L.Kleiza vėl turės darbo prie telefono ir kompiuterio, analizuodamas įžaidėjus ir derėdamasis dėl naujo krepšininko atvykimo į Vilniaus komandą vėlyvoje sezono stadijoje.
Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius priverstas ieškoti įžaidėjo, kai Ch.Karmeris patyrė šiurpią dešiniojo kelio kryžminių raiščių traumą Europos taurės ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Valensijoje.
„Rytas“ pralaimėjo pirmąjį mačą 64:75 ir atsiliko serijoje iki dviejų pergalių 0:1, bet ne tai buvo prasčiausia žinia Vilniaus komandai.
Diriguojama po traumų pasveikusio Ch.Kramerio, ji žygiavo per 9-ių laimėtų rungtynių seriją ir kėlė aukštyn Karaliaus Mindaugo taurę, bet per likusią sezono dalį turės versti be 30-mečio 191 cm ūgio įžaidėjo.
„Aišku, kad Chriso trauma labai daug keičia, – 15min sakė L.Kleiza. – Svarbiausia, mums neramu, kaip šią traumą išgyvens jis pats.
Tačiau ir kaip komanda dabar turime žiūrėti, ką daryti. Turime daug ką pergalvoti.
Viena vertus, atsivėrė šansas kitiems, kurie turės jį pakeisti artimiausiu metu. Pažiūrėsime. Tačiau, taip... mes ieškosime.“
Registruoti naują žaidėją LKL pirmenybėse „Rytas“ dar turi pusantro mėnesio.
Šį sezoną Vilniaus klubas jau pirko įžaidėją Roką Stipčevičių, kai Ch.Krameris gydėsi paprastesnes traumas, o įžaidėjo batus bandę Mindaugas Girdžiūnas ir D.J. Seeley strigo organizuojant atakas.
Pasirinkimas rinkoje nėra platus, bet JAV yra įdomių variantų, laukiančių prie NBA slenksčio, Kinijoje reguliarusis čempionatas jau greitai baigsis, o dalis Europos klubų irgi gali laisviau paleisti savo žaidėjus, daliai komandų pasitraukus iš tarptautinių varžybų ir nepuoselėjant ambicijų vietiniame fronte.
„Peržiūrėsime visus variantus, bet padėtis sudėtinga, nes Chrisas yra žaidimą keičiantis žmogus, vienas svarbiausių ir brangiausių mūsų komandos žaidėjų.
Visi mėgsta sakyti „pirk, pirk“. Tačiau nesame toks klubas, kuris galėtų įsigyti 15 aukščiausio lygio žaidėjų. Lygiaverčiai pakeisti Chrisą bus sunku.
Sezono metu niekada nėra paprasta rasti naujoką, norint, kad jis kuo greičiau įsitrauktų į komandą. Tačiau kartais nelieka pasirinkimo.“
Per karjerą ir pats sudėtingą kelio kremzlės operaciją atlaikęs L.Kleiza nesvarsto, kiek laiko užtruks Ch.Kramerio pastangos grįžti atgal į krepšinio aikštę, juo labiau kad išsamesni tyrimai dar bus atlikti.
Įprastai trūkę kelio kryžminiai raiščiai išveda žaidėją iš rikiuotės mažiausiai šešiems mėnesiams. Tačiau netrūksta pavyzdžių, kai po operacijos reabilitacija užtrunka 7–9 mėnesius, o kartais ir dar ilgiau.
„Labai sunku pasakyti, nes vieni atsistoja ant kojų greičiau, o kiti – lėčiau. NBA įprasta ilgiau pasaugoti žaidėją. Kristapas Porzingis nežaidžia ilgiau nei metus, – jau 13 mėnesių dėl kryžminių kelio raiščių traumos nežaidžiantį ir šį sezoną praleisiantį latvį prisiminė L.Kleiza. – Sunku atsakyti dėl Chriso, nors žinant jo požiūrį ir profesionalumą galima numanyti, kad jis pažiūrės (į reabilitaciją) labai rimtai ir gali sugrįžti anksčiau nei kiti.“
Gali būti, kad „Rytui“ teks spręsti galvosūkį, ką daryti su Ch.Kramerio sutartimi, praėjusią vasarą pasirašytą pagal principą „1+1“, tačiau L.Kleiza šią temą stumia į šalį.
„Ryto“ sporto direktoriui dabar svarbiau Ch.Kramerio sveikata ir komandos pastangos antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse su Valensijos klubu penktadienį Vilniuje, kur šeimininkai dabar jau kovos ne tik už save. „Dabar jau turėsime žaisti ir už Chrisą“, – sakė L.Kleiza.