Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 10 17

Mūšyje dėl pirmos pergalės – „Neptūno“ triumfas pratęsimo trileryje

Prienų „Labas GAS“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ naujajame LKL sezone žingsniavo be pergalių. Iki pirmadienio vakaro, kuomet stojo akis į akį, o po įtemptos kovos pirmąjį tašką galiausiai iškovojo Mindaugo Brazio vadovaujama uostamiesčio ekipa.
Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius
Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius / bcneptunas.lt nuotr.

„Neptūnas“ išvykoje pratęsimo trileryje triumfavo 99:92 (19:22, 21:16, 18:20, 22:22, 19:12).

Ketvirtas kėlinys, kaip ir visos rungtynės, buvo tikras nervų mūšis. Laikrodžiui ėmus skaičiuoti priešpaskutinę minutę, Klaidas Metrikis švystelėjo iki svarbų tritaškį ir Prienai vėl tolo (76:71), atsilikimą taiklia viena bauda kiek sumažino Rokas Gustys.

Bet prieniškiai nebuvo nusiteikę sustoti. Isaiah Osborne'as sugebėjo pelnyti dvitaškį su pražanga, bet nuo linijos nebuvo taiklus – 78:72.

Likus žaisti 1:20 min., Nojus Mineikis įkrėtė tolimą metimą (75:78), o Mindaugas Girdžiūnas greitoje atakoje sumažino „Neptūno“ atsilikimą iki minimalaus (77:78).

I.Osborne'as nesugebėjo pataikyti iš vidutinio nuotolio, Klaipėdos komanda turėjo 20 sek. paskutinei atakai. Bet tiek neprireikė – M.Girdžiūnas, likus 12 sek., pataikė tritaškį (80:78).

Tomas Gaidamavičius šaukė pasitarimą, o Jylanas Washingtonas krovė iš viršaus po nuostabaus reido – 80:80.

Pratęsimas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Jame „Neptūnas“ atrodė geriau nei varžovai, o persvarą žeidime D.Gailius pavertė kūnu, kai pataikė tritaškį ir, likus žaisti minutę, neptūniečių persvara padidėjo iki keturių taškų (92:88).

„Labas GAS“ užpulti nesugebėjo, o štai N.Mineikio tolimas kirtis buvo lemtingas – 95:88. Pražangų taktikos dar ėmėsi Prienų ekipa, tačiau neišsigelbėjo.

Į pergalę „Neptūną“ vedė po 27 taškus suvertę M.Girdžiūnas ir D.Gailius. Pastarasis, beje, dar nusiėmė net 14 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus.

Iš viso „Neptūnas“ atkovojo net 62 kamuolius, iš kurių 21 – puolime. „Labas GAS“ sugriebė tik 29 kamuolius per visas rungtynes.

Pralaimėjusiems J.Washingtonas surinko 25 taškus.

„Labas GAS“: J.Washingtonas 25, B.Brownas 23, I.Osborne'as 16, R.Gadiliauskas 9.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas ir D.Gailius (14 atk. kam.) po 27, N.Mineikis 16, A.Wiley 12, R.Gustys 6.