2023 08 19

Lietuviai Taivane nesunkiai pažabojo laukinį Puerto Riko krepšinį

FIBA pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę kontrolinėse rungtynėse, ankstų šeštadienio rytą 93:80 Naujajame Taipėjuje pranokdama Puerto Riko komandą.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / LTU Basketball nuotr.

Tai buvo priešpaskutinis mūsiškių mūšis pasirengimo cikle. Lietuviai antradienį taip pat Taivane sužais dar vienerias rungtynes su Latvijos komanda.

Šeštadienio dvikovoje laisvą krepšinį žaidusi Puerto Riko komanda mūsiškiams priešinosi iki antrojo kėlinio pabaigos. Visgi pirmą mačo pusę lietuviai užbaigė atkarpa 11:0, įgijo dviženklį pranašumą ir pergalės nebepaleido.

Priekinę liniją puikiai išnaudoję lietuviai gana nesunkiai rinko taškus, bet žaidimas prie savojo krepšio akivaizdžiai galėtų būti solidesnis.

Lietuvos rinktinės gretose su 20 taškų išsiskyrė Jonas Valančiūnas, 14 pridėjo Rokas Jokubaitis, 11 – Ignas Brazdeikis.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 14, Ignas Brazdeikis 11, Eimantas Bendžius ir Tadas Sedekerskis – po 10, Mindaugas Kuzminskas ir Vaidas Kariniauskas – po 8, Deividas Sirvydis 6.

Puerto Rikas: Jordanas Howardas 18, Tremontas Watersas 12, Ismaelis Romero 11 (8 atk. kam.).

Lietuvos rinktinės sudėtis

• Gynėjai: Rokas Jokubaitis („Barcelona“), Vaidas Kariniauskas (Mažeikių „M Basket“), Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“), Margiris Normantas (Vilniaus „Rytas“), Deividas Sirvydis (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“);
  • Puolėjai: Ignas Brazdeikis („Žalgiris“), Mindaugas Kuzminskas (Atėnų AEK), Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“), Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“);
  • Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“), Donatas Motiejūnas („Monaco“), Gabrielius Maldūnas („7bet-Lietkabelis“).

Rugpjūčio 22 d. Naujasis Taipėjus. Lietuva – Latvija

Pasaulio čempionatas vyks rugpjūčio 25-rugsėjo 10 dienomis. Lietuviai turnyrą pradės varžybomis D grupėje Maniloje, kur žais su Egiptu, Meksika ir Juodkalnija.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Puerto Rikas 93:80.

40 min. Rungtynės baigiasi. Pergalė.

39 min. Jonas Valančiūnas baudos metimais tvirtina Lietuvos pranašumą.

38 min. Mūsiškiai ir toliau gana užtikrintai kontroliuoja rungtynes, bet plyšių gynyboje – per daug. 85:78.

35 min. Deividas Sirvydis pataiko iš toli. 80:70.

33 min. Puerto Rikas ir toliau laikosi tritaškių dėka. Visgi po krepšiu Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas dominuoja gana stipriai.

31 min. Kazys Maksvytis drąsiai rotuoja savo krepšininkus. Į aikštę metamas ir Deividas Sirvydis. 73:62.

III kėlinys. Lietuva – Puerto Rikas 68:60.

28 min. Tadas Sedekerskis vėl didina atotrūkį iki dviženklės žymos 68:58.

26 min. Rokas Jokubaitis naudojasi pasyvia varžovų gynyba ir pataiko metimą iš vidutinio nuotolio.

23 min. Ignas Brazdeikis pataiko antrą tritaškį – 63:52.

22 min. Lietuviai ramiai pradeda antrą rungtynių pusę. Jonas Valančiūnas ir Ignas Brazdeikis didina savo taškų sąskaitas, o varžovus gelbsti tik tritaškiai – 60:52.

II kėlinys. Lietuva – Puerto Rikas 51:40.

20 min. Ignas Brazdeikis tritaškiu pratęsia sėkmingą atkarpą. Eimantas Bendžius sumeta baudas, lietuviai kėlinį užbaigia 9:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 51:40.

18 min. Mindaugas Bendžius sumeta baudas. Lietuviai kontroliuoja situaciją – 46:40. Pirmą kartą aikštėje pasirodo Gabrielius Maldūnas.

16 min. Jonas Valančiūnas grįžta į aikštę ir lietuviai didina apsukas. Vidurio puolėjas pradeda dominuoti baudos aikštelėje, Mindaugas Kuzminskas prideda taiklų metimą ir Lietuva tolsta – 42:34.

15 min. Nesportinė pražanga Tadui Sedekerskiui.

14 min. Lietuviai spurtuoja 8:0. Vaidas Kariniauskas nesunkiai užbaigia ataką – 35:32.

12 min. Lietuvių puolimas kiek užstringa, o kelis sudėtingus metimus pataikę varžovai pabando truktelėti į priekį. Atsiliekame 27:32. Laukinis Puerto Riko krepšinis kol kas lietuviams yra didelė mįslė.

I kėlinys. Lietuva – Puerto Rikas 25:22.

10 min. Puiki paskutinė lietuvių ataka ir Roko Jokubaičio tritaškis.

8 min. Mindaugas Kuzminskas atsidaro tritaškiu, Donatas Motiejūnas pataiko nuo lentos, bet dviem tolimais šūviais atsako ir Puerto Rikas – 22:22.

6 min. Rokas Jokubaitis dėjimu po greitos atakos lygina rezultatą – 15:15.

5 min. Puolime viskas einasi kaip iš pypkės, bet gynyboje problemų apsčiai. Atsiliekame 13:15.

4 min. Jonas Valančiūnas išveda lietuvius į priekį – 10:9.

3 min. Eimantas Bendžius ir vėl pataiko iš toli, bet savų argumentų puolime kol kas randa ir Puerto Rikas.

2 min. Lietuviai mačą pradeda Eimanto Bendžiaus tritaškiu ir Roko Jokubaičio pataikymu – 5:5.

1 min. Rungtynės vėluodamos maždaug 15 min. prasideda. Lietuviai startuoja tokiu penketu: Rokas Jokubaitis, Margiris Normantas, Ignas Brazdeikis, Eimantas Bendžius ir Jonas Valančiūnas.