2021 04 28

Po ilgosios pertraukos dominavęs „Žalgiris“ pasiekė revanšą prieš „Rytą“

Kauno „Žalgiris“ (28-3) atsiteisė už netikėtą antausį, gautą prieš kelias savaites. Martino Schillerio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse svečiuose 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:18) įveikė Vilniaus „Rytą“ (23-7) ir atsirevanšavo sostinės klubui už pralaimėjimą „Žalgirio“ arenoje balandžio 11-ąją.

Tai buvo rungtynės, turėjusios vykti dar kovo mėnesį, bet nukeltos į reguliariojo sezono pabaigą dėl tąsyk „Rytą“ užklupusių COVID-19 atvejų.

„Žalgiriui“ tai – trečioji pergalė prieš „Rytą“ šiame sezone. Spalį 84:72, o gruodį 92:45 vilniečius nugalėję šalies čempionai praktiškai užsitikrino LKL reguliariojo sezono nugalėtojų vardą. Kad liktų pirmi, M.Schillerio vyrai turi laimėti bent vienas iš likusių penkerių rungtynių arba sulaukti bent vieno „Ryto“ pralaimėjimo.

„Rytas“, kuris „Žalgirį“ prieš kelias savaites įveikė 86:85, tvirtai žengia antras. Tiesa, vilniečius vis dar svajoja pagauti Panevėžio „Lietkabelis“, turintis dviem pergalėmis mažiau, bet žaidęs dvejomis rungtynėmis daugiau (21-11).

Sostinės „Jeep“ arenoje, kurioje po pakeistos Vyriausybės tvarkos rungtynes galėjo stebėti 150 aistruolių, vykusiame susitikime pirmuosius du kėlinius komandos ėjo koja kojon.

Tritaškiais varžovus baudę vilniečiai antrojo kėlinio viduryje buvo pabėgę 36:30, bet varžovų snaiperius ir Ivaną Buvą pažaboję kauniečiai sugebėjo į rūbinę per ilgąją pertrauką išsinešti nežymų pranašumą – 46:43.

Iš karto po pertraukos „Žalgiris“ šovė į priekį ir vedamas Mariaus Grigonio ir Nigelo Hayeso susikrovė dviženklį pranašumą – 56:46.

Sostinės krepšininkai bandė artėti ir trečiojo kėlinio pabaigoje atsiliko 63:69, tačiau „Žalgiris“ iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Artūras Milaknis sumetė penkis taškus, kelis dėjimus pridėjo Joffrey Lauvergne'as, o svečiai iš Kauno pabėgo 82:67.

„Rytas“ dar bandė kabintis paskutinėmis minutėmis, kai Andrew Goudelocko tritaškis iš kauniečių persvaros buvo palikęs 8 taškus (77:85), tačiau paskutinį žodį rungtynėse tarė žalgirietis Augustine'as Rubitas, pataikęs antrą savo tritaškį susitikime ir „uždaręs“ rungtynes.

Žalgiriečiams didžiosios rungtynių dalies metu pavyko pažaboti „Ryto“ lyderį Ivaną Buvą, pridariusį problemų kauniečiams prieš kelias savaites, kai „Žalgirio“ arenoje kroatas suvertė net 32 taškus.

Nors aukštaūgis per pirmąsias keliolika rungtynių minučių sumetė 11 taškų, per likusį laiką liko šešėlyje ir susitikimą užbaigė su 15 taškų kraičiu.

„Ryto“ neišgelbėjo ir 11 (iš 29) pataikytų tritaškių, o labiausiai vilniečius baudė naudingiausias sezono rungtynes (24 naudingumo balai) sužaidęs N.Hayesas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Nigel Hayes

„Žalgiriui“ tai buvo jau 28-oji pergalė šiame sezone ir septintoji iš eilės LKL pirmenybėse.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas (4/7 trit.) ir Ivanas Buva (5/5 dvit.) po 15, Andrew Goudelockas 12, Arnas Butkevičius 11 (3/6 trit.), Martynas Echodas 10 (9 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 8.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (6/9 dvit., 24 naud. bal.), Artūras Milaknis (5/5 metimai) ir Joffrey Lauvergne'as (6/10 dvit., 7 atk. kam.) po 14, Marius Grigonis 12, Lukas Lekavičius 11, Augustine'as Rubitas 8.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 81:90 (22:21, 21:25, 20:25, 18:19)

40 min. „Žalgiris“ ramiai ir pergalingai užbaigė rungtynes.

39 min. A.Rubitas, panašu, uždaro rungtynes – 77:88.

38 min. Gyvybiškai svarbus A.Goudelocko tritaškis – 77:85.

38 min. G.Radzevičiaus baudos metimas mažina skirtumą iki vienženklio – 74:83.

37 min. I.Buva pelno vos ketvirtąjį tašką po ilgosios pertraukos – 73:83.

36 min. Neatlaikė Giedriaus Žibėno nervai – „Ryto“ vyr. treneris baudžiamas technine pražanga, o ginčus su arbitrais baigia tik padedamas asistentų. 71:83.

36 min. „Rytas“ dar bando gaivinti intrigą – 71:82.

34 min. J.Lauvergne'as darsyk krauna iš viršaus – 67:82.

