Lietuvos krepšinio milžinų mūšyje „Rytas“ dominuoja prieš „Žalgirį“

Praėjusio sezono čempionai ar daugkartiniai čempionai? Prisiminimai apie praėjusį finalą lieka ryškūs ir dar labiau kaitina aistras prieš Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ pirmąją akistatą šį sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate.

Vilniaus „Twinsbet“ arena vėl nusidažė raudonomis spalvomis.

Sekmadienio vakarą arena prisipildė beveik 10 tūkst. aistruolių.

Prieš kelis mėnesius „Rytas“ su jais ten šventė čempionų titulą, bet dabar Kauno „Žalgiris“ vėl atvyko į sostinę su favorito statusu.

Septyni nauji krepšininkai pakeitė Kauno komandos veidą, o pergalingas sezono krikštas Eurolygoje su „Barcelona“ įkvėpė žaliai-baltų sirgalių gretas.

Andrea Trinchieri treniruojama komanda užtikrintai pradėjo ir „Betsafe-LKL“ sezoną, išvykoje laimėjusi trejas rungtynes vidutiniškai po 20,7 taško.

Tyrone'as Wallace'as (po 16,5 taško), Ignas Brazdeikis ir Deividas Sirvydis (po 14,6) žaidžia rezultatyviausiai šalies čempionate, o Eurolygoje ketvirtadienį mačo su „Barcelona“ didvyriu tapo Sylvainas Francisco (19).

Kol daug krepšinio specialistų giria atletiškesnį „Žalgirį“, vilniečių kapitonas Margiris Normantas regi savaip.

„Gal jie ir bus įvairiapusiškesni, bet pažiūrėsime, kaip gynyboje. Lyg jie bando gintis aktyviai, bet tie kūnai nėra labai wow. Matysime, per kur ką atakuoti“, – prieš rungtynes lkl.lt sakė M.Normantas.

Giedriaus Žibėno treniruojamas „Rytas“ vasarą irgi ženkliai pasikeitė, pridėjęs šešis naujus žaidėjus.

Jų potencialas atrodo didelis, bet darnos žaidime dar trūksta, tai pabrėžė ir „Ryto“ kapitonas M.Normantas, su komandos draugais patyręs netikėtą pralaimėjimą prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir nesėkmę Čempionų lygos mače Italijoje.

15min kalbinti Martynas Gecevičius ir Mindaugas Kuzminskas užsiminė apie prastą „Ryto“ vidurio puolėjo Steveno Enocho sportinę formą ir argumentavo, kodėl rungtynių favoritu laiko „Žalgirį“.

Kas teisus, o kas ne? Atsakymai pradės ryškėti nuo 16.50 val., kai Vilniuje prasidės intriguojančios rungtynės.

Kviečiame mačo eigą sekti 15min portale, kur po rungtynių nutūps ir komandų trenerių bei žaidėjų interviu.

Trečiasis kėlinys

23 min. B.Dunstonas bando įrodyti, kad dar turi parako. 38 metų žalgiriečio pastangomis „Žalgiris“ pralaužė ledus poroje atakų, bet „Rytas“ nemažina apsukų ir pirmauja 59:42.

Antrasis kėlinys

20 min. „Rytas“ įsibėgėjo ir pirmauja po dviejų kėlinių 50:35.

Sostinės klubas šeimininkauja arenoje, pataikęs 7 iš 11 tritaškių. Be to, šeimininkai laimi užtikrintai kovą dėl kamuolių 22:13.

Per pirmąją pusę vilniečiams daugiausiai taškų pelnė Ą.Tubelis (11), G.Radzevičius (9) R.J.Cole'as (7), G.Masiulis (6).

„Žalgiriui“ 7 taškus surinko D.Sirvydis, 6 – E.Ulanovas ir M.Mitchellas, 5 – S.Francisco. Tačiau vėl nematomi aukštaūgiai, kartu trise surinkę vos 3 taškus. Be to, blankus ir I.Brazdeikis, nepelnęs nė taško.

17 min. R.J.Cole'as ir J.Gravesas tritaškiu ir reidu gražino „Rytui“ dviženklį pranašumą 42:31.

Lukas Balandis / BNS nuotr./ „Betsafe-LKL“ rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

15 min. D.Sirvydis ir E.Ulanovas imasi reikalų. Jų pastangomis „Žalgiris“ surengė spurtą 5:0, bet „Rytas“ dar pirmauja 34:29.

14 min. Po R.J.Cole'o dvitaškio „Rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 34:24.

13 min. S.Flaggas pridėjo tritaškį ir „Ryto“ pranašumas šoktelėjo iki 32:23.

12 min. Gražiausia rungtynių ataka – per greitą puolimą S.Flaggas pakabino kamuolį virš lanko, o darbus efektingu dėjimu pabaigė Ą.Tubelis. 29:23 „Ryto“ naudai.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Rytas“ laimėjo pirmą kėlinį 22:18, daugiausiai dėl G.Radzevičiaus tritaškių. Iš viso vilniečiai pataikė 4 iš 6 tolimų metimų, kai „Žalgiris“ tik 1 iš 6.

9 min. A.Trinchieri jau panaudojo aikštėje 11 žaidėjų. Labiausiai atakas pagyvino S.Francisco, mikliai pelnęs 5 taškus. Tačiau „Rytas“ priekyje 20:16.

7 min. Kol sirgaliai stumdėsi, G.Radzevičius įskraidino trečią tritaškį, o Ą.Tubelis užcentravo M.Mitchelą – 16:11 „Ryto“ naudai.

6 min. Neramumai tribūnose! Įvyko susistumdymas prie „Ryto“ ištikimiausių sirgalių B tribūnos. Iškart prisistatė pareigūnų būrys ir incidentas buvo greitai sutramdytas.

Panašu, kad incidentas kilo dėl plakato. Aistruoliai pastangų skyrė arenos šeimininkams, iškėlę plakatą, kuriuo priminė „Avia Soliutions Group“ arenos savininko Gedimino Žiemelio anksčiau vykdytus verslus Rusijoje.

5 min. Ą.Tubelis ir E.Ulanovas apsikeitė tritaškiais. 9:9.

4 min. Pirmuosius taškus „Rytui“ tritaškiu pelnė G.Radzevičius, netrukus įskraidinęs ir antrą tolimą metimą – 6:4 „Ryto“ naudai.

3 min. Šeimininkai prametė tris pirmuosius metimus, o „Žalgiriui“ D.Sirvydis ir M.Mitchelas dvitaškiais išvedė komandą į priekį – 4:0 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgirio“ starto penktas: T.Wallace'as, D.Sirvydis, M.Mitchellas, E.Ulanovas, L.Birutis.

„Ryto“ starto penketas: R.J.Cole'as, J.Gravesas, G.Radzevičius, Ą.Tubelis, S.Enochas.

Tribūnos. Keli šimtai „Žalgirio“ sirgalių atvyko iš Kauno, jie įsikūrė antrajame tribūnų aukšte. Arenoje dominuoja raudonos spalvos ir tradicinės skanduotės.

Prieš rungtynes. Vilniaus „Ryto“ komandoje prieš mačą mankštinosi ir Ignas Sargiūnas, šį sezoną dar nežaidęs dėl traumos.

„Žalgiris“ neturi aikštėje Brady Maneko, kuris gydosi patemptą čiurną ir mačą stebi nuo suolo.