Sportas gyvai

Pasirengimą olimpinei atrankai Lietuvos rinktinė užbaigė slogiu pralaimėjimu Slovėnijoje

Pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui užbaigusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė per paskutiniąsias kontrolines rungtynes Liublianoje pralaimėjo be Lukos Dončičiaus žaidusiai Slovėnijos nacionalinei komandai 68:70 (15:15, 15:17, 17:10, 21:28).

Abi ekipos puolime įsibėgėjo lėtai, o pirmajame ketvirtyje trapų pranašumą ilgiau savo rankose turėjo slovėnai. Po dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 15:15. Panašiu scenarijumi klostėsi ir antrasis ketvirtis, po kurio 10 klaidų padarę mūsiškiai dar nežymiai atsiliko – 30:32.

Vaizdas ant parketo kiek pasikeitė po pertraukos, kuomet 11 taškų be atsako pelnę lietuviai šiek tiek truktelėjo į priekį – 47:39. Vis tik šiuo rezervu Lietuvos krepšininkai džiaugėsi neilgai, sužaidus keletą ketvirtojo ketvirčio minučių varžovai atstatė lygybę – 50:50.

Tuomet ir vėl sekė geresnė svečių atkarpa (59:52), tačiau ir šios persvaros greitai nebeliko (61:61), o tiksint paskutinėms minutėms jau teko vytis Slovėniją (64:68). Lukas Lekavičius turėjo šansą tritaškiu išvesti mūsiškius į priekį, tačiau to padaryti nepavyko, o kitoje aikštės pusėje Klemeno Prepeličiaus 2 taškai lietuvius nustūmė į kritinę padėtį (66:70). Per likusį laiką išsigelbėti jau nepavyko.

Lietuvių žaidimą ir vėl apribojo prastas pataikymas (48 proc. dvit., 22 proc. trit.) bei didelis klaidų skaičius (19).

Šįkart lietuviai turėjo Domantą Sabonį. NBA žvaigždė pasižymėjo solidžiu žaidimu – pelnė 9 taškus, atkovojo net 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų. Tiesa, pasirodymą apkartino 5 klaidos bei 4 asmeninės pražangos.

Rezultatyviausias lietuvių gretose su 13 taškų buvo L.Lekavičius.

Lietuva: Lukas Lekavičius 13, Donatas Motiejūnas ir Domantas Sabonis po 9, Marius Grigonis 7, Rokas Jokubaitis ir Deividas Sirvydis po 6.

Slovėnija: Klemenas Prepeličius 15, Gregoras Hrovatas, Aleksejus Nikoličius ir Joshas Nebo po 9, Miha Cerkvenikas 8.

Lietuvos ir Slovėnijos komandos sekmadienį susitiko Vilniuje. Tuomet rungtynes 92:86 (23:16, 27:23, 21:23, 21:24) laimėjo šeimininkai.

Tai buvo paskutinioji mūsiškių repeticija prieš olimpinę atranką Puerto Rike. San Chuano mieste turnyras dėl vienintelio kelialapio į Paryžių prasidės liepos 2 dieną.

Jo pirmajame etape liepos 2 d. lietuviai susitiks su meksikiečiais, o liepos 3 d. – su Dramblio Kaulo Kranto krepšininkais. Įveikus pirmąjį barjerą, lauktų akistata pusfinalyje su Italijos, Puerto Riko arba Bahreino rinktinėmis, ir, tikime, finalas.

RUNGTYNIŲ EIGA

40 min. Išsigelbėti nepavyko – Slovėnijos rinktinė laimėjo rungtynes 70:68.

40 min. Lukas Lekavičius nepataikė tritaškio, o Klemenas Prepeličius dvitaškiu padidino savo komandos persvarą iki 70:66. Lukas Lekavičius atsakė dvitaškiu, bet lieka žaisti mažiau nei 4 sek., o kamuolys slovėnų rankose.

39 min. Marius Grigonis baudos metimais mažina atsilikimą iki 2 taškų – 66:68.

39 min. Skirtumas minimaliai svyruoja, bet slovėnai išlaiko minimalią persvarą ir tritaškiu didina ją iki 4 taškų – 68:64.

37 min. Kazys Maksvytis užsidirbo techninę pražangą ir šeimininkai išlygino rezultatą. Kitoje aikštės pusėje vieną baudą pataikė Deividas Sirvydis, bet nepataikęs antrojo metimo pats prasižengė ir slovėnai dviem baudos metimais jau išsiveržė į priekį 63:62.

37 min. Slovėnai po truputį renka taškus ir po dar vieno Josho Nebo dėjimo vėl sugeba priartėti iki minimumo – 61:60.

