2023 09 16

Liepsnojęs „Neptūno“ amerikietis LKL starte pražudė „Lietkabelį“

Klaipėdoje buvo pakelta Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezono uždanga. Namuose rungtyniavęs „Neptūnas“ tritaškių kruša paskandino Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ – 91:81 (16:14, 29:24, 18:26, 28:17).
Sterlingas Gibbsas
Sterlingas Gibbsas / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Mindaugo Brazio auklėtinių pergalę lėmė įspūdingas tritaškių pataikymas.

Klaipėdiečiai įmetė net 18 iš 29 tolimų metimų ir jais pelnė net 51 iš 86 taškų.

Ypač įspūdingai rungtyniavo „Neptūno“ naujokas Sterlingas Gibbsas. 30-metis amerikietis smeigė net 7 tritaškius iš 9 ir pakartojo savo profesionalo karjeros rekordą.

Penkis tolimus metimus S.Gibbsas buvo pataikęs dar iki ilgosios pertraukos, o du pridėjo ketvirtajame kėlinyje, kai „Neptūnas“ susikrovė lemiamą dviženklę persvarą 86:75, kurią „Lietkabelis“ sumažino, bet ištirpdyti nesugebėjo.

Iš viso jis pelnė 26 taškus (1/3 dvit., 7/9 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir surinko 26 naudingumo balus.

Bent po du tritaškius „Neptūnui“ pataikė net penki krepšininkai. Savo ruožtu panevėžiečiai realizavo 8 tritaškius iš 22.

Vyr. trenerio Roberto Štelmaherio debiuto rungtynėse „Lietkabelio“ gretose jau žaidė ir iš pasaulio čempionato parvykę Deividas Sirvydis bei Gabrielius Maldūnas. Starto penkete rungtynes pradėję lietuviai pasižymėjo atitinkamai 8 ir 14 taškų rodikliais.

„Neptūnas“: Sterlingas Gibbsas 26 (7/9 trit.), Deividas Gailius 16 (4/5 trit., 7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 15, Zsomboras Maronka 12 (3/6 trit.), ..., Timas Lambrechtas 4 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 18 naud. bal.).

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 16, Gabrielius Maldūnas 14 (6/9 dvit.), Gediminas Orelikas 10 (2/8 trit., 6 rez. perd.), ..., Vytenis Lipkevičius 7 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.).