2019 08 10 /2019 08 11

Lietuviai paskutinėmis sekundėmis krito prieš serbišką NBA žvaigždyną

Ne toks velnias baisus, kokį jį piešia. Nors Serbijos rinktinės žvaigždynui jau dabar kabinami būsimo pasaulio čempionato Kinijoje medaliai, Lietuvos rinktinė šeštadienio vakarą Belgrade įrodė, kad jos ambicijos gali būti ne ką mažesnės. Draugiškame kontroliniame mače Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kaip reikiant kibo į atlapus savo tituluotiems oponentams ir ilgą laiką buvo priekyje, bet galiausiai pralaimėjo paskutinių sekundžių dramą – 68:72 (23:14, 17:20, 19:22, 9:16).
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Lino Žemgulio/musukrepsinis.lt nuotr.

Pirmą kartą šiame pasirengimo cikle vienu metu ant parketo žengė Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, tačiau ne šis aukštaūgių duetas Aleksandrui Džordževičius buvo didžiausias galvos skausmas.

Sausakimšai Belgrado „Štark“ areną užpildę serbai buvo užtildyti jau rungtynių pradžioje, kai įspūdingą šou surengė Marius Grigonis. Tris tritaškius paleidęs žalgirietis per pirmąsias minutes šeimininkams buvo neįmenama mįslė, o įpusėjus dvikovai savo sąskaitoje turėjo jau 18 taškų.

Chaotiškai atakavę serbai blaškėsi aikštėje, o lietuviai netrukus džiaugėsi jau dviženkle persvara. Visgi treneriams pradėjus sukti keitimų karuselę, mūsiškių atakos tapo gerokai padrikesnės. Šeimininkai į aikštę metė didžiausią savo žvaigždę Nikola Jokičių ir iš lėto pradėjo deficitą tirpdyti.

Įpusėjus dvikovai, Dainiaus Adomaičio kariauna vis dar buvo priekyje (40:34), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje pratrūkęs Bogdanas Bogdanovičius sugebėjo įkvėpti savo komandos draugus ir netrukus po Vladimiro Lučičiaus taiklių baudų serbai jau buvo priekyje (50:48). Bet sunkiu metu mūsiškiai nepasimetė ir labai greitai vėl grįžo į priekį.

Visgi ketvirtajame kėlinyje lietuviai dėl išnaudoto pražangų limito prarado Domantą Sabonį, o paskutinių sekundžių dramoje sėkmė šypsojosi N.Jokičiaus vedamiems serbams.

Šiam mačui D.Adomaitis neregistravo veteranų Jono Mačiulio ir Renaldo Seibučio, o ant parketo nepasirodė tik Eimantas Bendžius ir Žygimantas Janavičius.

Dvikovą Belgrade stebėjo ir „Denver Nuggets“ generalinis vadybininkas Artūras Karnišovas bei jos vyriausiasis treneris Mike'as Malone.

Pasiekti revanšą lietuviai galės jau pirmadienį, kai šios abi ekipos antrą kartą susitiks Kaune.

Serbia Lithuania

Lietuva – Serbija 68:72 (23:14, 17:20, 19:22, 9:16).

• Lietuva: Marius Grigonis 18 (3/4 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 3/4 baudų), Mindaugas Kuzminskas 12 (3 per. kam.), Domantas Sabonis 8 (4/6 dvitaškiai), Lukas Lekavičius 7, Jonas Valančiūnas 5 (6 atk. kam., 2 blk.), Mantas Kalnietis 4 (10 rez. per.), Martinas Gebenas 4 (3 blk.), Edgaras Ulanovas 4 (7 atk. kam., 5 rez. per.), Rokas Giedraitis 3, Arnas Butkevičius 2, Paulius Jankūnas 1, Žygimantas Janavičius ir Eimantas Bendžius nežaidė.
  • Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 18, Nemanja Bjelica 15, Nikola Jokičius 13, Vladimiras Lučičius ir Bobanas Marjanovičius po 6, Vasilije Micičius 5, Stefanas Jovičius 4, Draganas Milosavljevičius 3, Marko Guduričius 2.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Serbija 68:72 (23:14, 17:20, 19:22, 9:16).

40 min. Vėl nepavyksta apsiginti (67:70). Likus 16 sek. Paulius Jankūnas išprovokavo Nikola Jokičiaus penktą pražangą. Puolėjas pataikė tik vieną metimą (68:70). Lietuvos rinktinė griebėsi pražangų taktikos, bet serbai realizavo baudų metimus ir pergalės nepaleido.

39 min. Lietuvių užsitęsusi ataka baigiasi prarastu kamuoliu ir į priekį nuskubėjęs Nikola Jokičius krauna iš viršaus bei po ilgos pertraukos grąžina serbus į priekį.

38 min. Serbų dvi rezultatyvios atakos. Po Stefano Jovičiaus pataikymo iš mūsiškių persvaros lieka taškas (67:66).

37 min. Abiejų komandų atakos chaotiškos ir netaiklios. Lietuviams pavyksta išsaugoti trapią persvarą – 65:61. Bogdanas Bogdanovičius gauna Jono Valančiūno bloką.

36 min. Mantas Kalnietis iš užribio meta kamuolį Nikola Milutinovui į nugarą ir, pagriebęs jį, pelno taškus iš po krepšio. Nuostabus epizodas, kokį prieš keletą metų atliko Ricky Rubio – 65:61.

35 min. Apmaudi Domanto Sabonio penktoji pražanga po netaiklaus metimo. Aikštėje pasirodo Jonas Valančiūnas.

34 min. Nikola Jokičius taiklus mesdamas iš toli. Iš lietuvių persvaros lieka tik taškas, o serbų milžinas vis labiau dominuoja (62:61).

