M-1 radijas žengia į SKL: „Baigti sakinį eteryje gerokai lengviau, nei ataką aikštėje“

Tarp 202 sezoną pradėjusių komandų yra ir intriguojančių naujienų. Sostinės krepšinio lygoje (GEALAN-SKL) savo talentus krepšinio aikštėje rodys klausomiausios Lietuvos radijo stoties M-1 laidų vedėjai, rašoma pranešime spaudai.

Komandos sudėtyje – gausus būrys Lietuvoje žinomų žmonių: M-1 radijo laidų vedėjai Ričardas Mikavičius, Arnoldas Eisimantas, Gedas Saročka, Gustas Ramonas, taip pat LNK televizijoje laidas vedantys Jonas Radzevičius bei Mantas Bružas.

Sąrašas ir dar gerokai platesnis: į aikštę išbėgs ir sporto žurnalistai Kęstas Rimkus, Gustavas Klikna, Julius Bliūdžius, o sudėtis dar gali pildytis.

SKL nuotr./Gedas Saročka
SKL nuotr./Gedas Saročka

„Talento mes turime pakankamai. Na gerai… Gal tiesiog kalbėdami esame talentingesni, nei varydamiesi kamuolį, bet pataikyti į skylę mes sugebame“, – sako komandos branduolį suformavęs ir galiausiai ją į SKL atvedęs G. Ramonas.

Mėgėjų krepšinis sostinėje suskirstytas į 9 lygas. A – pati stipriausia, G – silpniausia. M-1 kolektyvas nusprendė, kaip sako patys, „nešokti aukščiau bambos“ – pasirinko E lygą.

„Nusprendėme pradėti nuo žemesnio laiptelio. Manau, kad čia labai teisingas sprendimas. Kol kas jaučiame, kad galėsime čia pasipriešinti kitiems“, – sako komandai vadovaujantis G. Ramonas.

SKL nuotr./Gustas Ramonas
SKL nuotr./Gustas Ramonas

M-1 jau ir debiutavo SKL E lygoje. Tiesa rimčiau pakovoti dėl pirmosios istorijoje pergalės nepavyko, jos dar reikės palaukti. Pralaimėta 19 taškų skirtumu komandai „Samana“.

Žvelgiant vien į komandos sudėtį, akivaizdu viena – tai aukščiausio lygio komunikacijos specialistai, kone kasdien kelias valandas improvizuodami tiesioginiame eteryje. O kiek šis įgūdis yra naudingas aikštėje?

„Baigti sakinį eteryje gerokai lengviau, nei ataką aikštėje. Sakinio niekas negina, sakinio pabaigos niekas neblokuoja, sakiniui ir laikas dažniausiai neištiksi. Aišku, neabejoju, kad ir eteryje, ir aikštėje, pasitaiko klaidų“, – šypteli G. Ramonas.

Turi M-1 vyrukai ir vieną trumpą palinkėjimą visai mėgėjų krepšinio bendruomenei.

„Būkite geri žmonės“, – sako jie.

Plačiau apie M-1 kolektyvą krepšinyje, žinomų vedėjų privalumus ir trūkumus aikštėje, sezono tikslus bei darbą eteryje – interviu:

– Visų pirma, jau debiutavote. Kaip vertinate pirmąsias rungtynes, ką jos parodė?

– Viskas buvo tikrai gerai, manau, visi tikėjomės, kad bus blogiau. Mūsų komanda yra, sakykime, visiškai nauja tokiame oficialiame komandiniame krepšinyje. Sakyčiau, visi suprantame, kad pradžioje bus sunku. Gal drąsu, bet manau, kad dar galėjome kautis ir dėl pergalės. Tik pačioje pabaigoje jau visiškai paleidome rungtynes. Mums šiek tiek trūksta tvarkos ir paprasto krepšinio supratimo – treniruočių kartu, vienas kito pajautimo. Manau, kad viskas bus labai gerai, o ir debiutas nuteikia pozityviai.

– Ričardas Mikavičius, Arnoldas Eisimantas, Gedas Saročka… Profesionalūs ir tikrai puikūs „šnekoriai“, o kiek jie turi talento aikštėje?

– Talentingi, tikrai. Talento mums užtenka, ypač šiame lygyje. Gerokai svarbiau, manau, ar užteks darbo ir noro, nes talento turime pakankamai. Na gerai… Gal tiesiog kalbėdami esame talentingesni, nei varydamiesi kamuolį, bet pataikyti į skylę mes sugebame. Sezono eigoje bus dar geriau.

– Kodėl būtent dabar subūrėte komandą ir kaip sekėsi ją įkurti?

– Pats trejus metus dirbu šiame radijuje ir visą laiką pasvajodavau apie mūsų komandą. Turime daug žmonių, turime daug norinčiųjų. Juk visi lietuviai yra bent kartą laikę krepšinio kamuolį rankose. Pagalvojome, kad reikia task albas paversti realybe. Pagaliau turime rimtą sudėtį, neateisime į rungtynes penkiese, galėsime ne tik žaisti, bet ir laimėti. Aišku, tam reikia laiko.

