Kokia drama: netikslus metimas iš po krepšio padovanojo „Lietkabeliui“ bilietą į KMT ketvertą

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo vietą Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte – Nenado Čanako komanda panaikino turėtą nedidelį deficitą ir ketvirtfinalyje eliminavo Klaipėdos „Neptūną“.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Po pirmųjų rungtynių Klaipėdoje uostamiesčio krepšininkai turėjo dviejų taškų pranašumą.

Antrasis susitikimas vyko Panevėžyje, kur Nenado Čanako auklėtiniai laimėjo 79:76 (18:17, 17:21, 29:14, 15:24) ir pačiupo bilietą į Kauną.

168:167 – toks galutinis šio ketvirtfinalio rezultatas.

38:35 per pertrauką priekyje buvo „Neptūnas“, tačiau po pertraukos sėkmingiau startavo Deivido Sirvydžio įkvėptas „Lietkabelis“ – spurtas 18:4 kardinaliai pakeitė situaciją ketvirtfinalyje, o M.Brazys degino vieną minutės pertraukėlę po kitos.

Galiausiai trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ laimėjo 29:14 ir prieš ketvirtąjį pirmavo 64:52.

Lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo atkarpa 6:0, bet netrukus jau šeimininkai skuodė pirmyn septyniais taškais be atsako. Atrodė, kad tai bus viskas rungtynėse, tačiau svečiai nesiruošė sudėti ginklų.

Nenad Čanak
Nenad Čanak

Net 12:2 spurtavo „Neptūno“ komanda lemiamomis minutėmis, po Igno Sargiūno tritaškio deficitas mažėjo iki minimalaus, tačiau bendras rezultatas jau svėrėsi į neptūniečių pusę.

Likus žaisti 12,7 sek., „Lietkabelis“ pirmavo trimis taškais rungtynėse ir tašku dviejų rungtynių serijoje. Paskutinė ataka priklausė „Neptūnui“.

Ignas Sargiūnas viską padarė puikiai, prasiveržė iki krepšio, tačiau nepataikė idealaus metimo.

nuotr. LKL.lt/Ignas Sargiūnas

D.Sirvydis nugalėtojams pelnė 20 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus., Gediminas Orelikas pridėjo 19 taškų (5/9 trit.).

Savo rankose rungtynes turėjęs I.Sargiūnas finišavo su 24 taškais, 5 atkovotais kamuoliais, 11 išprovokuotų pražangų ir 29 naudingumo balais.

Panevėžio komanda pusfinalyje susitiks su Vilniaus „Rytu“.

„Lietkabelis“ pernai KMT užėmė trečiąją vietą, prieš tai dvejus metus paeiliui krito finale prieš Kauno „Žalgirį“.

Pastarąjį kartą „Neptūno“ krepšininkai Karaliaus Mindaugo taurės ketverte žaidė 2021-siais – tąsyk užėmė ketvirtąją vietą. Geriausias Klaipėdos ekipos rezultatas KMT kovose – trečioji vieta 2016-siais.

Šiemet KMT finalo ketvertas vyks vasario 17-18 dienomis Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

„Lietkabelis“: D.Sirvydis 20, G.Orelikas 19, G.Maldūnas 11 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 10 (8 atk. kam.).

„Neptūnas“: I.Sargiūnas 24, Ą.Tubelis 20 (9 atk. kam.), ZMaronka 9.