2022 12 10

LKL finalo pakartojime – dramatiškas „Ryto“ triumfas per pratęsimą

Vilniaus „Rytas“ (8-3) pasiekė revanšą Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ (8-4) antrojo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rato starte. Giedriaus Žibėno auklėtiniai praėjusio sezono LKL finalo pakartojime per pratęsime 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17, 19:14) įveikė Nenado Čanako treniruojamus panevėžiečius.
Marcusas Fosteris, Elvaras Fridrikssonas
LKL dvikova: „Rytas“ - „Lietkabelis“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmąją komandų akistatą Panevėžyje spalį 79:70 laimėjo „Lietkabelis“.

Šį kartą „Rytas“ geriau pradėjo susitikimą ir įkvėptas fantastiško Marcuso Fosterio dėjimo pirmąjį kėlinį laimėjo 27:23.

Dar toliau vilniečiai atitrūko antrame ketvirtyje, kai skirtumas pirmą sykį pasiekė dviženklę zoną (42:30), o įpusėjus susitikimui „Rytas“ pirmavo 51:44.

Po ilgosios pertraukos Vilniaus ekipa turėjo ir 13 taškų pranašumą (57:44), bet tada „Lietkabelis“ įjungė aukštesnę pavarą.

Tritaškiais sostinės klubo krepšį užlieję panevėžiečiai spurtavo net 27:9 ir trečio ketvirčio pabaigoje jau pirmavo 71:66.

Ketvirtajame kėlinyje Kristiano Kullamae tolimas šūvis buvo nutolinęs „Lietkabelį“ ir iki 79:71, bet „Rytas“ ginklų nesudėjo.

M.Fosterio taškai, Gyčio Radzevičiaus ir Elvaro Fridrikssono tritaškiai kėlė ant kojų „Jeep“ areną, kai „Rytas“ likus mažiau nei dviem minutėms vėl persvėrė rezultatą – 87:86.

Islandas E.Fridrikssonas šovė ir dar vieną tritaškį likus minutei, bet „Lietkabelis“ rado atsaką, kai dvitaškiu rezultatą išlygino Gabrielius Maldūnas (90:90).

Per likusį laiką po kelis šansus išplėšti pergalę turėjo ir viena, ir kita komandos, bet nė vienai pelnyti taškų nepavyko ir rungtynės nusikėlė į pratęsimą.

Per papildomą laiką dominavo sostinės komanda. Lietuvių vedamas „Rytas“ pratęsimą pradėjo įspūdinga atkarpa 14:1, susikrovė net 13 taškų persvarą (104:91) ir įsirašė pergalę.

Triumfavęs „Rytas“ turnyrinėje lentelėje aplenkę „Lietkabelį“ ir susilygino su Jonavos „CBet“ (8-3). Šios dvi komandos dabar dalinasi 2-3 vietas ir atsilieka tik nuo Kauno „Žalgirio“ (10-1).

„Lietkabelio“ Vilniuje neišgelbėjo net ir neįtikėtinas tritaškių pataikymas – svečiai sumetė 17 tolimų metimų iš 27, o vien estas K.Kullamae smeigė šešis tritaškius.

„Rytą“ gelbėjo dominavimas po krepšiais – G.Radzevičius ir Martynas Echodas atkovojo dviženklį kamuolių skaičių, o vilniečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 53:35.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (4/12 dvit., 1/8 trit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 5 kld.), Gytis Radzevičius (4/7 trit., 11 atk. kam.) ir Martynas Echodas (12 atk. kam., 33 naud. bal.) po 18, Margiris Normantas 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jarvis Williamsas 13.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 22 (4/7 trit.), Kristianas Kullamae 21 (6/8 trit.), Mantas Rubštavičius 14, Paulius Murauskas.