– Radijas, tiesioginis eteris, improvizacija. Kiek yra panašumų jūsų darbe ir krepšinio aikštelėje? Juk sakinį tiesioginiame eteryje vis tiek reikia kažkaip pabaigti, lygiai taip pat ir ataką…

– Na, tikrai taiklu. Baigti sakinį eteryje gerokai lengviau, nei ataką aikštėje. Sakinio niekas negina, sakinio pabaigos niekas neblokuoja, sakiniui ir laikas dažniausiai neištiksi. Aišku, neabejoju, kad ir eteryje, ir aikštėje, pasitaiko klaidų. Tai žmogiška. Bet kai gerai pagalvoji, kalbėti yra kur kas, pabrėžiu, kur kas lengviau, nei suregzti kokybišką ataką, kuri baigtųsi taikliu metimu.

– Vienas kitą matote kasdien. Turbūt reta SKL komanda galėtų pasigirti, kad visi žaidėjai dirba kone viename pastate, yra artimi kolegos. Kiek tai pranašumas, o gal visai ne į naudą?

– Manau, tai ir prideda, ir atima. Mes darbe tikrai esame visada labai geros nuotaikos, visi labai „faini“. Natūraliai ta nuotaika būna pakili. O krepšinis parodo mus iš visų pusių – ir geros, ir blogos. Jau debiutinėse rungtynėse turėjome kibirkštėlių, nesutarimų, bet tai nėra blogai. Tai augina mus kaip kolektyvą, tiek krepšiniui, tiek radijuj. Pradėsime pažinti vienas kitą dar giliau. Pasipyksime, pasirėkausime, pasidžiaugsime, aptarsime.

– Kiek šita komanda yra stipri ne aikštėje, o bare?

– Bare, manau, yra nenugalima. Manau, kad E lygoje mums čia būtų ne vieta. Galėtume eiti tiesiai į barų A lygą. Tikrai esame aukšto lygio Lietuvos baro lygio žaidėjai.

– Grįžkime prie krepšinio. Kodėl pasirinkote E lygą?

– Pas mus visus yra didelis ego. Pasitikėjimo tikrai turime daug, gal net per daug. Bet vienintelis dalykas, ties kuriuo tikrai iškart sutarėme, tai, kad nešoktume aukščiau bambos. Nusprendėme pradėti nuo žemesnio laiptelio. Manau, kad čia labai teisingas sprendimas. Kol kas jaučiame, kad galėsime čia pasipriešinti kitiems. O ir motyvacijos visa laiką bus nemažai, nes norėsime įrodyti vienas kitam, kad tas ego kyla ne iš niekur.

– Jau spėjote išsikelti sezono tikslus?

– Dar kol kas nieko nesutarėme. Debiutavome, sužaidėme, keliems žaidėjams tai buvo apskritai pirmas kartas oficialiose rungtynėse su teisėjais, sekretoriatu. Manau, kad dalis komandos net nustebo, kaip čia viskas vyksta. Tikslai, aišku, yra paprasti – atiduoti viską, ką galime. Nekalbame apie pačius aukščiausius tikslus, apie medalius, bet tiesiog norime padaryti viską, kad galėtume drąsiai pasakyti vienas kitam, jog didžiuojamės.

– O matote stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas?

– Stiprioji pusė, sakyčiau, yra motyvacija. Tikrai visi suprantame krepšinį ir visų pirma jį mylime. Noro turime labai daug. Tai geras signalas, nes noras krepšinyje lemia nemažai. Aišku, tą ambiciją reikia perkelti į realius veiksmus, o tą padaryti pavyksta toli gražu ne visada. Prie silpnųjų pusių priskirčiau tarpusavio supratimą ir sudėties gylį. Dar reikia laiko susižaisti ir dar trūksta poros žaidėjų, nes po 35-40 minučių mes neišbėgiosime.

– Trumpai apie gyvą mėgėjų krepšinio legendą G. Saročką. Idėjinis lyderis, ar realiai viena svarbiausių ašių jūsų komandoje?

– O taip, nepakeičiamas vyrukas. Tikras vijurkas. 100 procentų yra be galo svarbus ir kaip žmogus, ir kaip žaidėjas. Labai, labai svarbus mums. Sukaupęs tokią patirtį, apie kurią dalis net nelabai pagalvoti galėtų. Visada turi patarimų, yra labai motyvuotas, tik… Sakyčiau vasarą tikrai nesportavo, nes jau pirmame kėlinyje jam pradėjo traukti kojas. Aišku, juokaujame, viskas gerai. Sezono eigoje įsibėgės.

– Kokia jūsų žinutė visai mėgėjų krepšinio bendruomenei?

– Būkite geri žmonės. Kiekvienas, būkite geras žmogus, geros širdies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis