2017 09 03

Mirtiną italų ginklą neutralizavęs Mindaugas Kuzminskas įžvelgė naują rinktinės stiprybę

Italijos rinktinė per 7 pirmojo kėlinio minutes buvo pasirengusi nuplauti Lietuvos rinktinę penkių tritaškių liūtimi. Tačiau lietuviai žinojo, kad tie vyrukai kažkada prames. Ir tai Mindaugui Kuzminskui leido įžvelgti naują nacionalinės komandos stiprybę.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Italai rungtynes pradėjo spurtu 8:0 ir tildė gausiai į Tel Avivo areną susirinkusius Lietuvos aistruolius.

Vienu metu komandas skyrė 9 taškai, tačiau Lietuva nepalūžo. Rinktinė laikėsi savo plano ir pasiekė savo.

Per 7 minutes pataikę visus 5 tritaškius, per likusias 33-ias italai įmetė tik 6 iš 21 (28,5 proc.).

Tai nieko panašaus į procentą, kuriuo iki tol iš toli šaudė italai. Per dvejas pirmąsias Europos čempionato rungtynes jie subadė varžovų krepšį 30-ia tolimų metimų ir tą darė 51,7 proc. tikslumu.

„Mūsų gynyba iš tikrųjų nebuvo bloga. Tie tritaškiai buvo per rankas. Akcentavome tokią pat gynybą. Kažkada jie turėjo pramesti. Džiugu, kad grįžome į rungtynes, nors jie buvo tikrai nutolę. Nepasimetėme. Tai parodo, kad mes galime žaisti ne tik pirmaudami, bet ir sugebame pasivyti varžovus“, – rinktinės charakteriu pasidžiaugė M.Kuzminskas.

Nė vienas italų snaiperis nepataikė daugiau 2 tritaškių, nors iki tol Marco Belinelli smaigstė vidutiniškai po 6 tritaškius per mačą.

Patys lietuviai, beje, pasidavė tritaškių pasiutpolkei ir įmetė 11 tritaškių iš 28 – vos dviem mažiau nei per pirmąsias dvejas rungtynes kartu sudėjus.

„Manau, kad jie žinojo, jog esame stipresni po krepšiu, todėl tą akcentavo. Jie turėjo kažkur rizikuoti. Jei būtų palikę žaisti vienas prieš vieną Valančiūną ar Gudaitį, žinojo, kad tikrai neatsilaikys. Jie rizikavo, bet gerai, kad pataikėme“, – svarstė M.Kuzminskas.

Pasiekti pergalę padėjo ne tik gera gynyba, bet ir darsyk sužibėję atsarginiai žaidėjai.

Jie darsyk tapo didžiuliu Lietuvos rinktinės impulsu. Į Izraelio krepšį įmetę 56 taškus, šįkart jie pridūrė 37-is, kai italų suolas – tik 15.

M.Kuzminskas buvo rimta stipraus atsarginių suolo priežastis – įmetė 14 taškų.

„Tą lemia tai, kad Lietuvos krepšinis yra stiprus. Džiugu, kad galime pasikliauti visais dvylika“, – šyptelėjo M.Kuzminskas.

Priežasčių šypsotis Lietuvos rinktinėje – vis daugiau.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?