2019 03 17

M.Kupšui blokavus lemtingą D.Gailiaus metimą „Lietkabelis“ triumfavo Klaipėdoje

Deividas Gailius galėjo tapti mačo didvyriu, tačiau pergalę Klaipėdos „Neptūnui“ (19-6) galėjusį išplėšti metimą Mindaugas Kupšas blokavo ir dramatišką Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mūšį „Švyturio“ arenoje Panevėžio „Lietkabelis“ (15-10) laimėjo 74:72 (22:22, 19:22, 19:16, 14:13).
LKL rungtynės: Klaipėdos „Neptūnas“ - Panevėžio „Lietkabelis“
LKL rungtynės: Klaipėdos „Neptūnas“ - Panevėžio „Lietkabelis“ / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Simo Galdiko ir Gyčio Masiulio taškai leido „Neptūnui“ įgyti 7 taškų pranašumą (13:6), bet Saulius Kulvietis, Mindaugas Kupšas ir iš toli pataikęs Simas Jasaitis netruko išlyginti rezultatą (15:15).

Kovoje taškas į tašką „Lietkabelis“ kiek atitrūko (32:27), kai iš toli pataikė Stefanas Sinovecas.

„Neptūno“ legionieriai Jerai Grantas ir Kyle'as Weaveris inicijavo spurtą 10:0 ir klaipėdiečiai vėl atsidūrė priekyje (43:39).

Pirmoje mačo pusėje neblizgėjo abiejų komandų snaiperiai – „Neptūnas“ pataikė 3 tritaškius iš 12, „Lietkabelis“ – 3 iš 11.

M.Kupšas, Paulius Valinskas ir S.Kulvietis po didžiosios pertraukos tempė „Lietkabelį“, kuris 24-ą minutę pirmavo 52:47.

„Neptūnas“ atsiėmė prarastas teritorijas spurtuodamas 9:2 (56:54), tačiau lemiamą kėlinį šeimininkai pradėjo turėdami taško deficitą (59:60).

Bekompromisėje kovoje taškas į tašką įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatą buvo visiškai lygus – 66:66.

J.Grantas ir Deividas Gailius padidino „Neptūno“ skirtumą (70:66), tačiau kitos kelios „Neptūno“ atakos nebuvo sėkmingos.

Jamaras Wilsonas, tikras „Lietkabelio“ ketvirtojo kėlinio herojus, tuo pasinaudojo ir likus 94 sekundėms išvedė svečius į priekį (71:70).

Komandos apsikeitė klaidomis ir minutę trukusią taškų sausrą nutraukė netikslų G.Masiulio metimą pakartojęs J.Grantas.

Likus 31 sek. „Neptūnas“ vėl atsidūrė priekyje (72:71).

J.Wilsonas sukūrė idealią progą M.Kupšui, kuris metimu iš po krepšio grąžino svečiams vieno taško persvarą.

Klaipėdiečiams liko 11 sekundžių, tačiau D.Gailiaus bandymas tapti mačo didvyriu neišdegė – M.Kupšas blokavo jo metimą po prasiveržimo ir „Lietkabelis“ išplėšė pergalę.

Nė viena komanda nepirmavo didesniu nei 7 taškų skirtumu, o pirmaujančios komandos keitėsi 19 kartų. 10 kartų rezultatas buvo lygus.

„Neptūnas“ pataikė tik 4 metimus iš 20 (20 proc.), įskaitant visus penkis metimus, kuriuos pro šalį paleido D.Gailius (0/5). Tiesa, „Lietkabelis“ taip pat pataikė tik 7 tritaškius iš 28 (25 proc.).

Panevėžio klubas šį sezoną laimėjo abi komandų tarpusavio akistatas Klaipėdoje. Tiesa, „Neptūnas“ yra įveikęs „Lietkabelio“ krepšininkus Panevėžyje.

„Neptūnas“: Kyle'as Weaveris 15, Deividas Gailius 9, Paulius Dambrauskas ir Jerai Grantas po 8.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas 14 (10 atk. kam.), Saulius Kulvietis, Paulius Valinskas, Jamaras Wilsonas ir Simas Jasaitis po 9.