2019 05 15

LKL drama Vilniuje – po A.Butkevičiaus šou „Rytas“ vos palaužė Utenos „Juventus“

„Užčiaupkite kritikus“, – tokiu plakatu komandą pasitiko Vilniaus „Ryto“ sirgaliai. Užduotis pasirodė ne iš lengvųjų. Sostinėje prasidėjusioje LKL ketvirtfinalio serijoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai tik po labai atkaklios kovos 93:91 (22:24, 24:27, 19:18, 28:22) palaužė Utenos „Juventus“ krepšininkus ir pirmauja serijoje 1:0.
Rok Stipčevič
Krepšinio rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pirmoje rungtynių pusėje didžiąją laiko dalį pirmavo Utenos „Juventus“, kurį į priekį vedė LKL sezono MVP pripažintas Martinas Gebenas. Vidurio puolėjas per du kėlinius spėjo surinkti 15 taškų.

Uteniškių persvara antrajame kėlinyje buvo pasiekusi 8 taškus, tačiau iki didžiosios pertraukos „Rytas“ priartėjo 46:51.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai užsivedė ir per pirmąsias minutes išlygino bei persvėrė rezultatą 57:55, tačiau „Juventus“ neleido šeimininkams pabėgti ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 69:65.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Krepšinio rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“

Lemiamame ketvirtyje uteniškiai buvo įgiję 8 taškų pranašumą 75:67. Tačiau „Rytas“ greitai ištirpdė skirtumą, o Kenny Gainesas susirinko penkias pražangas ir sėdo ant suolo. Likus žaisti pusantros minutės, A.Zacharovas išlygino rezultatą 91:91. Pergalingą metimą tada pataikė A.Parachouskis. Martinas Gebenas dar bandė išplėšti pergalę tritaškiu, bet nepataikė.

Fantastiškas rungtynes sužaidęs Arnas Butkevičius pelnė 26 taškus ir atkovojo 13 kamuolių bei surinko 36 naudingumo balus. 22 taškus pridėjo A.Parachouskis. Abu žaidėjai užfiksavo sezono rezultatyvumo rekordus.

Po pertraukos į aikštę grįžęs D.J.Seeley pelnė 6 taškus.

Utenos klubui 20 taškų pelnė ir 12 kamuolių atkovojo M.Gebenas.

760 dienų bei 14 pralaimėjimų iš eilės – tokia yra uteniškių atkarpa prieš „Ryto“ komandą, kurią pastarąjį kartą įveikė 2017-ųjų balandžio 15-ąją.

Atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės penktadienį vyks Utenoje.

„Rytas“: A.Butkevičius 26, A.Parachouskis 22, M.Echodas 13, E.Bendžius 12, R.Stipčevičius 10.

„Juventus“: M.Gebenas 20, T.Dimša 19, A.Zacharovas 11.