2019 12 21

LKL: Vilniaus „Ryto“ puolimo mašina palaužė „Sintek-Dzūkiją“

Vienintelėse šeštadienio „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse Vilniaus „Ryto“ (10-5) krepšininkai 98:85 (29:22, 26:20, 14:22, 28:21) nugalėjo ir apgynė savo namų tvirtovę nuo Alytaus „Sintek-Dzūkijos“ (4-11) krepšininkų bei vietinėse pirmenybėse įsirašė 10-ąjį laimėjimą.
Dovis Bičkauskis
Dovis Bičkauskis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynes tritaškių lietumi pradėjo vilniečių atakų organizatorius Dovis Bičkauskis, per pirmą kėlinį pataikęs net tris tolimus metimus. „Ryto“ gretose nuo suolo sėkmingai kilo kiekvienas krepšininkas, o po dviejų netikėtų jaunojo Karolio Giedraičio tritaškių šeimininkai antrojo kėlinio viduryje pirmavo 16 taškų (45:29).

Tiesa, karingieji dzūkai niekur nesitraukė – po ilgosios pertraukos suaktyvino gynybą, o patys efektyviai puolė. Amerikiečių trio ir Luko Kvedaravičiaus vedama „Sintek-Dzūkija“ jau trečiajame kėlinyje priartėjo prie labai pavojingo atstumo (62:66), o lemiamame ketvirtyje rezultatas netgi tapo lygus (73:73).

Visgi po Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės sostinės krepšininkai išėjo su nusiteikimu, kurį demonstravo pirmoje mačo dalyje. Dar vieną tritaškių fiestą surengę Eimantas Bendžius ir Paco Cruzas pataikė po du tolimus metimus, „Rytas“ spurtavo net 20:5 ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Vienas pagrindinių vilniečių raktų į pergalę ir vėl buvo toliašaudė artilerija. „Ryto“ krepšininkai pataikė net 15 tritaškių iš 31 (48%).

Itin universalų pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Eimantas Bendžius, flirtavęs su trigubu dubliu – 18 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Andrius Giedraitis

Sėkmingai į žaidimą įsiliejo ir jaunieji „Ryto“ sistemos nariai – Karolis Giedraitis pataikė tris tritaškius ir pelnė 11 taškų, o Ąžuolas Tubelis pridėjo 8.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 18 (5/9 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), Paco Cruzas 17 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Arnas Butkevičius (18 naud. bal.), Dovis Bičkauskis (3/5 trit.) ir Karolis Giedraitis (3/4 trit.) po 9, Ąžuolas Tubelis 8.

„Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collinsas 19 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Gabe'as Devoe 18, Lukas Kvedaravičius 17, Adrianas Bowie 13.

„Nuotaikos šventinės, kaip ir rungtynės. Ačiū aistruoliams, kurie susirinko. Jų reikėjo, kai buvo sunkus momentas. Viskas šiose rungtynėse, kaip ir kalbėjome bus apie koncentraciją. Kalbėjome, kad kai įgijame pranašumą negalime pamesti galvų. Pirmoje pusėje jaunimas išėjo su gera energija, bet antroje pusėje to nebuvo. Norisi, kad jaunimas išnaudotų tuos šansus geriau“, – apie amerikietiškus kalnelius priminusias rungtynes kalbėjo „Ryto“ strategas D. Adomaitis.

„Rytas“ antrose rungtynėse iš eilės vertėsi be Camerono Bairstow.

„Sintek–Dzūkija“ prieš rungtynes sulaukė nemalonių žinių. Komanda prarado du lyderius – Artūrą Jomantą ir Mindaugą Sušinską. Jei pirmasis iš rikiuotės iškrito trumpam laikotarpiui, tai M. Sušinskas gali visą sezoną praleisti be krepšinio dėl peties traumos.

„Būna rungtynės, kai praloši ir būna bloga nuotaika ir būna, kai visai nebloga. Aišku, prisinervavau šiandien, bet bandėme būti rungtynėse. Kovojome tiek, kiek leido mums jėgos. Padarėme klaidų, negalėjome pasiimti kamuolių gynyboje ir tritaškiai nelemti... paprasčiausiai jų neturėjo būti. Antrą kartą neturėjome jėgų sugrįžti taip, kaip žaidėme trečiajame kėlinuke“, – rungtynes reziumavo alytiškių treneris Valdemaras Chomičius.