2015 08 18

Makedonai kaip reikiant patampė Jono Kazlausko nervus

Makedonijos rinktinė dar kartą įrodė, jog yra viena neparankiausių varžovių lietuviams. Kaune vykstančiame „Huawei Cup“ turnyre Lietuvos krepšininkams teko kaip reikiant paplušėti, tačiau sėkmingai sužaistas paskutinis ketvirtis padėjo iškovoti pergalę – 68:62 (11:17, 16:15, 15:18, 26:12).

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. Lietuva – Makedonija 68:62 (11:17, 16:15, 15:18, 26:12).

8 min. Mantas Kalnietis pataiko tritaškį ir stipriai priartina šeimininkus prie pergalės – 64:60.

6 min. Po Antano Kavaliausko taiklaus metimo, šiose taškų lenktynėse lietuviai vėl išsiveržia į priekį – 59:58.

5 min. Trečias Artūro Milaknio tritaškis šiame kėlinyje, tačiau kitoje aikštės pusėje mūsų aukštaūgius pergudrauja Predragas Samardžiskis – 55:58.

2 min. Du Artūro Milaknio tritaškiai atgaivino intrigą – 48:50.

3 kėlinys. Lietuva – Makedonija 42:50 (11:17, 16:15, 15:18).

8 min. Sustygavusi veiksmus gynyboje, Makedonija atsitiesė ir vėl nutolo – 48:42.

6 min. Makedonija toliau išlieka rungtynėse dėka fenomenalaus taiklumo iš trijų taškų zonos. Balkanų šalies atstovai pataikė 9 tolimus metimus iš 18. Palyginimui, lietuviai – vos vieną iš dešimties. Pirmą mūsiškių tritaškį tik trečio kėlinio antroje pusėje įmetė Mindaugas Kuzminskas.

4 min. Makedonijos taškų badą nutraukė tritaškį pataikęs Vlado Ilievskis – 35:35.

3 min. Dar du Antano Kavaliausko taškai. Po labai ilgos pertraukos rezultatas tampa lygus – 32:32. „Centras“ tampa vis sunkiau įmenama mįsle. Dar du taškai su pražanga ir lietuviai priekyje 35:32.

2 min. Antrą rungtynių pusę taikliu metimu su pražanga pradeda Antanas Kavaliauskas. Lietuviai pradeda kvėpuoti varžovams į nugaras – 30:32.

2 kėlinys. Lietuva – Makedonija 27:32 (11:17, 16:15).

8 min. Antras rungtynes iš eilės vietos aikštelėje nerado rinktinės kapitonas Robertas Javtokas.

7 min. Kėlinio pabaigoje makedonų toliašaudė artilerija pradėjo strigti, tačiau rinkti taškus šeimininkams ir toliau sekėsi labai sunkiai – 23:28.

5 min. Paskutinio šiaudo griebiasi Žygimantas Janavičius. Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs gynėjas pora kartų perėmė kamuolį, du kartus sėkmingai užbaigė atakas. Visgi lietuviai vis dar yra priversti vytis savo priešininkus – 19:26.

4 min. Kaip ir prieš ketverius metus lietuvius į neviltį varo tolimi Makedonijos metimai. Tikslą pasiekė net penki svečių tritaškiai iš devynių – 17:23.

1 kėlinys. Lietuva – Makedonija 11:17.

10 min. Antano Kavaliausko penki iš eilės taškai sugrąžino intrigą, tačiau tritaškį smeigė Aleksandaras Kostoskis. Pirmą keitimą Lietuvos rinktinės treneris atliko tik pačią paskutinę kėlinio minutę. Ant suolo sėdęs Mindaugas Kuzminskas gavo daugiausiai pylos.

8 min. Nors lietuvių penketui ir toliau sunkiai sekėsi rasti kelią prie Makedonijos rinktinės krepšio, Jonas Kazlauskas ir toliau demonstravo ramius nervus ir leido žaisti visiems tiems patiems penkiems savo krepšininkams – 6:11.

5 min. Vlado Ilievskis pataiko tolimą metimą, dar du taškus iš po krepšio prideda Predragas Samardžiskis. Sunki dvikovos pradžia šeimininkams – Makedonija priekyje 9:4.

4 min. Šeimininkai pirmuosius taškus pelno tik ketvirtą minutę. Pasižymi Artūras Milaknis – 2:2.

2 min. Simboliška, tačiau pirmuosius taškus šiame mače pelno 2011 m. Europos čempionato ketvirtfinalyje net penkis tritaškius į lietuvių krepšį „įsūdęs“ Vojdanas Stojanovskis.

1 min. Rungtynes lietuviai pradėjo tokia starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Mindaugas Kuzminskas, Domantas Sabonis ir Antanas Kavaliauskas.