2021 12 12

Per žingsnį nuo sensacijos: T.Cavanaugh tritaškiu išgelbėjo „Žalgirį“ Prienuose

Kauno „Žalgiris“ (11-2) prieš dvigubą Eurolygos savaitę šventė sunkią pergalę. Lietuvos čempionai kankinosi, kol galiausiai po Tylerio Cavanaugh tritaškio 81:78 (20:21, 20:16, 20:16, 21:25) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (0-11).
Tyleris Cavanaugh
Tyleris Cavanaugh / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Karštas buvo sekmadienio vakaras Prienuose. Ir dėl to, kad šeimininkų komanda kibo į gerkles žalgiriečiams, ir dėl to, kad abiejų komandų krepšininkai pakipišavo dar pirmoje rungtynių dalyje.

Lukas Lekavičius perėmė kamuolį aikštės viduryje antrajame kėlinyje iš Igno Sargiūno ir pasileido į priekį, bet prieniškių gynėjas lengvai pasiduoti nenorėjo – jis galingai kirto per rankas varžovui.

Greitai nuo parketo pakilęs Lukas šoko prie I.Sargiūno, į pagalbą atskriejo ir Marekas Blaževičius, kuris nustūmė „Labas GAS“ gynėją. Tiek I.Sargiūnas, tiek M.Blaževičius užsidirbo po nesportinę pražangą.

Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ persvara buvo nežymi – 40:37. Nežymiai pirmavo kauniečiai ir prieš ketvirtąjį kėlinį, tačiau jau jo pradžioje svečiai ėmė tolti. Po Karolio Lukošiūno tritaškio, likus žaisti daugiau nei 7 minutes, pirmą kartą Lietuvos čempionai įgijo dviženklę persvarą (65:43).

Bet ir tai nebuvo pabaiga – šeimininkai spurtavo 16:2 ir, likus žaisti pustrečios minutės, rezultatas tapo lygus 74:74.

Likus žaisti lygiai minutę, Erikas Venskus tritaškiu išvedė „Labas GAS“ į priekį 78:76, o Tyleris Cavanaugh po minutės pertraukėlės rezultatą lygino.

Ignas Sargiūnas prametė tritaškį, „Žalgiriui“ liko 10 sekundžių pergalei išplėšti ir tuomet kamuolys atsidūrė T.Cavanaugh rankose. Amerikietis įšveitė tritaškį ir pasileido švęsti su komandos draugais.

Prienų ekipai liko vos 2,6 sek., per kurias išplėšti bent pratęsimo nebepavyko – E.Venskaus tritaškis nebuvo taiklus.

T.Cavanaugh su 14 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose, Joshas Nebo pridėjo 13 taškų ir sugriebė 13 kamuolių.

Vidui Ginevičiui tai buvo pirmosios rungtynės su vyriausiojo Prienų komandos trenerio kostiumu. Jis poste pakeitė Marių Leonavičių.

Juwanas Durhamas pelnė 23 taškus pralaimėjusiems, jis taip pat atkovojo net 11 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

„Labas GAS“: J.Durhamas 23 (11 atk. kam., 31 naud. bal.), J.Kljajičius 20, E.Venskus 12.

„Žalgiris“: T.Cavanaugh 14, J.Nebo 13, K.Lukošiūnas 12, E.Ulanovas 10, L.Lekavičius ir T.Websteris po 8.