2023 12 03

Panevėžyje – E.Sumnerio debiutas ir sunki „Žalgirio“ pergalė

Kauno „Žalgirio“ gerbėjams prisistatęs komandos naujokas Edmondas Sumneris taškų nepelnė, bet laikinosios sostinės ekipa sunkioje kovoje Panevėžyje palaužė „7bet-Lietkabelį“ 80:68 (17:15, 13:17, 21:21, 29:15).

Aikštėje daugiau nei 3 kėlinius vyko lygi kova. Ketvirtojo kėlinio viduryje panevėžiečiai atsiliko tik 65:67, tačiau tuomet kauniečiai spurtavo 10:1 ir po Rolando Šmito tritaškio, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, įgijo pergalingą pranašumą (77:66).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias ir naudingiausias buvo Keenanas Evansas, pelnęs 17 taškų (4/7 trit.) ir surinkęs tiek pat naudingumo balų.

Panevėžio ekipai 12 taškų pelnė Nikola Popovičius, o efektyvumu išsiskyrė 8 taškus pelnęs ir tiek pat kamuolių atkovojęs Gediminas Orelikas (13 naudingumo balų).

Tik penktadienį į Lietuvą atvykęs „Žalgirioׅ“ naujokas Edmondas Sumneris Aukštaitijos sostinėje žengė ant parketo jau pirmajame kėlinyje, tačiau nieko naudingo aikštėje per sužaistas 5 min. 32 sek. nenuveikė. Amerikietis prametė vienintelį mestą tritaškį, kartą prarado kamuolį ir 3 kartus prasižengė. Jam esant aikštėje, panevėžiečiai pelnė 8 taškais daugiau nei praleido, o legionieriaus naudingumas buvo prasčiausias komandoje – -5 balai.

„Betsafe-LKL“ čempionate Kauno klubas per 12 rungtynių iškovojo 10 pergalių ir žengia trečias, o 2 pergalėmis mažiau turintis „Lietkabelis“ – ketvirtas.

K. Maksvytis šiame susitikime jau vertėsi be pėdos traumą patyrusio Arno Butkevičiaus. Sekmadienį paskelbta, kad puolėjas iš rikiuotės iškrito 2-3 mėnesiams.

Rungtynėse Panevėžyje apsilankė 5251 žiūrovas. Tiek sirgalių „Kalnapilio“ arenoje neapsilankė ne tik šiame, bet ir praėjusiame sezone.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 12, Deividas Sirvydis 11, Donatas Sabeckis ir Martynas Varnas po 9, Gediminas Orelikas 8, Stefanas Birčevičius 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Lukas Lekavičius 13, Dovydas Giedraitis ir Tomas Dimša po 9, Rolandas Šmitas 8, Edgaras Ulanovas 7, Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis po 6.

RUNGTYNIŲ EIGA

40 min. „7bet-Lietkabelis“ per paskutinę minutę stebuklo nesukūrė, o rungtynes dar vienu tritaškiu užbaigė L.Lekavičius. „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 80:68.

39 min. V.Lipkevičius pataiko tik vieną baudos metimą, o Lukas Lekavičius „balionu“ dar tolina „Žalgirį“. Netrukus R.Šmitas įmeta dar vieną tritaškį ir tikriausiai atsako į klausimą, kas laimės šias rungtynes. Kauniečiai priekyje 77:66.

38 min. E.Ulanovas įmeta sunkų dvitaškį ir artina savo komandą prie pergalės (72:65). Panevėžiečiai prašo minutės pertraukėlės.

36 min. Ilgai tylėjęs R.Šmitas taip pat pataiko iš toli – „Žalgiris“ pirmauja 70:65.

35 min. T.Dimša taip pat pataiko iš toli, bet N.Popovičius atsako dvitaškiu su pražanga – 65:67.

34 min. K.Evansas vėl pataiko iš toli, bet taip pat atsako ir D.Sabeckis – 63:64.

33 min. Po keleto sėkmingų abiejų komandų atakų K.Evansas tritaškiu išveda kauniečius į priekį – 61:60.

32 min. D.Sirvydis įmeta baudos metimą, D.Sabeckis – tritaškį ir „7bet-Lietkabelis“ vėl priekyje (57:53).

31 min. T.Dimša ketvirtą kėlinį pradeda taikliais baudos metimais ir lygina rezultatą – 53:53.

