15min rugsėjo mėnesį rašė, jog plačiai žinomas krepšininkas Martynas Andriuškevičius savo talentą iš krepšinio aikštelės perkėlė prie kompiuterio.
NBA kadaise rungtyniavęs centras dabar dirba Klaipėdoje įsikūrusioje „Interactio“ įmonėje, kuri siūlo sprendimus, leidžiančius posėdžiuose prijungti sinchroninį vertimą.
„Mokytis teko ir po 12 valandų per parą, be savaitgalių bei atostogų, tačiau visos mano, kaip ir mūsų grupės, pastangos atsipirko: dirbame programuotojais, o apie save galiu pasakyti – esu labai laimingas“, – tinklalapiui „BIT.LT“ apie naująjį karjeros posūkį sakė 34-erių krepšininkas.
Paskutinė vidurio puolėjo karjeros stotelė buvo Portugalijos klubas Luzitanijos „Expert SC“, kuriam atstovavo 2018–2019 metų sezone bei vidutiniškai rinko po 7,1 taško ir 7,2 atkovoto kamuolio.
2006-aisiais, praėjus vos metams po to, kai „Cleveland Cavaliers“ jį NBA naujokų biržoje pasirinko 44 šaukimu, M.Andriuškevičius patyrė sunkią galvos traumą, kai treniruotės metu jį nokautavo komandos draugas Aweee Storey.
Lietuviui tuomet skilo kaukolė, buvo smarkiai sutrenktos smegenys bei susidarė kelių centimetrų hematoma, o M.Andriuškevičiaus agentas Herbas Rudoy džiaugėsi, jog krepšininkas liko gyvas.
Nors centras po metų pertraukos sugrįžo į rikiuotę, tačiau sužeidimų per karjerą nebuvo išvengta. Paskutinė jų – skilęs riešas Portugalijoje, kurį gydytis teko beveik pusmetį.
„Šios sveikatos problemos ir mano amžius lėmė apsisprendimą nebesivaikyti svajonių, nes viską, kas buvo įmanoma, pasiekiau. Todėl nutariau žengti į IT pasaulį – sritį, kurioje šiandien atradau save. Programavimas man labai patinka ir visą dėmesį sutelkiau šiai naujai veiklai“, – apie gyvenimo pokyčius tinklalapiui „BIT.LT“ teigė kalba M.Andriuškevičius.
Karjeros pradžioje krepšininkas demonstravo dominuojantį žaidimą įvairaus amžiaus tarptautiniuose jaunimo turnyruose, o 2005-aisiais su Kauno „Žalgiriu“ tapo LKL bei BBL čempionu.
Vis dėlto didžiausias karjeros pasiekimas neabejotinai yra 2010-aisiais Turkijoje iškovota pasaulio čempionato bronza.
Klaipėdoje gyvenantis M.Andriuškevičius palygino abejas savo gyvenimo profesijas: krepšinį ir programavimą.
„Programavimas – kaip sportas: šiame darbe ypač svarbus komandinis bendradarbiavimas. Tačiau su visais asmeniniais iššūkiais privalai susidoroti pats. Žaidžiant krepšinį, treneris sakydavo – geriau paklausk, nei daryk klaidas. Dabar pagalbos prašau tik susidūręs su neišsprendžiamomis situacijomis“, – teigė M.Andriuškevičius.