2023 04 03

„Lietkabelio“ triumfą Klaipėdoje apkartino G.Oreliko trauma

Klaipėdos „Neptūnas“ (11-14) atkūrė intrigą, bet nesugebėjo galutinai perlaužti rungtynių eigos ir namuose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse 73:86 (19:31, 17:22, 17:14, 20:19) nusileido Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ (16-9).

„Neptūnas“ trumpai pirmavo pirmajame kėlinyje, bet net šešis tritaškius pataikę svečiai iš Panevėžio po 10 sužaistų minučių jau užtikrintai pirmavo 31:19.

Antrame ketvirtyje „Lietkabelis“ toliau liejo tritaškius ir jo viduryje pasiekė net 22 taškų pranašumą (50:28). Įpusėjus mačui svečiai pirmavo 53:36.

Net 13 taškų per trečiąjį kėlinį pelniusio Austino Wiley vedamas „Neptūnas“ kiek atkuto po ilgosios pertraukos, bet prieš ketvirtąjį kėlinį komandas vis tiek skyrė 14 taškų (67:53).

Viltis klaipėdiečiams atgimė ketvirtajame kėlinyje, kai „Neptūnas“ spurtavo 10:2 ir po Mato Jogėlos tritaškio atsiliko tik 71:78, bet svečiai atlaikė varžovų spaudimą ir pasiekė pergalę.

Panevėžiečių pergalę apkartino Gedimino Oreliko trauma. Vienas naudingiausių „Lietkabelio“ žaidėjų trečiojo kėlinio pradžioje paliko aikštę susiėmęs už šlaunies ir daugiau neberungtyniavo.

G.Oreliko trauma lėmė, jog Nenadui Čanakui į kovą teko mesti Željko Šakičių, kuris rungtyniavo pirmąsyk po daugiau negu trijų mėnesių pertraukos. Traumą išsigydęs kroatas per beveik šešias minutes pelnė 2 taškus.

„Neptūnas“ pataikė vos 4 tritaškius iš 24, o „Lietkabelis“ realizavo net 15 tolimų metimų iš 35.

Panevėžio komanda LKL pirmenybėse žengia ketvirtoje vietoje, „Neptūnas“ su „Šiauliais“ dalinasi 8-9 pozicijas.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 26 (10/15 dvit., 12 atk. kam., 32 naud. bal.), Deividas Gailius 14 (1/9 trit.), Žygimantas Janavičius (9 rez. perd.), Matas Jogėla (9 atk. kam.) ir Rinaldas Malmanis (7 atk. kam.) po 9.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 26 (6/9 trit.), Kristianas Kullamae 15 (3/6 trit., 6 atk. kam.), Gyorgy Golomanas 10, Nikola Popovičius 9.