Lietuvos šešiolikmečiai pranoko Slovėniją ir čempionatą užbaigs maču dėl 9-osios vietos

Anksti iš kovos dėl medalių iškritusi Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė paguodos kovoje iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Aivaro Grigaliūno treniruojama komanda 97:74 (25:14, 21:16, 30:22, 21:22) pranoko Slovėniją ir užsitikrino mažiausiai 10-ąją vietą galutinėje turnyro rikiuotėje.
Temos: 1 Krepšinis

Senojo žemyno pirmenybes lietuviai užbaigs šeštadienį 16.00 val. prasidėsiančiomis rungtynėmis dėl 9-osios pozicijos. Šiame mače mūsiškių varžovais taps Vokietijos ir Suomijos poros nugalėtojais.

Lietuviai dar susitikimo su slovėnais pradžioje greitai išsiveržė į priekį ir pamažu krovėsi pranašumą, kuris greitai tapo dviženklis (23:12). Gerą gynybą demonstravusi komanda antrajame ketvirtyje jau triuškino varžovus (35:16), tačiau iki pertraukos skirtumas kiek sumenko – 46:30.

Lietuva po pertraukos nebuvo nusiteikusi atsitraukti ir dar vienu įspūdingu puolimo kėliniu (30:22) prieš paskutiniąją atkarpą kaip reikiant nutolo (76:52). Ketvirtajame kėlinyje slovėnai buvo sušvelninę savo atsilikimą (70:83), tačiau po minutės pertraukėlės lietuviai vėl truktelėjo į priekį ir su komfortabilia persvara užbaigė mačą.

Šią pergalę Lietuvai nukalė Dovydo Jakštonio (19 tšk., 13 atk. kam., 4 rez. ped., 2 per. kam., 27 naud. bal.), Emono Žilinsko (19 tšk., 17 naud. bal.), Igno Štombergo (16 tšk., 9 atk. kam., 5 blk., 29 naud. bal.) ir Taurio Aliukonio (12 tšk., 7 atk. kam., 17 naud. bal.) ketveriukė.

Lietuva: Dovydas Jakštonis ir Emonas Žilinskas po 19, Ignas Štombergas 16, Tauris Aliukonis 12, Gabrielius Kerys 9, Edenas Žilinskas 8, Emilis Žibūda 6.

Slovėnija: Stefanas Joksimovičius 17, Jusufas Karišikas 15, Maksas Ciperle 12, Jazonas Krošeljis 9, Lukas Bojovičius 6.