2022 06 03

Pauliaus Jankūno paskutinis šokis ant parketo vainikuotas LKL bronza

Ne su aukščiausios prabos, bet Paulius Jankūnas krepšininko karjerą užbaigė su medaliu. Paskutinėse kapitono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ 89:76 (23:26, 21:14, 23:15, 22:21) nugalėjo „Šiaulius-7bet“ ir laimėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzinę seriją 4-0.
„Šiauliai-7bet“ – Kauno „Žalgiris“
„Šiauliai-7bet“ – Kauno „Žalgiris“ / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

15 kartų Lietuvos čempionu per 18 sezonų „Žalgiryje“ tapęs P.Jankūnas paskutinėse karjeros rungtynėse per 16 minučių pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

Kapitonui esant aikštėje „Žalgiris“ varžovus pranoko 18 taškų skirtumu. Tai buvo antras pagal gerumą rezultatas komandoje.

Paskutinis Pauliaus sezonas nebuvo toks, apie kokį buvo galima svajoti – „Žalgiris“ pirmą kartą klubo istorijoje nepateko į LKL finalą, bet bent jau mažojo finalo serijoje kauniečiai nepaliko šansų Antano Sireikos kariaunai.

Šiauliečiai pranašumą prieš „Žalgirį“ laikė tik pirmajame kėlinyje, kurio metu pataikė penkis tritaškius, buvo susikrovę 8 taškų persvarą, o pasibaigus pirmosioms 10 minučių buvo priekyje 26:23.

„Žalgiris“ iniciatyvą perėmė antrojo ketvirčio starte. Varžovų puolimą sukaustę svečiai pelnė 10 taškų iš eilės ir išsiveržė į priekį 33:26, o įpusėjus mačui pirmavo 44:40.

Sėkmingai žalgiriečiai startavo ir trečiajame ketvirtyje – spurtas 9:1 pakėlė „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (53:41). Juvelyrinius perdavimus skirsčiusio Martyno Varno vedami „Šiauliai“ dar bandė atkurti intrigą (49:55), bet „Žalgiris“ geriau užbaigė trečiąjį kėlinį (67:55), o ketvirtajame likimo už ūsų nebetampė ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Bronzą „Žalgiris“ iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje. „Šiauliai“ mažajame finale žaidė po 10 metų pertraukos, o iš keturiolikos žaistų bronzinių serijų Saulės miesto atstovai dabar yra laimėję devynias.

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 23 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 11, Issufas Sanonas (6 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 10.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 17 (12 atk. kam., 29 naud. bal.), Artūras Milaknis 15 (5/7 trit.), Tyleris Cavanaugh 12, Paulius Jankūnas 9.

15min fiksavo svarbiausius paskutinių Pauliaus Jankūno rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

„Šiauliai“ – „Žalgiris“

Po keturių kėlinių: 76:89

37 min. A.Milaknis, ko gero, jau deda tašką rungtynėse (65:83).

36 min. Du iš eilės „Šiaulių“ tritaškiai, bet tolimą metimą smeigia ir Nielsas Giffey (65:80).

33 min. Tik dabar pirmieji Luko Lekavičiaus taškai (59:73).

Po trečiojo kėlinio: 55:67

30 min. Panašu, kad P.Jankūno karjeroje liko tik 10 minučių.

29 min. Pauliaus Jankūno tritaškis (53:65).

28 min. Gerą „Žalgirio“ atkarpą vainikuoja J.Nebo dėjimas (51:62).

26 min. Iš „Žalgirio“ 12 taškų persvaros liko jau tik pusė, o M.Varnas toliau skirsto juvelyrinius „asistus“ (49:55).

24 min. Fantastišku perdavimu komandos draugą pavaišino M.Varnas, o „Šiauliai“ bando artintis (45:53).

22 min. Pirmą kartą skirtumas dviženklis (40:51).

21 min. J.Strelnieko tritaškis suteikia „Žalgiriui“ rekordinę persvarą ir Antanas Sireika iš karto prašo minutės pertraukėlės (40:49).

Po antrojo kėlinio: 40:44

20 min. Prieš antrąją rungtynių pusę intriga išlieka.

19 min. N.Bezbradicos tritaškis vėl artina „Šiaulius“ (37:41).

17 min. Skaudūs J.Strelnieko ir Artūro Milaknio dūriai šiauliečiams (33:39).

15 min. Šiauliečiai pagaliau nutraukė taškų badą – trečią tritaškį įmetė D.Sabeckis (29:33).

15 min. M.Blaževičiui skirta techninė pražanga, o jaunąjį žalgirietį tenka raminti vyresniems komandos draugams. Bet „Žalgiriui“ tai nepakenkė – „Šiauliai“ dar nepelnė taškų šiame ketvirtyje, o kauniečiai įmetė 12 iš eilės (26:33).

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Šiauliai-7bet“ – Kauno „Žalgiris“

13 min. P.Jankūnas metimu atsilošus pelno pirmus savo taškus ir išveda „Žalgirį“ į priekį (26:27).

Po pirmojo kėlinio: 26:23

10 min. Užsivedę šiauliečiai per kėlinį pataikė penkis tritaškius ir kėsinasi neleisti užbaigti P.Jankūnui karjeros jau šiandien (26:21).

8 min. Marekas Blaževičius pelno ketvirtą savo tašką, o iš „Šiaulių“ persvaros neliko beveik nieko (20:18).

6 min. Šiauliečiai be vargo renka taškus ir iš toli, ir baudos aikštelėje (17:9).

4 min. Tritaškį smeigia ir I.Sanonas – „Šiauliai“ pavojingai tolsta, o Kazys Maksvytis prašo pauzės (12:4).

3 min. Puiki šiauliečių pradžia – du tritaškiai, M.Varno dėjimas ir 4 taškų persvara (8:4).

„Šiaulių“ starto penketas: Donatas Sabeckis, Issufas Sanonas, Martynas Varnas, Nemanja Bezbradica, Isaiah Armwoodas.

„Žalgirio“ starto penketas: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.