2019 05 04

„Žalgirio“ riešutas charakterį rodžiusiam „Lietkabeliui“ buvo per kietas

Panevėžio „Lietkabelio“ sirgalius per pertraukėlę po kėlinių pataikė iš aikštės vidurio, tačiau jo palaikomai komandai sėkmės šeštadienio vakarą pritrūko. Panevėžiečiai namuose kovėsi, tačiau neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“ 76:81 (24:20, 15:17, 14:26, 23:18).
Paulius Valinskas
Paulius Valinskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rungtynių pradžia Panevėžio komandai buvo tiesiog ideali – „Lietkabelio“ krepšininkai per pirmąjį kėlinį pataikė visus 11 metimų (8/8 dvit., 3/3 trit.) ir pirmavo 24:20.

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai toliau laikėsi priekyje nedideliu skirtumu, o svečiams sunkiai sekėsi stabdyti pačiam „Žalgiriui“ priklausantį Paulių Valinską.

Po pertraukos žalgiriečiai bandė brautis į priekį ir tai buvo pavykę padaryti, bet „Lietkabelis“ vis rengdavo geras atkarpas, neleidusias svečiams šeimininkauti. Vis dėlto Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiojo ketvirčio pabaigoje spurtavo 14:1 ir pabėgo į priekį 9 taškų skirtumu (60:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečių pranašumas buvo padidėjęs iki dviženklio, bet „Lietkabelis“ surado vidinių jėgų ir nubraukė svečių pranašumą iki trijų taškų (62:65).

Vis dėlto finišo tiesiojoje iniciatyvos ėmėsi Brandonas Daviesas, tritaškį pridėjo Artūras Milaknis, o skirtumas vėl šoktelėjo iki dviženklės ribos.

„Lietkabelis“ paskutinėmis sekundėmis vėl žaibiškai apkarpė deficitą, tačiau laiko buvo likę per mažai.

Abi komandos gerai naudojosi varžovų nesėkmėmis. „Lietkabelis“ po žalgiriečių klaidų pelnė 27 taškus, kauniečiai po varžovų dovanėlių surinko 25 taškus.

Greitose atakose aikštės šeimininkai pelnė 18 taškų, „Žalgiris“ – vos 2.

Nugalėtojams Marius Grigonis pelnė 16 taškų, pataikydamas 3 dvitaškius iš 5 ir 2 tritaškius iš 4.

„Lietkabelis“: P.Valinskas 17, J.Wilsonas 15, D.Tarolis 13 (5 atk. kam.) I.Iroegbu 12 (4 kl.).

„Žalgiris“: M.Grigonis 16, B.Daviesas 15, E.Ulanovas 13 (7/7 baud. met.), A.Milaknis 8.

Rungtynių eiga. Panevėžio „Lietkabelis“ – Kauno „Žalgiris“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“

40 min. I.Iroegbu ir kompanijos spurtas 5:0 per 4 sekundes, tačiau laiko jau per mažai.

38 min. M.Grigonis pataikė baudų metimus ir pranašumas vėl dviženklis – 78:68.

37 min. Milas smeigė itin svarbų „Žalgiriui“ tritaškį – 76:68.

36 min. B.Daviesas padidino skirtumą iki 5 taškų, kitoje atakoje pridėjo ir dvitšakį – 73:66.

34 min. I.Iroegbu greitoje atakoje sumažino atsilikimą iki 3 taškelių – 62:65.

33 min. D.Tarolis smeigė tritaškį, P.Valinskas pridėjo dvitaškį ir „Lietkabelio“ deficitas sumažėjo perpus – 60:65.

32 min. P.Valinskas nubaustas nesportine pražanga. Skirtumas vėl padidėjo iki 10-ties taškų – 65:55.

31 min. M.Kupšas dvitaškiu pradėjo lemiamą ketvirtį – 55:63.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 53:63 (24:20, 15:17, 14:26)

30 min. 14:1 – tokį spurtą suorganizavo „Žalgiris“. Kauniečių persvara pasiekė dviženklę ribą.

28 min. Kauniečiai atsakė spurtu. Po A.Kavaliausko dvitaškio su pražanga „Žalgiris“ priekyje 57:51.

26 min. Dvi puikios „Lietkabelio“ atakos ir Panevėžys šėlsta – 50:46.

25 min. J.Wilsonas greitos atakos metu buvo grąžinęs persvarą panevėžiečiams, bet A.Milaknis tritaškiu persvėrė svarstykles savo komandos naudai – 46:45.

22 min. M.Grigonis išvedė svečius į priekį, tačiau žalgiriečiai per tris minutes susirinko jau keturias komandines pražangas.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 39:37 (24:20, 15:17)

19 min. Labai graži „Žalgirio“ ataka, pasibaigusi E.Ulanovo galingu dėjimu iš viršaus. Panevėžiečių persvara patirpo – 39:37.

18 min. „Lietkabelis“ toliau puikia žaidė puolime, Šaras jau užsidirbo įspėjimą už ginčus su teisėjais – 39:35.

15 min. L.Westermannas tritaškiu išlygino rezultatą – 30:30.

13 min. „Lietkabelis“ jau prametė iš žaidimo. „Žalgirio“ aukštaūgiai keletą kartų prasižengė puolime. Šeimininkai laikėsi priekyje – 24:22.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 24:20

10 min. „Lietkabelis“ per pirmas 10 minučių neprametė nei vieno metimo. Panevėžiečiai pataikė visus 8 dvitaškius ir visus 3 tritaškius bei buvo priekyje 24:20.

8 min. P.Valinskas atakavo puikiai, o J.Wilsonas dar kartą draskė varžovų gynybą – 19:18.

7 min. J.Wilsonas puikiu reidu suvarpė visą „Žalgirio“ gynybą ir pelnė lengvus taškus. Panevėžiečiai vėl priekyje – 15:14.

5 min. M.Grigonis smeigė tritaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 10:9.

3 min. L.Westermannas sumažino atsilikimą, P.Valinskas sumetė baudų metimus ir Panevėžio komanda toliau laikosi priekyje – 9:5.

2 min. Rungtynes sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai – 7:2.

Starto penketai:

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis, Paulius Valinskas, Žiga Dimecas, Marko Čakarevičius, Ike'as Iroegbu.

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.