33 min. J.Lauvergne'as pasirūpina, kad komandas skirtų rekordinis skirtumas – 67:80.

32 min. A.Milaknio pirmasis tritaškis, dvitaškiu atsakė A.Goudelockas. 67:76.

31 min. J.Lauvergne'as grąžina „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 73:63.

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 63:71 (22:21, 21:25, 20:25)

30 min. Įspūdingą reidą per visą aikštę surengęs L.Lekavičius nepataikė, bet „Žalgiris“ prieš lemiamą kėlinį jaučiasi gana užtikrintai.

30 min. Pusė „Žalgirio“ turėtos 12 taškų persvaros – jau praeitis. 63:69.

29 min. Retas, bet itin svarbus A.Rubito tritaškis – 59:69.

28 min. Trečiasis A.Butkevičiaus tritaškis šiose rungtynėse, bet atsakymą jam randa Rokas Jokubaitis – 57:66.

27 min. Jau 18-ąjį tašką pelnęs N.Hayesas didina „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės – 52:64.

26 min. „Rytas“ ima pralaužti „Žalgirio“ gynybą, bet skirtumas nemažėja – 52:62.

25 min. M.Girdžiūnas po ilgokos pertraukos pelno „Ryto“ taškus, bet tuoj pat gauna L.Lekavičiaus atsaką – 48:58.

23 min. Nesportine I.Buvos pražanga pasinaudojęs „Žalgiris“ pabėga jau dviženkliu skirtumu – 46:56.

22 min. Jau ketvirtas M.Girdžiūno tritaškis, bet lygiai tuo pačiu atsako ir M.Grigonis – 46:53.

22 min. M.Grigonis sukrauna didžiausią persvarą „Žalgiriui“ – 43:50.

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 43:46 (22:21, 21:25)

20 min. Po dviejų kėlinių pirmauja „Žalgiris“, bet rungtynių nugalėtojo klausimas spręsis po ilgosios pertraukos.

20 min. Sėkmingai „Žalgirio“ atkarpai galą bando padaryti M.Echodas. Jo dėjimas mažina skirtumą perpus – 42:44.

19 min. Kosminis Th.Walkupo metimas aidint atakos laikrodžio sirenai sukuria „Žalgiriui“ didžiausią persvarą šiandien – 40:44.

18 min. Po kurio laiko vėl priekyje „Žalgiris“ – 40:42.

18 min. Prie tritaškių vakarėlio prisijungė ir Andrew Goudelockas, bet tuoj pat tuo pačiu atsako L.Lekavičius – 40:40.

17 min. L.Lekavičius firminiu metimu iš baudos aikštelės lygina rezultatą – 37:37.

16 min. Th.Walkupas vėl pjauna „Ryto“ persvarą iki minimumo – 36:35.

15 min. Dviguba „Ryto“ pergalė – M.Girdžiūnas ne tik pataikė tritaškį su pražanga, bet dar ir išprovokavo trečiąją nuobaudą „Žalgirio“ vedliui M.Grigoniui. Skirtumas rekordinis – 36:30.

15 min. „Ryto“ kroatą taškais prisiveja ir taip pat 11 turintis N.Hayesas – 32:30.

15 min. I.Buva – neišsprendžiama mįslė „Žalgirio“ gynybai. Kroatas turi jau 11 taškų per 9 minutes – 32:28.

14 min. Antras A.Butkevičiaus šūvis iš toli – 30:28.

14 min. A.Milaknis išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį, o baudų metimais grąžino „Žalgirį“ į priekį – 27:28.

12 min. M.Gebenas išlygino rezultatą dvitaškiu su pražanga – 25:25.

11 min. Kaip ir pirmą, taip ir antrą kėlinį tritaškiu pradeda M.Girdžiūnas – 25:21.

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 22:21

10 min. Gražia ataka ir Augustine'o Rubito taškais kėlinį užbaigė „Žalgiris“, bet kol kas minimaliai pirmauja „Rytas“.

9 min. Artūras Milaknis vos pasirodęs aikštėje pataikė floaterį – 22:19.

8 min. Lukas Uleckas smeigė tritaškį į buvusios komandos krepšį. 20:17.

7 min. „Žalgiris“ verčia taškus iš po krepšio, bet „Rytą“ į priekį grąžina A.Butkevičiaus tolima bomba – 15:14.

6 min. Martinas Gebenas lygina rezultatą – 12:12.

5 min. Lyg žaibas aikštę perskrodęs pirmuosius taškus pelno L.Lekavičius, bet 9-uoju tašku iš karto pasižymėjo ir I.Buva – 12:8.

4 min. I.Buva ir vėl nesustabdomas „Žalgiriui“ – kroato sąskaitoje jau 7 taškai. 10:6.

3 min. Po dvitaškį įvertė J.Lauvergne'as ir N.Hayesas, bet I.Buva prisimena prieš kelias savaites surengtą pasirodymą ir smeigia tritaškį – 6:4.

1 min. Pirmieji taškai – į „Žalgirio“ krepšį. Tritaškį po driblingo pataikė M.Girdžiūnas. 3:0.

„Ryto“ starto penketas: Mindaugas Girdžiūnas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva, Martynas Echodas.

„Žalgirio“ starto penketas: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.