2023 02 14

Lengvas „Ryto“ pasivaikščiojimas Pasvalyje vainikuotas E.Kairio karjeros rekordais

Vilniaus „Rytas“ (15-4) iškovojo įspūdingą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Titulą ginantys Giedriaus Žibėno vyrai svečiuose net 107:72 (26:11, 36:21, 27:27, 18:13) pervažiavo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-15).
Evaldas Kairys
Evaldas Kairys / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Rytas“ triuškinantį pranašumą susikrovė jau pirmoje susitikimo dalyje.

Vilniečiai jau pirmajame kėlinyje triuškino varžovus 26:5, o antrąjį ketvirtį užbaigė pelnydami 12 taškų iš eilės ir susikraudami net 30 taškų persvarą – 62:32.

Oponentų triuškinimą „Rytas“ pratęsė trečiajame ketvirtyje, kai vienu metu LKL čempionų pranašumas buvo išaugęs net iki 41 taško (80:39).

„Pieno žvaigždėms“ kiek sušvelninti skirtumą pavyko tik sėkmingiau sužaidus likusias keliolika rungtynių minučių.

„Ryto“ gretose karjeros mačą sužaidė Evaldas Kairys. Jis vien per pirmuosius du kėlinius įmetė 21 tašką, o susitikimą užbaigė vos per 19 minučių pelnydamas 27 taškus (11/12 dvit., 5/6 baud.), atkovodamas 6 kamuolius, blokuodamas 2 metimus, išprovokuodamas 8 pražangas ir surinkdamas net 37 naudingumo balus.

27 taškai ir 37 naudingumo balai yra nauji E.Kairio rekordai LKL pirmenybėse – ankstesni jo geriausi pasiekimai buvo 24 taškai ir 36 balai 2019-2020 m. sezone.

„Rytui“ tai jau penktoji pergalė iš eilės. Vilniečiai turnyrinėje lentelėje į priekį praleidžia tik vienu laimėjimu daugiau turintį Kauno „Žalgirį“.

Pasvalio klubas yra kitame turnyrinės lentelės spektre – dešimtą vietą užimanti komanda lenkia tik autsaiderius „Gargždus“ ir Prienų „Labas GAS“.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys 16, Justas Furmanavičius 13, Julius Jucikas 11.

„Rytas“: Evaldas Kairys 27 (11/12 dvit., 6 atk. kam., 37 naud. bal.), Gytis Masiulis (10 atk. kam., 26 naud. bal.) ir Martynas Echodas, Elvaras Fridrikssonas 10 (6 rez. perd.), <...>, Benedekas Varadi 7 (7 atk. kam., 10 rez. perd.).