N.Nurse'as prisiminė istoriją, kaip pirmaisiais savo darbo Toronte metais specialistas keliavo į Lietuvą paplušėti su J.Valančiūnu papildomai. 2013-aisiais jis buvo vienas Dwane'o Casey trenerių štabo narių.
Pats J.Valančiūnas, būdamas 21-erių, kaip tik baigė savo debiutinį sezoną NBA, kuriame rinko vid. 8,9 taško ir po 6 atkovotus kamuolius.
„Tada mes visai nieko nedarėme po krepšiu. Jis buvo išreikštas po krepšiu žaidžiantis centras, todėl per treniruotes ištraukiau jį iš baudos aikštelės, – pasakojo N.Nurse'as. – Norėjau dirbti su visais kitais dalykais – kamuolio valdymu, bėgimu po užtvarų, net metimais iš trijų taškų zonos.
Buvo smagu matyti, kaip jo žaidimas plečiasi. Smagu, kad jis išplėtė savo žaidimą.“
Toks Jonas, kokį mes dabar matome „Memphis Grizzlies“ klube ir Lietuvos rinktinėje, yra ir N.Nurse'o nuopelnas.
Aukštaūgis jau ne tik dominuoja po krepšiu, bet gali pataikyti iš trijų taškų zonos, įvaldė kamuolio perdavimus, geriau mato aikštę ir pagerino gynybą.
„Tai ką, Memfyje jis buvo kietas, taip? Ryškiai dirbo pas geresnį trenerį nei Toronte“, – rimtu veidu pokštavo kanadiečių generolas.
Penkerius metus kaip asistentas su JV dirbęs, o pusmetį Toronte jį iki Marco Gasolio mainų treniravęs strategas nebuvo sutikęs žaidėjo, su kuriuo būtų užmezgęs tokį gerą ryšį.
N.Nurse'as įvertino buvusio auklėtinio progresą naujoje komandoje: „Jonas yra puikus vyrukas, prie kurio gera būti šalia. Tai puiki asmenybė. Tiesiog Memfyje jis turėjo akivaizdžiai daugiau progų pasireikšti. Pakilo ir jo metimų skaičius. Ten jis gauna daugiau kamuolių.“
N.Nurse'as vos netapo svarbiu žmogumi kitai Lietuvos krepšinio žvaigždei.
2018-ųjų vasarą „Raptors“ vyr. treneriu paskirtas specialistas į savo štabą kvietė Šarūną Jasikevičių. N.Nurse'as labai norėjo „Žalgirio“ trenerį matyti savo komandoje.
„Aš su juo turėjau gal 10–12 pokalbių telefonu. Daug teko prieš jį treniruoti, kai jis dar buvo krepšininkas. Mačiau jo, jau kaip trenerio, rungtynes ir man tai patiko. Jis yra akcijas keliantis, o gal jau tame lygyje esantis treneris.
Tuo metu kaip tik bandžiau surinkti universalų trenerių štabą. Man patinka tarptautinis krepšinis, dėl to čia ir dirbu“, – šypsojosi amerikietis.
Šilti sentimentai Lietuvos krepšiniui greitai baigsis antradienį. Po pralaimėjimo Australijai, Kanados krepšininkams mūšis su lietuviais turės „gyvenk arba mirk“ statusą.
Kanadiečiai kando į čiurnas australams, prieš kuriuos trečiojo kėlinio viduryje netgi pirmavo 65:59. Tačiau persvara tada išsprūdo iš rankų – N.Nurse'as nebegali paleisti dar vieno tokio šanso, o priekyje jis mato panašią grėsmę.
„Be abejonės, Lietuva yra viena elitinių komandų pasaulyje. Tai didelis, stiprus, patyręs ir geras priešininkas. Reikės žaisti ypač gerai, kad turėtume šansą juos nugalėti, – tikino N.Nurse'as. – Kaip ir australai, lietuviai irgi turi gerą priekį su Valančiūnu ir Saboniu. Ten yra ir dar keli geri vyrukai.
Tas australų dydis mums buvo problema. Turime kažką sugalvoti, kad patys kažkaip užaugtume.“