2021 05 24

LKL pusfinalio starte „Žalgirio“ puolimo banga nuplovė „Juventus“

Lietuvos krepšinio lygos atkrintamosios artėja link karščiausio savo taško. Pirmadienio vakarą startavo pusfinalio etapas, o pirmosiose jo rungtynėse šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ nepasigailėjo Utenos „Juventus“ ekipos – 100:75 (23:23, 35:16, 17:16, 25:20).
Thomas Walkup
Thomas Walkup / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Uteniškiai į Kauną atvyko stipriai nukraujavę ir mačą pradėjo be trijų starto penketo žaidėjų: Vaido Kariniausko, Igno Vaitkaus ir Martyno Gecevičiaus.

Šiame mače Žydrūnas Urbonas registravo vos devynis krepšininkus ir Lietuvos čempionams priešinosi tik kėlinį. Vėliau „Žalgiris“ tvirtai perėmė iniciatyvą ir šansų svečiams nesuteikė.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 17 taškų pelnę Thomasas Walkupas ir Joffrey Lauvergne'as, 14 pridėjo Lukas Lekavičius, po 13 – Paulius Jankūnas ir Karolis Lukošiūnas.

Pusfinalio serijoje kovojama iki trijų pergalių. Kur kas daugiau intrigos kelia kitas pusfinalis, kuriame dėl bilieto į finalą kovos Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Ši serija startuos antradienį.

Nepaisant visų anksčiau minėtų netekčių aukštaičiai pirmosiomis minutėmis aikštėje atrodė konkurencingi ir laikėsi nuo žalgiriečių koviniu atstumu (7:9).

Kauniečiai jau nuo pat dvikovos pradžios labai sėkmingai rinko taškus greitų atakų metu, tačiau į jų spurtą kėlinio viduryje Ž.Urbonas atsakė minutės pertraukėle, po kurios „Juventus“ pelnė keturis taškus be atsako ir vėl priartėjo (15:16). Po pirmojo kėlinio švieslentė rodė lygų rezultatą – 23:23.

Vis dėlto antrąjį kėlinį „Žalgiris“ nusprendė nejuokauti. Šeimininkai įjungė aukštesnę persvarą ir smogė atkarpą 16:0 bei vos per kelias minutes stipriai nutolo – 39:23.

„Žalgirio“ puolimo banga ir toliau be gailesčio plovė išretėjusį varžovą ir visus taškus ant „i“ sudėjo dar iki pertraukos – 58:39.

Antroje rungtynių pusėje Martino Schillerio vyrai tempą kiek sumažino, tačiau jų pranašumas vis tiek nekėlė abejonių. „Juventus“ ekipai kiek pavyko pagerinti gynybą, tačiau deficitas intrigos nežadėjo.

Šimtąjį žalgiriečių tašką tritaškiu metimu pelnė jaunasis Karolis Lukošiūnas ir tai buvo paskutinis pergalingas akcentas.

„Žalgiris“: J.Lauvergne'as 17 (6 atk. kam.), T.Walkupas 17 (5 rez. perd), L.Lekavičius 14, P.Jankūnas 13 (8 atk. kam.), K.Lukošiūnas 13, M.Grigonis 9 (6 rez. perd.), N.Hayesas 7 (4 rez. perd.), A.Rubitas 5, A.Milaknis 3, R.Jokubaitis 2 (4 rez. perd.), M.Gebenas 0, S.Vasturia 0.

„Juventus“: M.Kupšas 18, G.Matulis 15, V.Čepukaitis 12, M.Paliukėnas 10.