2022 02 19

Lengva nebuvo: „Žalgiris“ palaužė „Šiaulius“ ir žengė į KMT finalą

Karaliaus Mindaugo taurės čempionų titulo gynybą Kauno „Žalgiris“ tęsia sėkmingai. Pirmajame šiųmečio turnyro pusfinalyje Jure Zdovco auklėtiniai nelengvai 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19) palaužė KMT ketverto debiutantus „Šiaulius“.
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Žalgiris" - "Šiauliai"
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Žalgiris" - "Šiauliai" / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ ėmėsi darbo ir vedamas Tylerio Cavanaugh ėmė krautis pranašumą (13:5), kuris greitai siekė 8 taškus. Šiauliečiai puolimą taip pat užkūrė, bet gintis sekėsi itin sunkiai. Po Artūro Milaknio tritaškio kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą – 27:17.

Martynas Varnas ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinyje ir riaumojo po dviejų taškų su T.Cavanaugh pražanga. „Šiauliai“ pasiduoti nesiruošė ir ėmė tirpdyti persvarą. Vienu metu komandas skyrė vos du taškai, bet prieš pat pertrauką „Žalgiris“ vėl truktelėjo į priekį – 45:38.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai jautėsi vis užtikrinčiau, o ketvirtojo pirmosiomis minutėmis įgijo jau 16 taškų pranašumą. Toks atotrūkis jau buvo per didelis „Šiauliams“ – „Žalgiris“ kontroliavo rungtynes ir nužygiavo į pergalę.

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo 36:34, taip pat žalgiriečiai atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 22 prieš 14.

„Žalgiris“ dvitaškius metė 60 proc. (18/30), tritaškius – 35 proc. (9/26) taiklumu. Šiauliečiai pataikė 49 proc. dvitaškių (17/35) ir 26 proc. tritaškių (7/27).

„Žalgiris“: J.Lauvergne'as 15 (8 atk. kam.), T.Cavanaugh 13 (5 atk. kam., 19 naud. bal.), E.Ulanovas 12, J.Nebo 10 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 8, P.Jankūnas 7.

„Šiauliai“: M.Varnas 12, P.Danusevičius 10, D.Sabeckis, N.Bezbradica ir I.Armwoodas po 8, A.Urbutis 7.

Finale „Žalgiris“ susitiks su Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pusfinalio laimėtojais.

„Žalgiris“ KMT trofėjų yra iškovojęs keturis kartus, paskutinįkart tai padarė pernai.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Šiauliai“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“

40 min. Rungtynės baigėsi.

38 min. Tritaškis mažino skirtumą iki 10 taškų, o J.Zdovcas prašė minutės pertraukėlės – 76:66.

37 min. Skirtumas nekinta, žaliai balti artėja finalo link – 76:63.

35 min. P.Danusevičius rankų nenuleidžia – jis įkrėtė tritaškį – 72:58.

34 min. „Ryto“ sirgaliai, jau laukiantys savo pusfinalio, griausmingai užtraukė necenzūrinę skanduotę „Žalgirio“ atžvilgiu. L.Lekavičius į įžeidimus atsakė tritaškiu – 70:55.

33 min. J.Lauvergne'as nieko netrukdomas krovė iš viršaus, E.Stankevičius pataikė iš po krepšio. Laikas eina, „Šiauliams“, norint dar pakovoti dėl pergalės, reikia mažo stebuklo – 70:51.

32 min. J.Lauvergne'as dvitaškiu iš po krepšio padidino „Žalgirio“ pranašumą jau iki 16 taškų – 65:49.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 61:49

29 min. ASG arena skanduoja „Šiaulių“ vardą. O L.Lekavičius į tai atsako dvitaškiu su pražanga – 59:49.

27 min. „Bravooo!“ – E.Ulanovas šaukė J.Lauvergne'ui, nors prancūzui ir nepavyko ištraukti kamuolio iš užribio.

25 min. A.Urbutis pataikė iš toli, E.Stankevičius po krepšiu užpuolė L.Lekavičių – 46:54.

24 min. T.Cavanaugh pykštelėjo tritaškį, N.Bezbradica taip pat pataikė iš toli. Nuostabų bloką J.Nebo uždėjo I.Armwoodas. „Žalgiris“ po efektingo E.Ulanovo dėjimo vėl priekyje dviženkliu skirtumu – 52:41.

21 min. Antrąją rungtynių pusę J.Nebo pradėjo galingu dėjimu iš viršaus – 47:38.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 45:38

20 min. E.Ulanovas įkratė tritaškį per varžovo rankas.

19 min. A.Urbutis be pasipriešinimo pataikė iš po krepšio, J.Zdovcas vėl šaukia pasitarimą. Jo auklėtiniai pirmauja 41:38.

17 min. J.Elmore'o baudų metimai vėl mažino atsilikimą – 36:39.

16 min. Užsivedusius šiauliečius gesinti bandė J.Strelnieko tritaškis, bet M.Varnas atsakė tuo pačiu. Dar vienas tritaškis – šįkart taiklus M.Kalnietis.

15 min. M.Varnas skrajoja ASG arenoje. Dar du jo taškai, šįkart su T.Cavanaugh pražanga. „Žalgirio“ pranašumas jau tik du taškai – 33:31.

14 min. Blokas E.Ulanovui ir P.Danusevičiaus taškai greitoje atakoje. Šiauliai artėja – 28:32.

13 min. M.Varnas pataikė dvitaškį, J.Elmore'as pridėjo taiklius baudų metimus ir Saulės miesto ekipa vėl apkarpė deficitą – 26:32.

12 min. Koks gražus žemė-oras epizodas, o jo smaigalyje atsidūręs I.Armwoodas įkrovė iš viršaus – 22:31.

11 min. J.Lauvergne'o baudų metimai buvo taiklūs, bet taiklus ir P.Danusevičius, atakavęs iš toli. Kauniečių pranašumas vienženklis – 29:20.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 27:17

10 min. A.Milaknis kėlinį užbaigė tritaškiu ir pirmą kartą žalgiriečių persvara tapo dviženkle – 27:17.

9 min. P.Jankūnas įšveitė tritaškį, kauniečiai apsigynė, o J.Lauvergne'as pataikė iš vidutinio nuotolio – 22:15.

8 min. I.Armwoodas sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, pagaliau ASG arenoje rimčiau girdimi ir šiauliečių sirgaliai – 15:17. J.Zdovcas prašė pertraukėlės.

7 min. M.Varnas pataikė dvitaškį su K.Lukošiūno pražanga, o tuo labai nepatenkinti buvo ir J.Zdovcas, ir T.Sabonis. „Šiauliai“ atsilieka – 13:17.

5 min. A.Urbutis po ilgos pertraukos grįžo į aikštę ir pelnė taškus, „Šiauliai“ sumažino atsilikimą – 9:13.

4 min. T.Cavanaugh dar kartą įsmeigė iš toli – 13:5.

3 min. M.Kalnietis atliko savo firminį veiksmą – išsimetė kamuolį varžovui į nugarą ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio, N.Bezbradica pataikė iš toli. J.Nebo įvertė dvitaškį su pražanga – 10:5.

2 min. T.Cavanaugh pelnė penkis taškus iš eilės ir išvedė žalgiriečius į priekį, N.Bezbradica atidarė šiauliečių taškų sąskaitą – 5:2.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis, Nemanja Bezbradica, Isaiah Armwoodas, Johnathanas Elmore'as, Paulius Danusevičius.

Prieš rungtynes. „Žalgiris“ šiam mačui neregistravo Nielso Giffey ir Regimanto Minioto.