2023 06 05

Beviltiškai klydusį „Lietkabelį“ sudaužiusi Jonava – per žingsnį nuo istorinės bronzos

Jonavos „CBet“ laiminga pasaka tęsiasi. Pirmadienio vakarą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai dar kartą LKL mažajame finale 82:63 svečiuose sutriuškinusi favoritu laikomą Panevėžio „Lietkabelį“ ir atsidūrė per žingsnį nuo istorinės bronzos.
Glynnas Watsonas
Glynnas Watsonas / LKL nuotr.

„CBet“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1. Ketvirtasis, ir galbūt paskutinis, serijos mačas trečiadienį bus žaidžiamas Jonavoje.

Iniciatyvą jonaviečiai perėmė antrajame kėlinyje, o iš karto po didžiosios pertraukos padidino atotrūkį ir iki dviženklės žymos.

Visgi pakilti Nenado Čanako vyrai neįstengė, o ir toliau praradinėjo vieną kamuolį po kito ir kasė sau vis gilesnę duobę. Ketvirtajame kėlinyje „CBet“ pranašumas pasiekė 20 ribą (65:45) ir likusios minutės tebuvo formalumas.

Šiame mače „Lietkabelis“ suklydo net 29 kartus, o „CBet“ perėmė 21 kamuolį.

Glynnas Watsonas nugalėtojams surinko 20 taškų, Jeffery Garrettas pridėjo 17.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12, Kristianas Kullamae 11, Mantas Rubštavičius ir Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) – po 9.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas 17 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 16 (5 praž.), Goranas Huskičius 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Martinas Laksa 6.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „CBet“

40 min. Mačas baigiasi. Panevėžys liūdnai šį sezoną atsisveikina su LKL.

37 min. Goranas Huskičius pataiko puskablį ir panašu, jog sklaido paskutinę intrigą – 72:55.

35 min. Glynnas Watsonas pataiko fantastišką tritaškį – 70:53.

34 min. Jamelas Morrisas pataiko iš toli. 53:67.

33 min. Željko Šakičius pelno pirmuosius savo taškus. 50:67.

32 min. Žiūrovai palieka areną... Šeimininkai pralaimi 45:65.

31 min. „Lietkabelio“ suolas gauna techninę pražangą. Glynnas Watsonas sumeta tris baudas ir pradeda triuškinti šeimininkus – 63:45.

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „CBet“ 45:59.

30 min. „Lietkabelis“ praranda vieną kamuolį po kito. 23 prarasti kamuoliai ir 11 vien trečiajame kėlinyje...

28 min. Aikštėje daug chaoso. Klysta abi komandos, bet skirtumas tas, kad „CBet“ turi erdvės klysti, o Panevėžys – nelabai. Jonava priekyje – 55:45.

25 min. Dovis Bičkauskis du su pražanga ir Jonava vis tvirčiau artėja prie pergalės – 54:40.

24 min. Goranas Huskičius sumeta abi baudas ir persvara toliau didėja – 51:40.

23 min. Dovis Bičkauskis kartoja savo paties metimą ir pirmą kartą „CBet“ turi dviženklį pranašumą – 47:37.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „CBet“ 37:43.

20 min. Panevėžiečius vėl smukdo klaidos. Per pirmus du kėlinius šeimininkai jų padarė net 13.

17 min. Edvinas Šeškus irgi pataiko iš toli. 41:35. Jeffery Garrettas dar krauna ir iš viršaus. Jonava perima iniciatyvą – 43:35.

15 min. Jeffery Garrettas pataiko iš toli du tritaškius paeiliui ir jonaviškiai organizuoja atkarpą 8:0 – 36:32.

13 min. Labai lygi kova. Rimtesnio pranašumo nepavyksta susikurti nė vienai komandai. Jamelas Morrisas pataiko trečią panevėžiečių tritaškį – 30:28.

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „CBet“ 24:24.

10 min. „Lietkabelis“ priekyje – 22:20. Likus 7 sek. fantastišką tritaškį su pražanga pataiko Glynnas Watsonas. Jonava išsiveržia į priekį 24:22, bet rezultatą išlygina su sirena pataikantis Jamelas Morrisas.

7 min. Iš lėto „Lietkabelis“ perima iniciatyvą. Abi komandos nesunkiai renka taškus ir turi nemažai problemų gynyboje.

3 min. Jonaviškiai kiek geriau pradeda dvikovą, bet šeimininkai savo varžovų nepaleidžia – 9:9. „CBet“ traukia du tritaškius pataikęs Martinas Laksa.