grėsmė 2015–2018 m. nė sykio neužsivilkti nacionalinės komandos marškinėlių.

Viena, kai žaidėjas pats nenori žaisti rinktinėje, o visai kas kita, kai tiesiog nesusiklosto aplinkybės. 2015-aisiais po puikaus NBA sezono D.Motiejūnui kelią į Europos čempionatą užtvėrė sunki nugaros operacija, 2016-aisiais – naujos NBA sutarties derybos.

D.Motiejūnas tiesiog nebegalėjo praleisti trečių rinktinės metų. Ypač dėl grėsmių, kurios susidarė daugiausia dėl reformų tarptautiniame krepšinyje bei tebesitęsiančio FIBA ir Eurolygos karo.

Jame iš esmės nieko naujo. Eurolyga patvirtino 2017–2018 m. sezono tvarkaraštį, kuriame per FIBA langus numatytos rungtynės.

Logika paprasta – kai Lietuvos rinktinė lapkričio 23-iąją žais pasaulio čempionato atrankos rungtynes, tą pačią dieną „Žalgiris“ namuose priims Stambulo „Anadolu Efes“. Akivaizdu, kad „Žalgirio“ lietuviai per vieną dieną dvejų rungtynių nesužais ir liks klube.

Jau galite rezervuoti šias datas ir nieko daugiau neplanuoti! #fibawc #mesuzlietuva #musukrepsinis

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

NBA jau seniai kuo ramiausiai pranešė, kad sezono metu neišleis savo žaidėjų į nacionalines rinktines ir niekas dėl to pernelyg nesiginčijo.

Bet kai Eurolyga pranešė, kad nekeis savo tvarkaraščio ir bendru 16-os komandų sutarimu neįsitrauks į FIBA organizuojamas tarptautines varžybas, rinktinių rungtynių populiarumo likimas pakibo ant plauko.

FIBA iškart pareiškė, kad Eurolyga elgiasi neteisingai, visiškai neatsižvelgdama į 2014-ųjų krepšinio federacijų susitarimus. Bet sunku tikėtis, kad iki rudens gali kažkas keistis. O tai reiškia, kad 2019-ųjų pasaulio pirmenybių atranka prasidės be geriausių žaidėjų.

Iš dabartinės rinktinės narių, nacionalinėje komandoje nebūtų Jono Valančiūno, Donato Motiejūno, Mindaugo Kuzminsko, Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio. Iš esmės, viso starto penketo.

Tęsiant sąrašą, rinktinė liktų be Luko Lekavičiaus, Artūro Milaknio ir Edgaro Ulanovo. Nepamirškite ir Domanto Sabonio bei Pauliaus Jankūno, kurių šiemet ir taip nepamatysime Europos čempionate.

Su tokiomis taisyklėmis niekas nežino, kaip bus.

Pagal dabartinę situaciją gali nutikti taip, kad po artimiausio Europos čempionato NBA ir Eurolygos žaidėjai į rinktinę susirinktų tik 2019-ųjų pasaulio pirmenybėse Tokijuje.

Aišku, jeigu į jas pateks Lietuvos rinktinė, vedama Europos taurės, FIBA klubų turnyrų ar nacionalinių čempionatų žaidėjų.

Jeigu niekas nesikeis ir Eurolygos žaidėjai iš tikrųjų sezono metu neužsivilks rinktinės marškinėlių, nacionalinė komanda pajėgiausia sudėtimi geriausiu atveju sužais tik 2 iš 6 atrankos rungtynių birželio 28-ąją ir liepos 1-ąją, atmetus visus traumų ir kitų galimų trukdžių atvejus.

Jau galite rezervuoti šias datas ir nieko daugiau neplanuoti! #fibawc #mesuzlietuva #musukrepsinis

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Lietuvos rinktinė 2019-ųjų pasaulio čempionato atranką pradės su Lenkijos, Vengrijos rinktinėmis ir papildomos atrankos nugalėtoja. Po 6 tarpusavio rungtynių į kitą etapą pateks 3 iš 4 grupės komandų.

Kitame etape prie trijų grupės komandų prisijungs dar trys rinktinės iš dar kitos grupės – viso bus 6 komandos. Trys geriausios komandos iš šios grupės pateks į pasaulio čempionatą.

Pagal FIBA numatytą langų sistemą, kito 2019-ųjų pasaulio pirmenybių atrankos etapo mačai vyktų 2018-ųjų rugsėjį, lapkritį ir 2019-ųjų vasarį – likus pusmečiui iki finalinio turnyro.

Varžovai #fibawc atrankoje aiškūs! Lengva grupė? #mesuzlietuva #musukrepsinis

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Vėlgi, Eurolygos ir NBA žaidėjai rugsėjį pradeda pasiruošimą naujajam sezonui ir labai realu, kad neišleistų savo krepšininkų į nacionalines rinktines.

Mažų mažiausiai, būtų palikta erdvė interpretacijoms, ką daryti su Eurolygos ir NBA krepšininkais, o tai natūraliai taptų tikra painiava.

Niekas neapdraustas, kad, pavyzdžiui, NBA žaidėjas iš tikrųjų galės žaisti rinktinėje jau tik finaliniame turnyre 2019-ųjų rugsėjį.

D.Motiejūnas dar nėra NBA žaidėjas. Bet jis yra kažkur tarp NBA ir Eurolygos – dviejų organizacijų, kurių keliai veda visai priešinga kryptimi nei FIBA.

„Su tokiomis taisyklėmis niekas nežino, kaip bus, todėl šie metai paskutiniai garantuoti“, – FIBA kalendoriuje nesusigaudo ir D.Motiejūnas, paminėjęs tai kaip vieną rimtų priežasčių, kodėl šiandien ryžosi važiuoti į rinktinę net ir neturėdamas sutarties.

VIDEO: Donatas Motiejūnas: „Rinktinė pasikeitusi, visi jauni“

Jis taip pat priminė, kad tai bus paskutinė vasara pagal senąją FIBA sistemą. Jau labai greitai – rudens pabaigoje, matysime visai kitokį rinktinių žaidimą.

Tad daug geriausiųjų šiemet suvažiavo į rinktinę. Nes kaip bus toliau – nežino niekas, o ta nežinia lengvai baugina.

VIDEO: Krepšininkų ir futbolininkų susitikime – taiklus Veličkos metimas iš pusės aikštės
VIDEO: Jonas Mačiulis: „Dešimt rinktinių pretenduos į medalius, bus sunku“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai