8. Danielis Ewingas
Mėnesinė alga: ~13 tūkst. eurų
„Neptūno“ įžaidėjas Danielis Ewingas yra daugiausiai uždirbantis Klaipėdos klubo narys.
Nors jo atlyginimo dydis finale – tik aštuntas, tačiau savo žaidimu jis įrodė esąs vertas gerokai solidesnių pinigų.
Pusfinalio serijoje vidutiniškai 17,2 taško į Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšį metęs amerikietis kol kas ir finale pateisina lyderio vaidmenį – pelno 11,5 taško, atlieka 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 14 naudingumo balų.
33 metų legionierių sezono viduryje ne veltui norėjo perpirkti tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“, tiek Kauno „Žalgiris“. To nepadarę "Neptūno" vadovai dabar tik dar plačiau šypsodamiesi trina rankomis.
7. Olivier Hanlanas
Mėnesinė alga: ~15 tūkst. eurų
23 metų kanadietis sezono viduryje buvo pasiekęs tokią formą, kad Eurolygoje tapo vienu „Žalgirio“ lyderių. Tačiau antroji sezono pusė tapo nusileidimu nuo aukšto kalno.
Vienas brangiausių LKL žaidėjų net nerungtyniauja finalo serijoje. Iš pradžių Šarūnas Jasikevičius paliko legionierių užribyje dėl pastangų stokos.
„Jei žaidėjas nesužaidžia net keleto iš eilės rungtynių ir prastai treniruojasi, turime ieškoti kitų variantų. Ir žaidėjai tai turi suprasti“, – po pirmojo pusfinalio susitikimo su Utenos „Juventus“ sakė Š.Jasikevičius.
O.Hanlanas nepasirodė aikštėje ir pirmajame finalo susitikime, o į antrąjį Klaipėdoje net neišvyko kartu su komanda. Š.Jasikevičiaus teigimu, dėl gripo.
6. Jerome'as Randle'as
Mėnesinė alga: iki 20 tūkst. eurų
Vasario pabaigoje „Žalgirį“ papildęs mažytis 175 cm ūgio įžaidėjas LKL daro tai, ką moka geriausiai – renka taškus. LKL jo rezultatyvumas siekia 11,1 taško (50 proc. dvit., 38,9 proc. trit., 87,5 proc. baud.).
Ambicingas amerikietis taip pat užtikrintai skirsto kamuolius – atlieka 3,7 rezultatyvaus perdavimo.
Nors J.Randle'as nepakėlė „Žalgirio“ žaidimo į dar aukštesnį lygį, bet bent pasistengė, kad Manto Kalniečio netektį Kaunas jaustų gerokai mažiau.
Kada reikėjo labiausiai – pirmajame finalo mače, J.Randle'as sužaidė geriausias sezono rungtynes. Į „Neptūno“ krepšį jis įmetė 20 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.
Kad įrodytų, jog yra vertas Eurolygos komandos kvietimo, J.Randle'as finale turi susitvarkyti su D.Ewingu. O „Neptūno“ legionierius antrajame susitikime atsigriebė „Žalgirio“ žaidėjui už pirmąjį kirtį.
5. Martynas Pocius
Mėnesinė alga: ~20 tūkst. eurų
30 metų krepšininkas norėtų užmiršti šį sezoną. Bet kol jis dar nesibaigė, M.Pocius bando finišuoti aukšta nata.
Antrosiose finalo rungtynėse Klaipėdoje M.Pocius per 15 minučių pelnė 9 taškus ir surinko 15 naudingumo balų, bet to „Žalgiriui“ neužteko. „Neptūnas“ nubloškė čempionus net 76:54.
M.Pocius šį sezoną parodė, kad gali blykstelėti sėkmingomis rungtynėmis, bet jam labai trūko stabilumo.
Šarūnas Jasikevičius prabilo apie „X faktorius“. M.Pocius turi paskutinę galimybę pradžiuginti trenerį ir „Žalgirio“ gerbėjus būtent atlikdamas tokį vaidmenį.
4. Brockas Motumas
Mėnesinė alga: ~24 tūkst. eurų
Rezultatyviai sezoną pradėjęs 25 metų australas pretendavo tapti rimta paspirtimi „Žalgiriui“, bet laikui bėgant į akis labiau krito ne jo taškai, o skylėta gynyba.
Nors LKL reguliariajame sezone jis buvo vienas rezultatyviausių žalgiriečių (vid. 10,8 tšk.), statistika apgaulinga.
Finale Šaras B.Motumui duoda pasireikšti tik po 14 minučių. Jis kol kas žaidžia taip, kaip ir esame įpratę jį matyti – pirmajame finalo mače pelnė 8 taškus, antrajame – jau tik 1-ą.
B.Motumo blykstelėjimai neatpirko į jį dėtų vilčių.
3. Robertas Javtokas
Mėnesinė alga: ~27 tūkst. eurų
Nedaug trūko, kad finalo serijoje būtume neišvydę jau antro „Žalgirio“ krepšininko, kuris patenka į daugiausiai uždirbančiųjų aštuntuką.
R.Javtokas pusmetį praleido be krepšinio, kai vėl sugrįžo į aikštę pirmosiose finalo rungtynėse.
Stebuklai krepšinyje pasitaiko retai ir 36 metų krepšininkas serijoje su „Neptūnu“ netapo herojumi. Bet Š.Jasikevičius vertina R.Javtoko gynybą, kuri finale jam garantuoja vidutiniškai bent 14 minučių.
2. Renaldas Seibutis
Mėnesinė alga: ~40 tūkst. eurų
Nors Renaldas yra vienas daugiausiai uždirbančių žaidėjų Lietuvoje, „Žalgiris“ jam tikrai nepermoka.
30 metų krepšininkui didžiąją dalį atlyginimo – net 300 tūkst. eurų, dar moka Stambulo „Darussafaka“ klubas, kuriame R.Seibutis pagal sutartį turėjo žaisti ir šį sezoną.
Tačiau praėjusią vasarą Turkijos ekipos planai staiga pasikeitė ir Reno buvo išsiųstas į Lietuvą, tik šiek tiek sumažinant finansinę naštą.
„Žalgiris“ už 100 tūkst. eurų per sezoną gavo Lietuvos rinktinės starto penketo narį, kuris LKL finale kol kas renka po 7 taškus.
1. Paulius Jankūnas
Mėnesinė alga: ~46 tūkst. eurų
Labiausiai šį sezoną pasiteisinęs Kauno „Žalgirio“ kontraktas. Paulius Jankūnas demonstruoja žaidimą, su kuriuo nusipelnė viena kita dešimtimi tūkstančių didesnio mėnesinio atlyginimo.
Iki antrojo finalo mūšio su „Neptūnu“ P.Jankūnas keturis mačus paeiliui rinko dvigubą dublį. Tai – istorinis įrašas jo karjeroje.
Stabiliausias žalgirietis blizgėjo ir Eurolygoje. Paulius rungtyniauja taip gerai, kad kai puolėjas nepelnė nė taško antrosiose LKL finalo rungtynėse Klaipdoje, tai buvo linksniuojama kiekviename straipsnyje.
Kitaip tariant, blankus P.Jankūno žaidimas yra didžiulė staigmena.
Tokių iš „Žalgirio“ kapitono finale pasitaikys mažai. Laukite jo grįžtančio prie įprastų skaičių 10+10.