Pakeliui į Rio | Lietuva – Australija | 01:00 | Buenos Airės |
Per dvejas pirmąsias Australijos rinktinės draugiškas rungtynes šią vasarą A.Baynesas rinko vid. 23,5 taško ir 8,5 atkovoto kamuolio.
Dabar šis 29 metų 208 cm ūgio galiūnas yra „Detroit Pistons“ narys, praėjusią vasarą su Detroito klubu sudaręs trejų metų 20 milijonų JAV dolerių kontraktą.
Kai R.Kurtinaitis muštravo A.Baynesą Vilniuje 2009-aisiais, tai tebuvo pirmasis jo sezonas Europoje. Eurolygoje su „Lietuvos ryto“ apranga per 13 minučių australas rinkdavo vid. 5,5 taško ir atkovodavo po 3 kamuolius.
Kelias į NBA nebuvo lengvas. „Lietuvos rytas“ nepatikėjo „centru“ ir po sezono nebepratęsė sutarties. Todėl A.Baynesui teko žaisti vidutinėse Vokietijos (Oldenburgo „EWE Baskets“) ir Graikijos („Ikaros Kallitheas“) komandose.
Tramplinu į NBA jam tapo 2012-2013 metų sezonas Liublianos „Union Olimpija“ gretose. Legendiniame Slovėnijos klube Eurolygoje A.Baynesas rinko vid. 13,8 taško ir atkovojo 9,8 kamuolio.
„San Antonio Spurs“ atkreipė dėmesį į 2009-ųjų NBA naujokų biržoje nepakviestą australą ir sudarė su juo dvejų metų kontraktą.
A.Bayneso karjera už Atlanto klostėsi panašiai kaip Vilniuje. Prireikė laiko, kol „Spurs“ treneris Greggas Popovichius pasitikėjo aukštaūgiu. Jis buvo mėtomas į Plėtojimosi lygą ir atgal.
Du pirmuosius sezonus NBA A.Baynesas nežaisdavo vidutiniškai daugiau nei po 10 minučių. Tik trečiajame G.Popovichius jau patikėjo krepšininkui 17 rungtynių starto penkete. A.Baynesas per 16 minučių pelnydavo 6,6 taško, atkovodavo 4,5 kamuolio ir užsidirbo vertingą kontraktą 2015-ųjų vasarą.
Praėjusį sezoną „Pistons“ gretose A.Baynesas per 15 minučių rinko vid. 6,6 taško ir 4,5 atkovoto kamuolio.
Nieko įspūdingo, tačiau solidu žaidėjui, kuris dar prieš šešerius metus neįsitvirtino net „Lietuvos ryte“ ir kuris į pirmąją krepšinio treniruotę atėjo vos penkiolikos.
Grybas žvėries kailyje
Jeigu ne Arono brolis Callumas, krepšinyje šio australo nė nebūtų. Greičiausiai išvystumėte jį regbio varžybose, kadangi būtent tai buvo pirmoji ir mėgstamiausia jo sporto šaka.
O atvestas į pirmąją krepšinio treniruotę penkiolikos galingo sudėjimo A.Baynesas nežinojo nei kaip mesti į krepšį, nei kaip varytis kamuolį.
Buvo klaiku.
„Tiesiog gaudavau kamuolį po krepšiu ir sviesdavau jį link krepšio. Tai nebuvo metimas, o tikrąja to žodžio prasme sviedimas“, – prisimena A.Baynesas.
A.Baynesas: Mano šeimos nariai aukodavo 4 valandas per dieną, kad aš sudalyvaučiau krepšinio treniruotėje.
Bet regbio elementai liko A.Bayneso žaidime. NBA jis vadinamas „Aronu talžytoju“. Australas, atrodo, bloškia šalin jo kelyje pasitaikiusius priešininkus. Ir todėl kiekviena dvikova su Australija, kai A.Baynesas cementuoja baudos aikštelę, būna tokia grubi. A.Baynesas tiesiog žaidžia krepšinį su regbio elementais.
Sunku tuo patikėti, bet mėgstamiausias A.Bayneso krepšininkas buvo Timas Duncanas. Turbūt todėl, kad pirmosios krepšinio rungtynės, kurias jis žiūrėjo sulaukęs šešiolikos, buvo „San Antonio Spurs“ ir „Portland Trail Blazers“ susitikimas.
Iškart po to jis įsigijo NBA šortus ir bandė kopijuoti viską, ką darė T.Duncanas.
Kai antrosiose savo NBA rungtynėse A.Baynesas per 18 minučių pelnė 7 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, jo šeimyna Australijoje džiūgavo. Tai artimiausi žmonės veždavo galingo sudėjimo jaunuolį į krepšinio treniruotes, o šios vykdavo 2 valandos kelio nuo namų.
„Mano šeimos nariai aukodavo 4 valandas per dieną, kad aš sudalyvaučiau krepšinio treniruotėje“, – prisimena A.Baynesas.
O dabar jis kaip tankas riaumoja po krepšiais. Riaumos ir naktį iš pirmadienio į antradienį 1 val. Lietuvos laiku Buenos Airėse.
„Augau talžomas iš įvairių kampų, todėl viskas gerai. Nebijau vyriško krepšinio“, – tikina A.Baynesas.
R.Kurtinaitis nepadarė iš A.Bayneso gero krepšininko. Galbūt nespėjo. Bet visai kaip meška išmoko važiuoti dviračiu, taip ir žvėriško sudėjimo penkiolikmetis dabar nebeturi problemų laikydamas krepšinio kamuolį rankose.