2017 08 25 /21:35

Kovingose rinktinės išlydėtuvėse – vieno metimo pralaimėjimas Europos čempionams

Paskutinė Lietuvos rinktinės repeticija prieš „Eurobasket 2017” baigėsi kovingomis ir lygiomis rungtynėmis su Europos čempione Ispanija. Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusį susitikimą lietuviai pralaimėjo 78:79 (27:20, 19:16, 12:23, 20:20). Pasirengimą Senojo žemyno pirmenybėms Lietuva baigė laimėjusi 4 kontrolines rungtynes iš 9.
Pau Gasolis ir Jonas Valančiūnas
Lietuva - Ispanija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Eurobasket '17 pasiruošimas | Lietuva – Ispanija | 78:79

Nors po pirmosios mačo dalies Lietuvos rinktinė turėjo dviženklę persvarą (46:36), tačiau po pertraukos ispanai kur kas rimčiau pažiūrėjo į žaidimą gynyboje ir antrą mačo dalis buvo kur kas lygesnė.

Antroje pusėje Lietuvos pranašumas greitai ištirpo ir skirtumas buvo apylygis. Paskutinėje atakoje lietuviai gerai gynėsi prieš svečius, tačiau eilinį kartą prieš Lietuvą dominavęs Pau Gasolis pataisė komandos draugo metimą.

Per likusias 8,3 sekundės D.Adomaičio auklėtiniai surengė gerą ataką, tačiau Manto Kalniečio lemiamas metimas buvo netaiklus.

Prieš rungtynes buvo pagerbtas neseniai karjerą baigęs gynėjas Martynas Pocius.

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse padarė tik 8 klaidas (ispanai – 11), tačiau pralaimėjo kovą dėl kamuolių (28:34). Abi ekipos panašiai atakavo iš žaidimo: Lietuvos krepšininkai įmetė 59 proc. (22/37) dvitaškių ir 29 proc. (7/24) tritaškių, ispanų taiklumas – atitinkamai 52 proc. (22/42) ir 44 proc. (8/14).

Lietuva: J.Valančiūnas 21 (10/14 dvit., 11 atk. kam.), J.Mačiulis 12 (2/3 trit.), M.Kuzminskas 9 (5/5 baud.), A.Milaknis 8, D.Motiejūnas ir M.Kalnietis (9 rez. perd.) po 7, M.Gecevičius 6, E.Ulanovas 5, A.Gudaitis 3, M.Grigonis taškų nepelnė, A.Juškevičius ir E.Bendžius nežaidė.

Ispanija: P.Gasolis 24 (8/12 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam.), A.Abrinesas 15 (3/3 trit.), M.Gasolis (3/10 metim., 8 atk. kam.) ir S.Rodriguezas po 9, W.Hernangomezas 8.

2017 m. Europos krepšinio čempionato startas – jau ketvirtadienį, rugpjūčio 31 dieną. Lietuvos rinktinė pirmąjį mačą B grupės varžybose Tel Avive žais su Gruzija. Vėliau laukia mačai su Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.

Vilnius Lietuva Ispanija 78:79

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Ispanija 78:79 (27:20, 19:16, 12:23, 20:20)

40 min. Visas rungtynes iš toliau niekaip nepataikęs R.Rubio prasidėjus lemiamai minutei įsmeigė tritaškį, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir J.Mačiulis – 78:77.

Likus 8,3 sek. P.Gasolis pataisė komandos draugo metimą – 78:79.

39 min. Puikus M.Gecevičiaus ir J.Valančiūno du prieš du leido centrui pelnyti jau 21-ąjį tašką. Pagal rezultatyvumą jis pasivijo P.Gasolį – 75:71. Viena jo bauda ir dvi taiklios S.Rodriguezo baudos priartino ispanus iki taško 75:74.

37 min. S.Rodriguezo tolimas dvitaškis padidino ispanų persvarą iki trijų taškų, bet puikiai baudos aikštelėje žaidęs J.Valančiūnas pelnė jau 19-ąjį tašką. Netrukus M.Gasoliui apmaudžiai nepataikius iš po krepšio M.Gecevičius smeigė tritaškį – 73:71.

34 min. W.Hernangomezas gavo įspūdingą bloką nuo E.Ulanovo, o lyderio vaidmens ėmęsis M.Kuzminskas taikliai metė baudų metimus – 66:63. Tačiau į tai dvitaškiu su pražanga atsakė M.Gasolis, tritaškį pridėjo S.Rodriguezas.

31 min. A.Milaknio tritaškis iš krašto išlygino rezultatą – 61:61.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Ispanija

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Ispanija 58:59 (27:20, 19:16, 12:23)

30 min. Įsibėgėjęs J.Valančiūnas prieš P.Gasolį pelnė savo 17-ąjį tašką, tačiau ispanai ketvirtį baigė būdami priekyje.

