Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2017 12 02

Namuose nenugalimas „Neptūnas“ paskandino skylėtą „Lietkabelio“ laivą

Po FIBA „lango“ į LKL arenas sugrįžo ir pajėgiausios turnyro ekipos. Klaipėdoje „Neptūno“ egzaminą laikė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Klaipėdiečiai sugebėjo revanšuotis už pralaimėjimą Panevėžyje ir nugalėjo varžovus 86:76 (21:13, 19:28, 22:13, 24:22).
Edgaras Želionis
Edgaras Želionis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dabar abi šios komandos turi po 10 pergalių ir 3 pralaimėjimus, tačiau antroje vietoje išlieka panevėžiečiai. Jie namuose pirmas tarpusavio rungtynes laimėjo 12 taškų skirtumu.

Klaipėdos „Neptūnas“ liko nenugalimas savo tvirtovėje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo jau septintą kartą per tiek pat susitikimų.

Šeštadienio rungtynes daug sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“, o sunkiai startavęs „Lietkabelis“ greitai priešais save matė dviženklį deficitą.

Suprakaitavęs panevėžiečių treneris Artūras Štalbergas antrajame kėlinyje nusiėmė švarką ir lyg aukšto lygio mechanikas pagaliau užkūrė savo komandos variklį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darjušas Lavrinovičius

Aistrų aikštėje netrūko, o tai virto techninėmis Darjušo Lavrinovičiaus ir Mindaugo Girdžiūno pražangomis.

Sustojęs „Neptūnas“ leido varžovams priartėti ir viskas po ilgosios pertraukos prasidėjo nuo pradžių.

Gavęs techninę pražangą rimtai įpyko Arnas Butkevičius, kurio inicijuotas spurtas vėl prikėlė „Neptūną“ ir sugrąžino dviženklį pranašumą.

Nors „Lietkabelis“ ir sugebėjo apkarpyti aikštės šeimininkų persvarą, tačiau atsitiesti nebesugebėjo.

Panevėžio ekipą pražudė klaidos. Rečiausiai iki šio mačo klydusi lygos komanda prarado net 21 kamuolį, o klaipėdiečiai šias dovanas pavertė 20-čia taškų.

Itin svarbiu faktoriumi šiame susitikime buvo Edgaras Želionis. Kai žaidimas nesiklijavo lyderiams Juanui Palaciosui ir Arnui Butkevičiui, būtent E.Želionis tempė „Neptūną“ į priekį.

Per 30 minučių jis surinko 23 taškus, (7/12 dvit., 0/1 trit., 9/9 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus suklydo, perėmė 2 kamuolius, blokavo 3 metimus ir rungtynes užbaigė savo sąskaitoje turėdamas 31 naudingumo balą.

„Neptūnas“: E.Želionis 23 (10 atk. kam.), J.Palaciosas 13 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 12 (8 atk. kam.), T.Delininkaitis 11.

„Lietkabelis“: A.Juškevičius 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), G.Taltonas 13 (9 rez. perd.), D.Lavrinovičius 12, Ž.Peineris 11.

Rungtynių eiga. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. 86:76 (21:13, 19:28, 22:13, 24:22)

39 min. Adas Juškevičius sumažino skirtumą tritaškiu, tačiau keletas greitų atakų palaidojo „Lietkabelio“ viltis išsivežti pergalę – 83:72.

38 min. J.Palaciosas sumetė baudas ir atstatė dviženklę persvarą – 77:66.

35 min. Panevėžio ekipa sunkiai, tačiau šiek tiek priartėjo prie aikštės šeimininkų. Iniciatyvos ėmėsi D.Lavrinovičius, kuris užbaigė tris atakas iš eilės – 71:66.

32 min. A.Juškevičius dviem reidais buvo apkarpęs „Neptūno“ pranašumą, bet T.Delininkaičio tritaškis ir E.Želionio dvitaškis atstatė klaipėdiečių persvarą – 69:60.

Trečias kėlinys. 62:54 (21:13, 19:28, 22:13)

28 min. Ant teisėjo supykęs A.Butkevičius įsmeigė tritaškį, perėmė kamuolį ir sugrūdo kamuolį į krepšį. Tolimą metimą pridėjo ir T.Delininkaitis – 60:52.

26 min. Arnas Butkevičius užsidirba techninę pražangą. Jis prasižengė prieš Adą Juškevičių, tačiau nesutiko su teisėjo sprendimu – 52:52.

24 min. Žanis Peineris pataikė sunkų dvitaškį, vėliau pridėjo ir tolimą bombą, bet A.Butkevičius taip pat pataikė iš toli – 48:46.

22 min. Juanas Palaciosas dvitaškiu ir tritaškiu atidarė antrąją rungtynių pusę – 45:41.

Antras kėlinys. 40:41 (21:13, 19:28)

20 min. Kėlinį technine pražanga užbaigė ant teisėjų supykęs M.Girdžiūnas, o Panevėžio ekipa sugebėjo net išsiveržti į priekį – 40:41.

19 min. „Lietkabelis“ atsigavo. Panevėžiečiai rengė vieną tikslią ataką po kitos, o „Neptūnas“ užstrigo – 38:35.

17 min. Penki Žygimanto Skučo taškai iš eilės ir dar viena K.Maksvyčio minutės pertraukėlė – 36:29.

16 min. Darjušas Lavrinovičius pyko ant teisėjo ir tas pyktis pavirto technine pražanga, nors Panevėžio ekipa jau buvo pradėjusi artėti – 36:24.

14 min. „Lietkabelio“ treneris Artūras Štalbergas jau nusiėmė švarką ir liko su marškiniais. Jam darosi karšta, nes komandos puolimas neužsikuria, o varžovai laiko dviženklį pranašumą – 33:22.

12 min. Adas Juškevičius pataikė tritaškį, prieš tai puolime persistengė Matas Jucikas ir Kazys Maksvytis iškart paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Tomas Delininkaitis pataikė pirmąjį savo sezono dvitaškį – 29:16.

Pirmas kėlinys. 21:13

10 min. Prieš Žanį Peinerį nesportinę pražangą užsidirbo Laimonas Kisielius, tačiau daug naudos iš to išpešti nepavyko.

9 min. Keletas sėkmingų „Lietkabelio“ atakų, Donato Tarolio blokas ir skirtumas šiek tiek sumažėjo – 17:9.

7 min. Trys Mindaugo Girdžiūno taškai ir persvara tapo dviženklė – 15:5.

5 min. „Lietkabelis“ strigo puolime, o po dar dviejų E.Želionio taškų klaipėdiečiai pradėjo tolti – 12:5.

3 min. Edgaras Želionis pataikė iš vidutinio nuotolio ir pelnė jau 6-ąjį savo tašką – 7:5.

1 min. Tritaškį jau pirmos atakos metu įsmeigė Žanis Peineris, tačiau dviem sėkmingomis atakomis atsakė aikštės šeimininkai – 4:3.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant