Nedovanotinas klaidas vardinęs G.Žibėnas įvertino A.Gudaičio sugrįžimą

Vilniaus „Rytas“ sugėrė dar vieną nemalonų niuksą. Po pralaimėjimo prieš „Žalgirį“ ir pažeminimo Manisoje šįkart LKL čempionai krito Panevėžyje (75:82).

Iš pradžių vilniečiai atrodė beviltiškai (25:44) ir tik po pertraukos sugebėjo grįžti į kovą, tačiau šeimininkai užtikrintai uždarė rungtynes ir triumfavo.

„Pagrindinė mūsų pralaimėjimo priežastis – pražangų pasirinkimas. Kai tik priartėdavome ir turėdavome tą šansą, visuomet siųsdavome juos prie baudų metimų linijos, bet aš džiaugiuosi žaidėjų suvaldytomis emocijomis dėl to, – po mačo kalbėjo Giedrius Žibėnas. – Tas mums svarbu bus ir antradienį. Susitvarkėme ir akcentavome jų žaidimą po krepšiu. Ten nekentėjome, bet kentėjome pirmoje rungtynių pusėje iš antrų šansų, kuomet paleisdavome jų geriausius metikus. Iš ten jie daug sumetė.

Antroje rungtynių pusėje tai susitvarkėme. Visuomet taip bus, ypač žaidžiant prieš namų komandą. Užtenka tos vienos atkarpos ir tada yra labai sunku grįžti. Turėjome geriau pasiruošti ir pasidaryti, žinodami varžovų stipriąsias puses. Mes klysti negalime, čia yra nedovanotina. O namų komanda tuo šiandien paprasčiausiai pasinaudojo.“

VIDEO: N. Čanakas: „Pirmus du kėlinius tobulai gynėmės“

Giedrius Žibėnas mače jau turėjo naujausią savo arsenalo ginklą – po beveik aštuonerių metų pertraukos į klubą sugrįžusį Artūrą Gudaitį. Tiesa, vidurio puolėjui rungtynės nesusiklostė: jis aikštę paliko su 2 taškais, 1 atkovotu kamuoliu, 2 klaidomis, 3 išprovokuotomis bei 4 asmeninėmis pražangomis ir -1 naudingumo balu. Negana to, vienintelė aukštaūgio mesta bauda nelietė lanko.

„Reikia laiko. Nenustebinsiu jūsų su tuo. Kai jis žaidžia, esame riboti su variantais puolime, – apie A.Gudaitį sakė G.Žibėnas. – Reikia įvedinėti žmogų, norisi žaisti paprasčiau, tas paprasčiau nesigavo. Reikėjo grįžti į savo sezono sistemą, kur žaidėme ir be jo. Jo mes negalime naudoti. Šiaip gal ir galėjome daugiau išnaudoti. Tokios rungtynės specifinės, kur reikia žaisti su tais, kurie žino tas situacijas ir žino, kaip elgtis. Artūras su laiku toks bus.“

– Antradienį žaidžiate svarbias FIBA Čempionų lygos rungtynes prieš Stambulo „Galatasaray“. Turbūt laikyti Gytį Radzevičių tiek ilgai aikštelėje nebuvo pirminis planas?

– Tikrai ne tokį pirminį planą turėjome, bet reikia reaguoti. Mes negalime sau leisti žaisti labai silpnai. Atvažiavo daug sirgalių, turime patys save gerbti po tokių rungtynių, kokias sužaidėme Turkijoje. Bet kalbant apie antrąją rungtynių pusę, tikrai neturiu priekaištų. Visi grįžome į rikiuotę, Parkeris Jacksonas-Cartwrightas irgi lyg važiuos, jo būklė 50 prieš 50. Turime visi būti formoje ir pasiruošę karui.

– Igno Sargiūno žaidimas labai banguoja. Ko jam trūksta?

– Taiklių metimų. Jis išsimetė gerus metimus, mes jį suradome, įsiveržėme į baudos aikštelę, jokių priekaištų nėra. Šiandien pataikėme penkis tritaškius. Toks tas krepšinis. Bus tų rungtynių, kai sukris, bus, kai nesukris. Jei nori pasiekti čia pergalę, reikia tokius metimus susimesti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“