2019 05 29

LKL bronza jau arti – karštoje kovoje „Neptūnas“ antrą kartą nukovė „Lietkabelį“

Traumas išsigydęs Panevėžio „Lietkabelis“ kovojo daug atkakliau nei prieš kelias dienas, bet Klaipėdos „Neptūnas“ šventė antrą pergalę 88:75 (28:18, 22:24, 14:21, 24:12) LKL bronzinėje serijoje ir atsidūrė per žingsnį nuo trečiosios vietos Lietuvos čempionate. Lemiamos serijos rungtynės penktadienį vyks Klaipėdoje.
Tomas Delininkaitis
Tomas Delininkaitis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Klaipėdiečiai laikė saugų atstumą nuo varžovų pirmoje rungtynių dalyje ir antrajame kėlinyje buvo įgiję 16 taškų pranašumą, bet trečiasis kėlinys sugrąžino intrigą.

„Lietkabelis“ laimėjo kėlinį 21:14 ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik tašku 63:64.

Ketvirtajame kėlinyje pergalingą spurtą inicijavo Lorenzo Williamsas, kuris pelnė penkis taškus iš eilės ir leido „Neptūnui“ atitrūkti.

Iš viso legionierius Klaipėdos ekipai pelnė 18 taškų.

„Lietkabelis“ pirmą kartą per du mėnesius žaidė pilnos sudėties – po traumos sugrįžo ir Ikenna Iroegbu. Tiesa, jis trečiajame kėlinyje vėl patyrė traumą.

Panevėžio ekipai 18 taškų surinko Paulius Valinskas.

Klaipėdos ekipai jau galėjo padėti Simas Galdikas, kuris buvo diskvalifikuotas dėl smūgio galva Martynui Echodui.

Pirmąsias rungtynes Klaipėdoje 89:77 laimėjo „Neptūnas“.

Trečiosios serijos rungtynės vyks penktadienį Klaipėdoje.

LKL finalo serijoje 1:0 pirmauja Kauno „Žalgiris“.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 18 (3/6 trit., 6 rez. perd., 26 naud. bal.), Deividas Gailius 15 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), Laimonas Kisielius 11, Tomas Delininkaitis ir Gytis Masiulis – po 10.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 18, Marko Čakarevičius 14, Jamaras Wilsonas 11.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 75:88

Kėlinio pradžioje „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 68:63, tačiau trapi persvara greitai išnyko. Ž.Dimecas greitai sumažino skirtumą iki dviejų taškų 66:68. Tada svarbų tritaškį pataikė G.Masiulis – 71:66. L.Williamsas jau pelnė 18 taškų ir „Neptūnas“ vėl įgijo dviženklį pranašumą – 76:66. Likus žaisti dvi minutes, intrigą sugrąžino P.Valinskas, kuris sumažino skirtumą 72:76. Tomas Delininkaitis pataikė labai svarbų tritaškį ir gesino intrigą.

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 63:64

Po pertraukos Panevėžio klubas sugrįžo su naujomis jėgomis ir laimėjo kėlinį 21:14. Komandą tempė P.Valinskas ir M.Čakarevičius. Prieš lemiamą kėlinį sugrįžo intriga.

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 42:50

Kėlinį tritaškiu atidarė S.Sinovecas. M.Kupšas sumažino skirtumą iki penkių taškų 23:28. J.Wilsonas smeigė tritaškį ir komandas skyrė tik keturi taškai. K.Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. S.Jasaitis pataikė pirmąjį tritaškį šioje serijoje, bet L.Williamsas taip pat pataikė iš toli ir savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų. P.Dambrauskas sugrąžino „Neptūnui“ dviženklį pranašumą 40:29. Po dar vieno L.Williamso tritaškio ir pirmųjų G.Masiulio taškų „Neptūnas“ pasiekė rekordinę, 16 taškų, persvarą 45:29. „Lietkabelis“ sugebėjo spurtuoti 7:0 ir sumažino skirtumą 36:45. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai.

Pirmasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 18:28

D.Gailius ir M.Čakarevičius apsikeitė tritaškiais jau rungtynių pradžioje. Netrukus ant parketo atsidūrė G.Masiulis, kuriam į nosį pataikė komandos draugas L.Kisielius. Pasruvo kraujas ir praėjusių rungtynių herojus turėjo trumpam atsisėsti ant suolo. J.Grantas pelnė 6 taškus ir „Neptūnas“ pirmavo 11:9. „Lietkabelis“ greitai pasiekė pražangų limitą ir „Neptūnas“ rinkosi taškus mesdami baudų metimus ir išsiveržė į priekį 19:11. Klaipėdiečiai buvo pasiekę 11 taškų pranašumą 24:13. Po pirmojo kėlinio komandas skyrė 10 taškų.

Startiniai penketai:

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis, Paulius Valinskas, Jamaras Wilsonas, Žiga Dimecas, Marko Čakarevičius.

„Neptūnas“: Deividas Gailius, Laimonas Kisielius, Jerai Grantas, Gytis Masiulis, Lorenzo Williamsas.