Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 31

NKL ketvirtfinalyje – „Žalgirio“ talento dominavimas ir sensacija Telšiuose

„7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijų pirmasis turas baigėsi su trenksmu – reguliariajame sezone 7-ąją vietą užėmęs ir tik po 5 rungtynių kovos aštuntfinalio barjerą įveikęs Kauno r. „Atletas“ išvykoje nukovė „Telšius“ 85:83 (14:23, 28:11, 22:20, 21:29) ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Liutauras Lelevičius
Liutauras Lelevičius / Dainiaus Lukštos nuotr.

Per pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes savo arenoje turnyro finalo ketvertą priimsiantys „Telšiai“ atrodė neatpažįstami – trečiajame kėlinyje „Atletas“ sugebėjo įgyti net 18 taškų persvarą (52:34). Žemaičiai sugebėjo susikaupti ir dar iki ketvirčio pabaigos nukirpo atsilikimą iki 10 taškų (54:64), o rungtynių pabaigoje turėjo progą ir išplėšti pratęsimą.

Likus paskutinėms 36 ketvirtojo kėlinio sekundėms, Ignas Razutis įsmeigė tritaškį ir sumažino savo komandos deficitą vos iki vieno taiklaus metimo (83:85), Kauno r. ekipos žaidėjas Deividas Sabeckis nepataikė, tačiau paskutinėje atakoje rezultatą galėjęs išlyginti Ovidijaus Kaminskio metimas tikslo taip pat nepasiekė.

Kauno r. ekipos gretose ketvirtadienio vakarą išsiskyrė Gytis Sirutavičius, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 24 taškai (4/4 dvit., 2/6 trit., 10/10 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 29 naudingumo balai. Taip pat 24 taškus pelnė svečių įžaidėjas Paulius Danisevičius.

Telšių komandai Ignas Razutis per 36 minutes pelnė 21 tašką (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Antrosios šios ketvirtfinalio serijos rungtynės šeštadienį nuo 16 val. bus žaidžiamos Garliavoje.

Kitose rungtynėse tokios intrigos nebuvo, o Kauno „Žalgiris-2“ namie be didesnio vargo įveikė „Šilutę“ 94:69 (23:17, 26:17, 22:18, 23:17). Nugalėtojus į priekį vedė nesulaikomai žaidęs Liutauras Lelevičius. Jis 29 minutes pelnė 31 tašką (4/5 dvit., 5/7 trit., 8/8 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

L.Lelevičius buvo per tašką nuo karjeros rezultatyvumo rekordo. Rezultatyviausias karjeros rungtynes žalgirietis sužaidė praėjusių metų spalio 13-ąją, kuomet „Atletui“ atseikėjo 32 taškus.

Šilutės ekipoje kiek ryškesnis buvo tik Povilas Gaidys, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 15 taškų (5/9 dvitaškiai, 1/6 trit., 2/3 baud.) ir 8 atkovoti kamuoliai.

Antrąsias rungtynes komandos Šilutėje žais sekmadienį nuo 16 val.