„Padariau klaidą, kad 2012 metais nenuėjau (į atidarymą). Antrą kartą klaidos nebedarysiu“, – po treniruotės „Carioca“ arenoje tikino 31-erių Antanas Kavaliauskas.
Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija sportininkams – ne tik džiaugsminga, kokia ji atrodo televizoriaus ekrane pasirodžius visam pasauliui. Tai daug jėgų reikalaujantis procesas. Iš dalies net kankinantis.
Sportininkai pagal griežtas taisykles turi susirinkti į olimpinį kaimelį dar 17 val. 24 min., kai ceremonija prasidės tik 20 val. 45 min. Rio laiku.
Iš viso dalyvavimas parade trunka net iki 11 valandų. Vien stovėjimas gali trukti apie 3 valandas.
Parade žygiuos: krepšinio rinktinė, baidarių irkluotojai R.Nekrošius ir A.Olijnikas, buriuotojai, boksininkai, tenisininkas Ričardas Berankis, lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė, plaukikas Deividas Margevičius, šaulys Ronaldas Račinskas, treneriai, medikai, misijos vadovai.
Kita vertus, tai patirtis, kuri gyvenime gali ir nepasikartoti. Todėl sportininkui privalu bent kartą sudalyvauti įspūdingiausiose gyvenimo eitynėse.
Dauguma Lietuvos rinktinės žaidėjų jau matuojasi paradinius kostiumus ir todėl, kad tarp uždarymo ceremonijos ir pirmųjų rungtynių Rio turės dienos pertrauką.
Atidarymo ceremonija baigsis penktadienį, po vidurnakčio, o pirmąsias rungtynes mūsiškiai su Brazilija žais sekmadienį 14 val. 15 min.
„Iki rungtynių bus likę pora dienų. Spėsime atsigauti, jei nuvargsime. Tokia galimybė pasitaiko tik kartą gyvenime“, – tikino Antanas Kavaliauskas.
Panašiai kaip A.Kavaliauskas galvoja ir Mantas Kalnietis.
„Eisiu, nes Londone dalyvauti atidaryme neteko. Norisi pamatyti“, – tikino įžaidėjas.
Neabejokite, kad per atidarymo ceremoniją jums mojuos ir rinktinės debiutantai, kurių šiemet rinktinėje yra bent penki.
Pavyzdžiui, Marius Grigonis su Vaidu Kariniausku dar negali atsidžiaugti ypatinga atmosfera olimpiniame kaimelyje.
„Einu ir vis dar viską fotkini – pirmas kartas, viskas nauja, – entuziazmu trykšta Marius Grigonis. – Sykį valgėme su Kariniausku kaimelio valgykloje ir supratome esą tarp visų geriausių pasaulio sportininkų. Jausmas tikrai kažkas tokio. Mačiau Phelpsą, Džokovičių... Gyvena šalia, praeina šalia, lyg būtų toks pat kaip aš“.
Sugriuvę brazilų planai
Per žaidynių atidarymo ceremoniją Lietuvos trispalvę Marakanoje neš buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė-Sheidt. Prieš aštuonerius metus vėliava buvo ir krepšininko rankose – Šarūno Jasikevičiaus.
Šiemet atidarymo ceremonijai skirta mažiau lėšų nei anksčiau. O jei dar tiksliau – 12 kartų mažiau nei 2012-aisiais Londone ir net 20 sykių nei 2008-aisiais Pekine.
Likus parai iki žaidynių atidarymo Rio padavė paskutinę bilietų partiją, kurių kaina siekė nuo 61 iki 1410 JAV dolerių.
Ceremoniją režisavęs Fernando Meirellesas nusivylęs – atidarymui buvo planuotas 114 mln. JAV dolerių biudžetas, bet teks verstis su 56 milijonais. Be to, didelė dalis biudžeto skirta saugumo užtikrinimui. Likusią dalį teko nurėžti dėl gerokai suprastėjusios ekonominės situacijos Brazilijoje.
„Kai pradėjome planuoti atidarymą, tada dar buvome turtingi, – „Daily Mail“ cituoja F.Meirellesą. – Tada idėjų sėmėmes iš Las Vegaso, buvome labai ambicingi ir norėjome panaudoti geriausias technologijas. Liūdna, nes planavome didžiulį šou, bet turėjome taupyti, taupyti ir dar kartą taupyti“.
Ką reiškia taupesnis ceremonijos biudžetas? F.Meirelleso žodžiais, vietoj 3000 atlikėjų Marakanos stadione bus 700.
„Tai reiškia idėjų ir žaisliukų netektį“, – pridūrė organizatorius.
Vyras tikisi, kad Brazilija nudžiugins pasaulį ne pinigais, o savo širdimi, šokiais ir muzika. Kartu ir įkvėps sunkius laikus išgyvenančią Braziliją.