2022 04 25

Kosminė atomazga: „Šiauliai“ išplėšė pergalę iš „Dzūkijos“ rankų

Dėl aukštesnės vietos reguliariajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone kovojantys „Šiauliai-7bet“ (14-15) sulaukė dviejų traumas besigydžiusių legionierių, tačiau turėjo daug vargo. Saulės miesto atstovai savo arenoje 84:83 (15:19, 19:31, 25:13, 25:20) nukovė Alytaus „Dzūkiją“ (11-19) paskutiniu metimu.
Jonathanas Elmore'as
Jonathanas Elmore'as / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje gana užtikrintai pirmavo dzūkai, bet varžovai sugebėjo priartėti. Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, Aleksandras Aranitovičius pataikė tik vieną baudą iš trijų ir „Dzūkija“ buvo priekyje 83:80.

Prie baudų linijos stojo ir Martynas Varnas, kuriam sekėsi geriau – du taiklūs metimai ir deficitas nukirptas iki minimumo (82:83).

Dzūkai paprašė pasitarimo ir po jo tiesiog reikėjo išsimesti kamuolį bei sulaukti varžovų pražangos. Bet kamuolio išsimesti nepavyko, mat A.Aranitovičiaus perdavimą perskaitė M.Varnas, o jo netikslų metimą iš po krepšio greitoje atakoje pataisė Issufas Sanonas – 84:83.

„Šiauliai“ jau triumfavo, bet džiaugsmą nutraukė teisėjas, užfiksavęs pražangą metimo iš trijų taškų zonos metu. Vis dėlto vaizdo peržiūra parodė, kad I.Sanonas savo komandos nepalaidojo – pražanga buvo laikui jau pasibaigus.

Alytiškių gretose žibėjęs A.Aranitovičius per 35 minutes pelnė 26 taškus (5/7 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 1/3 baudų metimų), atkovojo 6 ir prarado kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengė ir surinko 28 naudingumo balus.

Tuo tarpu šeimininkų gretose našiai sugrįžo Jonathanas Elmore‘as – 31 minutė, 22 taškai (6/12 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 7 atkovoti, perimtas ir 3 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, pražanga ir 22 naudingumo balai.

„Dzūkijai“ tai buvo paskutinis reguliariojo sezono mačas, o „Šiauliams-7bet“ liko ketvirtadienio rungtynės su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Alytaus komanda jau prieš rungtynes žinojo, kad nepasistūmės iš aštuntosios vietos ir ketvirtfinalyje kausis su Vilniaus „Rytu“. Tuo tarpu A.Sireikos auklėtiniai savo likimo nežino ir dar gali užimti 5–7 vietas.

„Šiauliai-7bet“: Jonathanas Elmore‘as 22 (7 atk kam., 4 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 13 (5/6 dvitaškių, 7 atk. kam.), Giedrius Staniulis 12 (6/8 dvitaškių, 0/4 baudų metimų), Martynas Varnas 9, Paulius Danusevičius ir Issufas Sanonas po 8.

„Dzūkija“: Aleksandras Aranitovičius 26 (5/8 tritaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Furmanavičius 17 (7 atk. kam.), Dylanas Frye‘us 13 (3/4 tritaškių), Mindaugas Lukauskis 11 (1/6 tritaškių), Joshua Newkirkas 9 (2/7 tritaškių).