2013 10 13

LKL nugalėtojų vardo gynimą „Žalgiris“ pradėjo triuškinančia pergale Alytuje

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį Alytuje pradėjo naująjį lygos sezoną. Kauniečiai 100:71 (29:19, 16:15, 26:15, 29:22) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ ir įsirašė pirmąją pergalę. Alytiškiams tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus šio sezono LKL pirmenybėse tritaškiu pelnė Artūras Milaknis. Perėmęs kamuolį lengvą dėjimą atliko Vytenis Lipkevičius, o Paulius Jankūnas pridėjo 4 taškus – 9:7. Netrukus V.Lipkevičius ir A.Milaknis užbaigė greitas atakas ir žalgiriečiai pradėjo tolti. A.Milaknis smeigė antrąjį tritaškį, po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo Mindaugas Kupšas įmetė su pražanga ir svečiai pirmavo 19:10. Pirmąjį kėlinį kartu pelnydami 10 taškų baigė Š.Jasikevičius ir Martynas Pocius – 29:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė tritaškį iš kampo – 33:19. Kiek vėliau tarp dviejų Roberto Javtoko metimų įsiterpė Justino Dentmono 4 baudos ir kauniečiai dar labiau nutolo. Baudas sumetęs P.Jankūnas buvo padidinęs pranašumą iki 17 taškų (43:26). Tada alytiškiai sugebėjo pelnyti 8 taškus be atsako, bet paskutinėje antrojo kėlinio atakoje neapsigynė nuo V.Lipkevičiaus reido – 45:34.

Trečiąjį kėlinį pelnydamas 7 taškus iš eilės sėkmingai pradėjo P.Jankūnas. „Dzūkijos“ krepšininkai nesugaudė ir J.Dentmono, kuris pridėjo dar 4 taiklias baudas – 56:40. Iš jų estafetę perėmė ir 5 taškus iš eilės pelnė Tadas Klimavičius (63:45). Skirtumą iki 20 taškų išaugino Siimo Sanderio Vene ir Š.Jasikevičiaus baudų metimai – 67:47. Trečiąjį kėlinį baigė M.Kupšo dvitaškis ir firminis Š.Jasikevičiaus metimas iš vidutinio nuotolio – 71:49.

Paulius Jankūnas

Šis tandemas puikiai veikė ir prasidėjus paskutiniam kėliniui. Du puikūs Š.Jasikevičiaus perdavimai virto M.Kupšo taškais, pats Šaras įkalė tritaškį, o Tomas Dimša dėjimu sudrebino „Dzūkijos“ krepšį – 80:58. Tą patį perėmęs kamuolį padarė ir M.Pocius, po to dar pridėjęs dvitaškį su pražanga. Š.Jasikevičius pasikėlė rezultatyvių perdavimų statistiką dar kartą asistuodamas M.Kupšui ir numesdamas kamuolį laisvam Kasparui Vecvagarui – 90:58. Jaunasis įžaidėjas kitoje atakoje puikiai po krepšiu surado T.Klimavičių bei pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio – 94:60. Pačioje mačo pabaigoje M.Pocius pataikė tritaškį ir gražiai blokavo varžovų metimą, o T.Klimavičius dėjimu pelnė šimtąjį tašką – 100:71.

„Žalgirio“ treneris Ilias Zouros šiose rungtynėse leido žaisti visiems 12-ai rungtynėse registruotų žaidėjų ir visi jie pelnė bent po 2 taškus.

„Žalgiris“: Š.Jasikevičius (3/5 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud., 6 rez. perd.) 16, P.Jankūnas (5/5 dvit., 7 atk. kam., 4 klaid., 3 perimt. kam.) 14, M.Pocius (4/6 dvit., 1/4 trit.) 12, M.Kupšas (5/6 dvit.) 11, T.Klimavičius 9, V.Lipkevičius (7 atk. kam.), A.Milaknis ir J.Dentmonas (0/5 dvit., 0/3 trit., 8/8 baud.) po 8, K.Vecvagaras 6, R.Javtokas 4, S.Sanderis Vene (5 atk. kam.) ir T.Dimša po 2.

„Dzūkija“: D.Gvezdauskas (4/10 dvit., 1/6 trit.) 13, M.Paliukėnas 10, J.Lewis Jr., Ž.Kelys (5 klaid.) ir M.Iličius (7 atk. kam.) po 9, A.Lapeta (6 atk. kam.) 8, E.Švelginas (5 min., 2/2 trit.) 6, S.Idletas 3, T.Šležas ir G.Kurtinaitis po 2.

Spalio 18-ą dieną namuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradės ir naująjį Eurolygos sezoną – į Kauną žaisti atvyks Madrido „Real“ klubas. Artimiausias LKL rungtynes žalgiriečiai namuose žais lygiai po savaitės – jų varžovė bus Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda.

„Dzūkijos“ artimiausias mačas vyks jau trečiadienį Alytuje – čia atvyks „Šiauliai“.