30 min. Kėlinio pabaigoje D.Lavrinovičius įmeta kamuolį į krepšį, tačiau liečia lanką ir metimas nėra įskaitomas. Po 3 kėlinių 53:51 pirmauja panevėžiečiai.

30 min. K.Evansas įmeta savo tritaškį, bet Martynas Varnas atsako baudos metimais ir dar vienu tritaškiu – 53:51.

29 min. E.Sumneris grįžo į aikštę, užsidirbo pražangą, o S.Birčevičius ir D.Sirvydis tritaškiais naikina kauniečių persvarą – 48:48.

27 min. Kevarriusas Hayesas dvitaškiu po ilgos pertraukos išveda į priekį kauniečius (44:42), o Nenadas Čanakas po ginčytino epizodo užsidirba techninę pražangą. Po Keenano Evanso baudos metimo ir Danieliaus Lavrinovičiaus tritaškio skirtumas auga „Žalgirio“ naudai – 48:42.

26 min. Lukas Lekavičius pataiko iš toli, Edgaras Ulanovas prideda dvitaškį su pražanga ir skirtumas išnyksta – 42:42.

24 min. Nikola Popovičius pelno dar 4 taškus iš eilės – 40:34.

23 min. Rolandas Šmitas tik dabar pelno pirmuosius savo taškus, įmeta Lukas Lekavičius – 36:34.

22 min. Trečią kėlinį abi komandos pradeda klaidomis, kol Nikola Popovičius dėjimu nutraukia šią seriją. Netrukus serbas pataiko dar kartą ir jau 36:30.

20 min. Kevarriusas Hayesas deda iš viršaus, o po pusės rungtynių 32:30 pirmauja „7bet-Lietkabelis“. Didžioji pertrauka.

19 min. Kazys Maksvytis į aikštę leidžia Nedą Montvilą, o „Žalgiris“ po Dovydo Giedraičio dvitaškio atsilieka 28:32.

17 min. Keenanas Evansas taikliai šauna sudėtingą dvitaškį, bet po ilgos netaiklių metimų serijos tritaškiu atsako Vytenis Lipkevičius – 32:26.

15 min. Panevėžys atsako savo 5 taškais. Džiugas Slavinskas pataiko iš toli, o Gediminas Orelikas sumeta baudas – 29:24.

14 min. Keenanas Evansas pataiko sudėtingą dvitaškį, Dovydas Giedraitis – tritaškį ir jau lygu. 24:24.

13 min. Danielius Lavrinovičius pataiko iš po krepšio, bet S.Birčevičius kitoje aikštės pusėje taikliai šauna iš toli. 24:19 ir dabar jau K.Maksvytis kviečia savo komandą pasitarti.

11 min. Antrą kėlinį taikliu metimu taip pat pradeda D.Sirvydis. Po jo tritaškio šeimininkai išsiveržia į priekį 18:17. Kitoje atakoje iš toli palaiko ir D.Sabeckis – panevėžiečiai atitrūksta 21:17.

10 min. Kėlinį dvitaškiu užbaigia Kevarriusas Hayesas. Po 10 min. kovos „Žalgiris“ pirmauja 17:15.

10 min. Stefanas Birčevičius baudos metimu lygina rezultatą (15:15), o Kazys Maksvytis siunčia E.Sumnerį atgal ant atsarginių suolo.

9 min. Po pertraukėlės šeimininkai pelno 7 taškus iš eilės ir švelnina atsilikimą iki 14:15. Tuo metu E.Sumneris prasiveržimo metu įsirėžia į Gabrielių Maldūną ir užsidirba pražangą puolime.

8 min. E.Sumneris nepataiko pirmojo savo tritaškio metimo, bet kamuolį atkovoja Tomas Dimša ir didina „Žalgirio“ pranašumą iki 15:7. Nenadui Čanakui reikia minutės pertraukėlės.

7 min. Edmondas Sumneris keičia Dodyvą Giedraitį. Laikas debiutui!

6 min. Lukas Lekavičius pelno savo firminį dvitaškį aukšta trajektorija kaire ranka ir dar prideda baudos metimą – 7:11.

4 min. Į Gedimino Oreliko tritaškį dviem dvitaškiais atsako Laurynas Birutis – 5:6.

3 min. Edgaras Ulanovas sudėtingu metimu taip pat nuo lentos pelno pirmuosius taškus svečiams – 2:2.

2 min. Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė netaikliomis atakomis, o pirmuosius rungtynių taškus pelnė Deividas Sirvydis, metimu nuo lentos išvedęs šeimininkus į priekį – 2:0.