Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 12 09

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Dainius Adomaitis net žvilgtelėjo į „Žalgirio“ suolą, bet ten nebuvo nė vieno žaliai baltų trenerio. Šarūnas Jasikevičius ilgai neišlindo iš rūbinės per ilgąją pertrauką. Tik likus trims minutėms iki trečiojo kėlinio pradžios pasirodęs prie šoninės linijos, jis kažką pasižymėjo savo derinių lentoje ir susikaupęs išdalijo žaidėjams po penkis. Tas ilgas pasitarimas virto solidžiu „Žalgirio“ pasirodymu antroje principinio mūšio su „Rytu“ dalyje 95:86. Tačiau Šaras po pergalės liko susikrimtęs.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kai Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White'as sunėrę rankas inteligentiškai stebėjo komandų apšilimą su laisvalaikio džemperiais, Šarūnui Jasikevičiui teko ieškoti naujų ginklų prieš principinį varžovą.

Vienas tokių buvo 18-metis vidurio puolėjas Erikas Venskus, kuriam tai tebuvo antros oficialios rungtynės su pagrindinės „Žalgirio“ komandos apranga.

Jaunuolis buvo mestas ant parketo jau pirmojo kėlinio pabaigoje. Po 15 sekundžių atkarpos Šaras pasodino centrą ant suolo ir davė ekspresyvių pamokų.

Antanas Kavaliauskas atsistojęs plojo jaunajam komandos draugui – veteranai palaikė į jų vietą stojusius bendražygius, žaidusius nelabai įprastose pozicijose.

Per komandų pristatymą dalis „Žalgirio“ arenos žiūrovų išgirdo jiems dar negirdėtus vardus – Venskaus ar Ulecko. Bet „Žalgiris“ ir pakeitęs veidą dviženkliu skirtumu ilgai diktavo „Rytui“ taisykles.

Nors buvo nelengva.

Š.Jasikevičius mūšio įkarštyje rankšluosčiu šluostėsi suprakaitavusį veidą. Brandonas Daviesas išsinėrė iš kailio darydamas tai, ko nemoka. Marius Grigonis ir jo pasekėjai siuntė svečius rinkti pigių taškų prie baudų metimo linijos.

Jubiliejinės sirgalių armijos į Kauną atlydėtas „Rytas“ lipo čempionams ant kulnų ir po dviejų kėlinių atsiliko tik 38:41.

Bet ilgai su visu trenerių štabu užsidaręs rūbinėje, specialistas grįžo į savo vietą su pergalingu planu.

Aštuonių Edgaro Ulanovo taškų vedami šeimininkai spurtavo. Po susistumdymo po krepšiu, kurį teisėjai narpliojo lyg Šerloko Holmso detektyvą, „Žalgiris“ išniro su 17 taškų persvara (56:39).

„Rytas“ ilgai nepasidavė ir žnaibėsi iki pabaigos. Bet „Žalgiris“ išsaugojo pergalę 95:86.

Šarūnas Jasikevičius spaudos konferencijoje sakė: „Sveikinu visus sirgalius su pergale. Malonu, kad apžaidėme principinį varžovą. Nebuvo lengva žaisti po rungtynių su „Olympiakos“. Nemanau, kad parodėme labai gerą krepšinį. Svarbiausia, kad laimėjome. Tokio tipo rungtynės vis tiek turi savo dalykų. Svarbiausia, kad yra pergalė.“

– Kas lėmė lūžį trečiajame kėlinyje 30:16?

– Gynyba. Daugiau nieko pasakyti negaliu. Esu patenkintas pergale, žaidimu – toli gražu.

– Koks buvo pagrindinis žaidimo brokas?

– Pirmiausia, nebuvo padarytos baudos. Kaskart, kai neturėjome bonuso baudų, jie ėjo mesti baudos metimus. Tą baudą galima padaryti prieš. Tai nebuvo tik vieną kartą. Išeini žaisti, atrodo, treneris paaiškina situaciją suolui, bet išeini žaisti ir padarai tą pačią klaidą. Tai neleistina.

– Kiek rimtos Kavaliausko ir White'o traumos?

– Sunku pasakyti. Informaciją gauname dviprasmišką. Net nežinau, ką atsakyti.

Kažkas tarp patempimo ir įplyšimo. Man aiškino, kad rodo panašiai.

Antaną buvo galima forsuoti, bet niekas neforsuos dalykų gruodį. Aaronas prastai juda. Kasdien geriau, bet kažkurią dieną darysime pakartotinius tyrimus. Gal bus aiškiau.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas, Aaronas White'as

– Kokios ankstyvos prognozės dėl Nate'o Wolterso traumos?

– Į medikų daržą lįsti nenoriu. Pasuko čiurną. Žiūrėsime.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nate'as Woltersas

– Kaip paaiškinti Suttono 25 taškų rezultatyvumą? Tai buvo ir „Žalgirio“ gynybos rizikos pasekmė?

– Jis gali pataikyti, bet galvoju, kad tai nėra jo stiprioji pusė. Taip, kaip rizikuoja visos komandos, taip mes rizikavome. Šiandien jis žaidė fantastiškai.

Bet praleisti 86 taškus, 32 per ketvirtą kėlinį – neatleistina.

Sakau... Svarbiausia pergalė.

– Kokį įspūdį paliko daugiau progų pasireikšti gavęs jaunimas?

– Venskus gerai, kad išėjo į aikštelę. Rokas įmetė tuos du metimus, bet daug iš to spręsti negalime.

Mes matome juos kiekvieną dieną ir esame jais patenkinti. Jiems eiti žaisti prieš 11 tūkstančių tikrai nėra lengva. Ir dar toks derbis.

Smagu, kad jie gauna progų išeiti į aikštę. Mes apie juos sprendžiame kiekvieną dieną ir esame patenkinti, kad juos turime savo sistemoje.

– Trečiojo kėlinio pradžioje, po susistumdymo, pats žengėte į aikštę nuraminti žaidėjų. Kas nutiko?

– Kažkur kitur žiūrėjau ir daug kalbėti negaliu. Bet jei nuėjo peržiūrėti, turbūt jau pamatė viską iš daugiau pusių ir priėmė tokį sprendimą.

Čia yra tie specifiniai dalykai, po kurių reikia išlaikyti šaltą protą. Po to pavyko.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?