35 min. Luko Lekavičiaus dvitaškis su pražanga, Arnas Butkevičius prideda du baudos metimus ir vėl turime solidesnę persvarą – 59:52.

34 min. Lietuvos rinktinė atsitiesė, bet pranašumas lieka trapus. Po Domanto Sabonio vieno taiklaus baudos metimo – 54:52.

33 min. Slovėnai pelno 5 taškus iš eilės ir lygina rezultatą (50:50). Kaziui Maksvyčiui vėl reikia pertraukėlės.

31 min. Slovėnai ketvirtą kėlinį pradeda dvitaškiu su pražanga, bet Ąžuolas Tubelis atsako tritašku – 50:45.

30 min. Mike'as Tobey į savo sąskaitą įsirašo dėjimą su baudos metimu, o Lietuvos rinktinė po 3 kėlinių pirmauja 47:42.

29 min. Arnas Butkevičius taip pat pataiko iš toli ir skirtumas auga iki 8 taškų – 47:39.

29 min. Po puolime atkovoto kamuolio Mindaugas Kuzminskas pasimėgauja dėjimu ir įgyjame 5 taškų persvarą – 44:39.

28 min. Marius Grigonis pataiko antrą lietuvių tritaškį ir vėl išveda mūsų komandą į priekį – 42:39.

26 min. Donatas Motiejūnas baudos metimu lygina rezultatą – 39:39.

25 min. Joshas Nebo vėl pelno taškus, bet sulaukia Luko Lekavičiaus atsakymo. Toliau atsiliekame minimaliu skirtumu 38:39.

24 min. Joshas Nebo perima kamuolį aikštės viduryje ir pabėgęs vienas prie krepšio pasismagina dėjimu. Atsiliekame 36:37, o Kaziui Maksvyčiui reikia ankstyvos pertraukėlės.

23 min. Joshas Nebo pelno 3 taškus, Domantas Sabonis atsako savo 4-iais, tad pirmaujame 36:35.

21 min. Trečią kėlinį dvitaškiu pradeda Deividas Sirvydis – 32:32.

20 min. Paskutinėje lietuvių atakoje dukart nepataiko Lukas Lekavičius, o Slovėnijos komanda antrą kėlinį uždaro dėjimu greitoje atakoje. Po 2 kėlinių slovėnai pirmauja 32:30.

20 min. Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis įmeta iš po krepšinio, Žiga Dimecas – vieną baudos metimą ir vėl turime lygų rezultatą – 30:30.

19 min. Slovėnai pelno 5 taškus iš eilės, išsiveržia į priekį 29:26, o komandos keliauja pas trenerius dar minutei pasitarti.

18 min. Zoranas Dragičius iš 4 baudos metimų pataiko du ir lygina rezultatą, bet savo pirmaisiais taškais iš po krepšio atsako Ąžuolas Tubelis – 26:24.

16 min. Po pertraukėlės Rokas Jokubaitis 4 taškais iš eilės sugrąžina pranašumą lietuviams – 24:22.

15 min. Begalė lietuvių klaidų leidžia slovėnams vėl išsiveržti į priekį – 22:20. Kaziui Maksvyčiui reikia minutės pertraukėlės.

13 min. Klemenas Prepeličius atsako savo 3 baudos metimais – 20:20.

12 min. Slovėnai dvigubina gynybą prieš Domantą Sabonį ir už tai sumoka pražanga prieš tritaškį metantį Deividą Sirvydį. Po 3 lietuvio baudų laimime 20:17.

11 min. Antrą kėlinį dvitaškiu pradeda Donatas Motiejūnas ir pirmą kartą išveda į priekį lietuvius – 17:15.

10 min. Kėlinį komandos užbaigia pirmaisiais savo tritaškiais (Lietuvos rinktinėje įmetė Lukas Lekavičius). Po pirmojo kėlinio – 15:15.

10 min. Donatas Motiejūnas pataiko du baudos metimus, prideda dvitaškį ir lygina rezultatą – 12:12.

9 min. Abi komandos labai daug klysta ir meta pro šalį, bet slovėnai surenka 4 taškus ir vėl kiek atitrūksta – 8:12.

6 min. Po Roko Jokubaičio ir Tado Sedekerskio taškų rezultatas tampa lygus – 8:8.

3 min. Slovėnai pelno 4 taškus iš eilės, bet greitoje atakoje po Domanto Sabonio perdavimo Tadas Sedekerskis deda iš viršaus – 4:6.

2 min. Pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus pelno Domantas Sabonis – 2:2.

1 min. Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Tadas Sedekerskis ir Domantas Sabonis. Slovėnai iš karto po ginčo pelno pirmuosius taškus.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius