2019 12 08

Pavojingai „Rytą“ į priekį paleidęs „Žalgiris“ LKL čempionate išlieka nepralaimėjęs

Pirmajame kėlinyje net 15 taškų deficitą turėjęs Kauno „Žalgiris“ (13-0) rizikavo patirti pirmąją nesėkmę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, tačiau į pagalbą pasitelkęs tritaškius metimus ir po ilgosios pertraukos į savo krepšį praleidęs tik 30 taškų 78:72 (19:27, 18:15, 26:20, 15:10) nugalėjo savo amžiną varžovą – Vilniaus „Rytą“ (8-5).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po antrosios pergalės prieš „Rytą“ šiame sezone „Žalgiris“ LKL čempionate yra iškovojęs visas 13 pergalių. Jie centrinėje turo dvikovoje vertėsi be traumuoto Mariaus Grigonio ir kapitono Pauliaus Jankūno.

Vilniečiai šalies pirmenybėse patyrė jau penktą pralaimėjimą. Trys iš jų buvo patirti per pastarąsias ketverias rungtynes.

Rungtynių pradžia nustebino ne tik Lietuvos krepšinio aistruolius, bet ir visą Kauno „Žalgirio“ ekipą. Tritaškių beveik išsižadėję sostinės krepšininkai aštriais prasiveržimais, efektyviu žaidimu „du prieš du“ ir netikėtumo faktoriumi tapusiais Martyno Echodo metimais iš vidutinio nuotolio dar pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą, kuris akimirką siekė net 15 taškų (25:10). Ketvirčio pabaigoje kiek atkutęs „Žalgiris“ po 10 minučių atsilikinėjo 19:27.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./LKL dvikova, susitinka: Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“

Net penkis kartus puolime per pirmąją mačo dalį prasižengę kauniečiai strigo varžovų gynyboje, tačiau šeimininkus pabudino trys Artūro Milaknio tritaškiai. Tolimą metimą pridėjo ir Lukas Lekavičius, o „Ryto“ krepšininkai tik individualiomis pastangomis prieš antrąją rungtynių dalį sugebėjo išlaikyti trapų penkių taškų pranašumą (42:37).

Įprastai Lietuvos krepšinio lygoje po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungdavęs „Žalgiris“ po pertraukos dar kartą turėjo turėjo panaikinti dviženklį deficitą (43:53), tačiau taip Eurolygoje reikalingų tritaškių pakylėti kauniečiai pagaliau prisivijo varžovus, o po šešių Th.Walkupo taškų iš eilės pirmą kartą išsiveržė į priekį (63:61).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Iniciatyvą į savo rankas perėmę žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje „Rytą“ supančiojo gynybiniuose gniaužtuose. Tiesa, ir patys vilniečiai žudėsi savo klaidomis, kurios, norint nugalėti LKL čempionus, buvo tiesiog neatleistinos. Per pusę ketvirtojo kėlinio tik 2 taškus į savo krepšį praleidę kauniečiai susikrovė apčiuopiamą pranašumą (72:64) ir paskutinėmis rungtynių minutėmis jautėsi saugiai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo visus 5 metimus iš žaidimo pataikęs Artūras Milaknis, tačiau naudingiausiu ekipos krepšininku tapo universalų pasirodymą surengęs Thomasas Walkupas. Amerikiečio sąskaitoje 8 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai (19 naud. bal.).

„Ryto“ gretose 17 taškų pelnė Eimantas Bendžius.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14 (4/4 trit., 16 naud. bal.), J.Landale'as 12 (7 atk. kam., 16 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 11, Lukas Lekavičius 10 (4 rez. perd.), Nigelis Hayesas 9, Thomasas Walkupas 8 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 19 naud. bal.), Zachas LeDay 7, KC Riversas 5, Martinas Gebenas 2, Rokas Jokubaitis 0, Karolis Lukošiūnas ir Erikas Venskus nežaidė.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 17 (3/4 trit., 6 atk. kam., 20 naud. bal.), Tu Holloway 10, Martynas Echodas 9 (5 praž.), Dovis Bičkauskis ir Paco Cruzas (5 rez. perd.) po 7, Cameronas Bairstow ir Evaldas Kairys po 6, Mindaugas Girdžiūnas 4, Deividas Sirvydis, Marekas Blaževičius ir Arnas Butkevičius po 2, Karolis Giedraitis 0.

Po keturių kėlinių: „Žalgiris“ – „Rytas“ 78:72

Liko 20 sek. Tritaškį pataiko ir E.Bendžius (76:72). Pasitarimo prašo Š.Jasikevičius.

39 min. D.Bičkauskio tritaškis (76:69).

38 min. Siaubinga M.Echodo atkarpa – vidurio puolėjas nepataiko abiejų baudos metimų, o kitoje aikštės pusėje užsidirba penktą pražangą ir yra priverstas vietą aikštėje užleisti M.Blaževičiui (76:66).

37 min. Šeimininkų persvara pirmą kartą pasiekė dviženklį skaičių (74:64).

35 min. Abu baudų metimus prameta Evaldas Kairys. „Rytas“ per pusę kėlinio pelnė tik 2 taškus.

34 min. Snaiperio sugebėjimus pademonstruoja KC Riversas, pataikydamas metimą paskutinę atakos sekundę. „Rytas“ klimpsta varžovų gynyboje, o „Žalgiris“ bėga į priekį – 72:64.

33 min. M.Echodas užsidirbą techninę pražangą, kuri jam yra ketvirtoji (68:64).

32 min. D.Bičkauskis pasižymi tiek puolime, tiek gynyboje. Sostinės krepšininkai atsilieka minimaliu skirtumu.

Po trijų kėlinių: „Žalgiris“ – „Rytas“ 63:62

30 min. Po Th.Walkupo dvitaškio su pražanga „Žalgiris“ pirmą kartą šiame mače išsiveržia į priekį (63:61).

29 min. Kauniečiai turėjo galimybę pirmą kartą išsiveržti į priekį, tačiau įsiaudrinusius šeimininkus nutildo T.Holloway tritaškis. Kitoje atakoje tokios pačios vertės metimu atsako ir Th.Walkupas (60:61).

28 min. Neabejotinai gražiausias rungtynių epizodas! Z.LeDay galingu dėjimu tikrina arenos lankų tvirtumą, o D.Adomaitis prašo minutės pertraukėlės – 57:58.

27 min. E.Ulanovas ir A.Milaknis suranda progas pasižymėti netoli krepšio, o „Žalgirio“ arena užsiveda – skirtumas tarp komandų tik trys taškai.

26 min. Savo atsakymą ties perimetru suranda ir „Rytas“, kuomet nepatogų metimą pataiko P.Cruzas (51:58).

25 min. „Žalgiris“ ir toliau gyvena tritaškiais, kurių niekaip negali pataikyti Eurolygoje. Iš tolimojo nuotolio pasižymi L.Lekavičius ir A.Milaknis (49:55).

23 min. Savo žodį dar kartą taria E.Bendžius, pelnydamas 5 taškus be atsako (43:53).

22 min. Dvi atakos – du E.Kairio dvitaškiai iš po krepšio. Dvi atakos – du „Žalgirio“ tritaškiai. Antrą mačo dalį komandos pradeda siautėdamos puolime (43:46).

Po dviejų kėlinių: „Žalgiris“ – „Rytas“ 37:42

20 min. Antrojo ketvirčio pabaigoje sudėtingą metimą išvengdamas varžovų bloko iš po krepšio pataiko D.Bičkauskis – „Rytas“ pirmauja 42:37.

18 min. „Žalgiris“ pavojingai įsišaudo – po tritaškį prideda L.Lekavičius ir A.Milaknis. Abi komandos kelioms akimirkoms pamiršta gynybą ir pasismagina puolime (35:39).

16 min. Po M.Gebeno dėjimo šeimininkai priartėjo per pavojingą atstumą, tačiau situaciją stabilizuoja M.Girdžiūno tritaškis (27:35).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

14 min. „Rytas“ lipa ant to paties grėblio – A.Milaknis dar kartą turi laisvų plotų ties perimetru (25:32).

13 min. Klaida vilniečių gynyboje – akimirką laisvas paliktas A.Milaknis iš karto baudžia varžovus (22:32).

12 min. Sunku patikėti, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai prasižengia penktąjį kartą puolime. „Rytas“ toliau kontroliuoja mačo eigą (19:30).

11 min. Puikiai rungtynes pradėjęs M.Echodas (9 tšk.) priverstinai sėdasi ant suolo – aukštaūgis užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą.

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Rytas“ 19:27

10 min. D.Adomaičio sprendimas į aikštę išleisti jaunąjį M.Blaževičių nepasiteisino – aukštaūgis nesusitvarkė su tiesioginiais oponentais, susirinko dvi greitas pražangas, o „Žalgiris“ kėlinio pabaigoje deficitą sumažina iki 8 taškų (19:27).

8 min. Sostinės krepšininkų netikėtas dominavimas tęsiasi – sunkų tritaškį pataiko E.Bendžius. Persvara pasiekia naujas rekordines aukštumas (11:25).

7 min. Šaro tokia auklėtinių gynyba netenkina – D.Sirvydis aštriu prasiveržimu atstato dviženklį pranašumą, o komandos traukia pasitarti.

6 min. Keturias baudas pataikiusio „Ryto“ persvara – jau dviženklė (8:18).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Echodas

5 min. M.Echodas ir toliau drąsiai bei tiksliai atakuoja iš vidutinių distancijų. „Žalgirio“ krepšininkai per pusę kėlinio jau spėjo prasižengti tris kartus puolime – 8:14.

3 min. Kol kas kauniečių gynyboje – pilna skylių. Du metimus iš vidutinio nuotolio pataikęs M.Echodas didina pranašumą iki penkių taškų – 5:10.

2 min. Dvi atakas iš eilės puikiai „du prieš du“ sužaidžia F.Cruzas ir C.Baistow. „Žalgiriui“ sunkų tritaškį pataiko KC Riversas – 5:6.

1 min. Puolime kamuolį griebiantis M.Echodas atidaro svečių taškų sąskaitą – 0:2.

„Žalgirio“ startinis penketas: Lukas Lekavičius, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Zachas LeDay ir Martinas Gebenas.

„Ryto“ startinis penketas: Terrell Holloway, Francisco Cruzas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow ir Martynas Echodas.