28 min. Lietuvių puolimas visai užstrigo. Nors J.Valančiūnas nustebino prasiveržimu, tačiau ispanų atakos buvo tikslesnės ir R.Rubio metimas iš vidutinio nuotolio leido po ilgos pertraukos svečiams išsiveržti į priekį – 56:54.

26 min. Pertraukėlė nepadėjo. A.Abrineso tritaškis, pora lietuvių klaidų ir rezultatas tapo lygus – 52:52.

25 min. Užstrigęs lietuvių puolimas ir keli iš eilės pelnyti ispanų taškai sumažino persvarą iki vieno metimo (50:47). D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės, jo auklėtiniams per 5 minutes pelnius tik 4 taškus.

24 min. Nuostabi Lietuvos rinktinės ataka, kurios pabaigoj D-Mo puikiu perdavimu išvedė visiškai laisvą J.Valančiūną ir šis sugrūdo kamuolį iš viršaus – 50:41.

22 min. Trys mūsiškių klaidos vos per dvi minutes – taip Lietuvos rinktinė grįžo į žaidimą po didžiosios pertraukos. Pirmuosius taškus netrukus įmetė M.Kalnietis.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Ispanija 46:36 (27:20, 19:16)

20 min. Grįžęs į aikštę P.Gasolis iškart ėmėsi trupinti lietuvių gynybą ir pelnė dar 4 taškus iš eilės bei turėjo jau 19. Vis dėlto prieš pat pertrauką puikaus M.Kalniečio perdavimo sulaukęs J.Mačiulis dviem taškais grąžino dviženklę persvarą – 46:36.

18 min. Pirmasis M.Kalniečio tritaškis ir rekordinė persvara – 43:32.

16 min. Kiek sumažėjus persvarai D.Adomaičiui teko prašyti pertraukėlės, po kurios visiškai laisvas tritaškį smeigė M.Gecevičius – 40:30.

14 min. Puolime varžovų gynybą fizine jėga ištaškęs J.Valančiūnas padidino skirtumą iki dviženklio (35:24), tačiau netrukus gynyboje šoko teisėjui į akis už užfiksuotą pražangą. Komandos draugams teko raminti garsiai besikeikusį centrą.

12 min. Lietuvos rinktinė rimtai įsibėgėjo, o ispanai be P.Gasolio krito duobėn. S.Rodriguezas suklydo dukart iš eilės, A.Milaknis pataikė iš vidutinio nuotolio ir mūsų pervsara siekė jau 8 taškus – 31:22.

11 min. Dar vienas dėjimas – prasiveržęs kraštu M.Kuzminskas galingai kalė iš viršaus.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Ispanija 27:20

10 min. Įspūdinga lietuvių ataka. M.Kuzminską varžovai stabdyti bandė dviese, tačiau puolėjas pastebėjo link krepšio kirtusį A.Gudaitį, kuris gavęs perdavimą sugrūdo kamuolį iš viršaus su pražanga – 27:20.

9 min. Prie rezultatyvių krepšininkų sąrašo prisijungė ir E.Ulanovas, tačiau eilinį kartą prieš lietuvius siautė P.Gasolis, surinkęs jau 13 taškų.

8 min. Po puikios J.Mačiulio 7 taškų iš eilės atkarpos estafetę perėmė JV, atsikovojęs kamuolį puolime ir pelnęs du taškus su P.Gasolio pražanga. Ispanas F.San Emeterio pataikė jau ketvirtąjį varžovų tritaškį, tačiau A.Milaknis atsakė tuo pačiu – 20:17.

7 min. Pirmasis lietuvių tritaškis. Po keturių netaiklių rinktinės tolimų metimų J.Mačiulis pagaliau pataikė – 12:11. Tačiau Pau atsakė antru savo tritaškiu.

5 min. Ilgą Lietuvos rinktinės tylą nutraukė greita ataka po perimto M.Kalniečio kamuolio. Po įžaidėjo perdavimo D-Mo pelnė du taškus su pražanga ir pridėjo baudos metimą. Kitoje atakoje dvitaškį įrideno ir J.Valančiūnas – 7:7.

2 min. D.Motiejūnas su M.Gasoliu pasikeitė pirmaisiais taikliais metimais, o netrukus prie brolio dvitaškiu prisijungė ir Pau. Vyresnysis Gasolis pelnė dvitaškį, o tuoj pridėjo ir tris taškus – 2:7.

Starto penketas: J.Valančiūnas, D.Motiejūnas, J.Mačiulis, M.Gecevičius, M.Kalnietis.