33 min. Martinas Gebenas įmeta baudą, bet kitoje aikštės pusėje Nikola Jokičius atsako dviem (62:58).

31 min. Rokas Giedraitis iš aikštės krašto. Bingo – trys taškai (62:56).

III kėlinys. Lietuva – Serbija 59:56 (23:14, 17:20, 19:22).

29 min. Puikus Arno Butkevičiaus epizodas. Puolėjas perima kamuolį ir deda iš viršaus – 57:52.

27 min. Bet lietuviai nepasimetė. Puikūs Domanto Sabonio ir Martino Gebeno epizodai mūsiškiams vėl leido sugrįžti į priekį – 55:52. Dainiaus Adomaičio galvos skausmas – Domantas Sabonis gauna ketvirtą pražangą.

26 min. Vladimiras Lučičius baudos metimais pirmą kartą išvedė serbus į priekį (48:50).

25 min. Draganas Milosavljevičius pataiko iš toli. Lygu – 47:47.

23 min. Lukas Lekavičius pataikė iš toli, bet kitoje aikštės pusėje taikliu pataikymu atsakė ir savąjį metimą pajutęs Bogdanas Bogdanovičius (47:44).

22 min. Serbai vis agresyvesni ir bando spurtuoti. Atmosfera kaista. Bogdanas Bogdanovičius pelnė šešis taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki dviejų taškų.

21 min. Jonas Valančiūnas pataiko atšokdamas atgal su sirena – 42:36.

Įpusėjus dvikovai lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė net 18 taškų įmetęs Marius Grigonis, 7 pridėjo Mindaugas Kuzminskas, 4 – Domantas Sabonis. Serbų gretose su 8 taškais išsiskyrė Nemanja Bjelica.

II kėlinys. Lietuva – Serbija 40:34 (23:14, 17:20).

20 min. Pirmuosius taškus pelnė Edgaras Ulanovas, bet iš karto po to Vasilije Micičius pataikė iš toli – 38:34.

18 min. Marius Grigonis nesustabdomas. Dar dvi rezultatyvios jo atakos – 35:29.

17 min. Pirmasis pavojaus signalas. Trečioji Domanto Sabonio pražanga. Lietuvis labai nepatenkintas šiuo teisėjų sprendimu. Dainius Adomaitis sodina „Indiana Pacers“ narį ant suolo.

Ant atsarginių suolo turi sėsti ir Jonas Valančiūnas. Vidurio puolėjas grumtynėse dėl kamuolio nusibrozdina kelį.

16 min. Jonas Valančiūnas „pasimauna“ ant Nikola Jokičiaus klaidinančio judesio. Serbas krauna iš viršaus ir kelia iš vietų „Štark“ areną. Kitoje aikštės pusėje JV pasiekia revanšą ir išprovokuoja pražangą, bet prameta abi baudas (31:25).

15 min. Smagus Martino Gebeno epizodas. Jaunasis vidurio puolėjas sugriebia kamuolį po varžovų krepšiu ir pelno pirmuosius savo taškus – 29:23.

14 min. Nuostabi Mindaugo Kuzminsko verpstė, išmaudanti Bobaną Marjanovičių. Lyderio estafetę iš Mariaus Grigonio perima naujasis Pirėjo „Olympiakos“ puolėjas – 27:21.

13 min. Nemanja Bjelica antrą kartą šiose rungtynėse įmeta su pražanga. Dainius Adomaitis ima minutės pertraukėlę.

12 min. Galingas Mindaugo Kuzminsko dėjimas – 25:18.

11 min. Antrą kėlinį serbai pradeda dviem Nikola Jokičiaus taikliomis atakomis. Serbų milžinas pralaužia Domantą Sabonį.

I kėlinys. Lietuva – Serbija 23:14.

10 min. Mindaugo Kuzminsko nuostabus epizodas. Išmaudo varžovą ir pataiko iš toli – 21:11.

9 min. Prasidėjus keitimams, žaidimo kokybė po truputį krenta. Serbai baudomis pradeda iš lėto artėti.

8 min. Serbų problemos nesibaigia. Susižeidžia vienas komandos lyderių Milošas Teodosičius. Gynėjas patraukia į rūbinę. Pirmą savo tašką baudos metimu pelno Jonas Valančiūnas (18:6).

7 min. Fantastika! Marius Grigonis pataiko trečią tritaškį iš trijų. Gynėjas savo sąskaitoje jau turi 11 taškų, o lietuviai tolsta 15:3.

6 min. Serbijos rinktinės treneris į aikštę pagaliau meta Nikola Jokičių, bet „džokeris“ iš karto gauna pražangą puolime.

5 min. Puikus startas! Mantas Kalnietis „pakabina“ kamuolį Domantui Saboniui ir šis didina persvarą iki 9 taškų. Aleksandras Džordževičius ima minutės pertraukėlę.

4 min. Marius Grigonis – labai karštas ir vėl taiklus (10:3).

3 min. Puiki pradžia – drąsiai žaidžiantis Marius Grigonis paleido taiklų tritaškį (5:3). Maža to, jau kitoje atakoje gynėjas pasinaudoja puikia JV užtvara ir įmeta iš vidutinio nuotolio (8:3).

2 min. Lietuviai pirmieji atidarė savo taškų sąskaitą, kai iš po krepšio pataikė Domantas Sabonis, bet serbai labai mikliai atstatė pusiausvyrą.

1 min. Jonas Valančiūnas metamas į aikštę jau nuo pat dvikovos pradžios. Kartu su juo starto penkete – Mantas Kalnietis, Edgaras Ulanovas, Domantas Sabonis ir Marius Grigonis.