2015 08 08

Petterio Koponeno energijos Lietuvos rinktinei palaužti neužteko – iškovota trečia pergalė

Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė Alytuje 78:71 (25:18, 19:22, 17:16, 17:15) nugalėjo Suomijos krepšininkus. Europos čempionato pasirengimo cikle lietuviai pasiekė jau trečiąją pergalę.

Petterio Koponeno entuziazmas prieš tvirtą Lietuvos komandą. Taip galima pavadinti kovą Alytuje.

24sek.lt kviečia įvertinti Lietuvos krepšininkų pasirodymą rungtynėse su Suomija.

Apsnūdę rungtynes pradėję suomiai po pirmųjų keturių minučių atsiliko 0:11, tačiau antroje kėlinio pusėje apsiprato su Alytaus arena ir įsibėgėjo. Pirmasis kėlinys baigėsi 25:18 lietuvių naudai. Antrasis kėlinys klostėsi panašiai. Pradžioje lietuviai rengė rezultatyvias atakas vieną po kitos, tačiau suomiai iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti skirtumą iki keturių taškų 40:44.

Nuo trečiojo kėlinio suomius įkvėpė Petterio Koponeno prasiveržimai ir taiklūs metimai iš sunkiausių padėčių. Į NBA prasimušti bandantis suomis buvo rezultatyvus, bet komandiškai besigynę lietuviai sugebėjo neišleisti iniciatyvos iš rankų. Po trečiojo kėlinio komandas skyrė keturi taškai.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai lietuviams atsipūsti neleido, tačiau Suomijos rinktinės jėgos seko. Fenomenalaus P.Koponeno pasirodymo nepakako ir lietuviai iškovojo jau trečiąją pergalę pasirengimo cikle.

Paulius Jankūnas pelnė 11 taškų ir buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje. Mindaugas Kuzminskas surinko 9 taškus, D.Gailius, R.Seibutis ir D.Sabonis – po 8.

Suomijos rinktinės lyderis pelnė 21 tašką ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. 13 taškų pridėjo S.Salinas, 10 – E.Murphy.

Rungtynėse su Suomija trenerio Jono Kazlausko sprendimu nepasirodė Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius, Artūras Gudaitis, Artūras Milaknis ir Jonas Valančiūnas.

Pirmą kartą su rinktinės marškinėliais šią vasarą išvydome kapitoną Robertą Javtoką, kuris pelnė 6 taškus.

Lietuvos rinktinė praėjusią savaitę žaidė dvejas rungtynes su Australija ir abukart pasiekė pergales – 80:68 ir 92:85.

Suomijos krepšininkai šią vasarą per kontrolines rungtynes sugebėjo parklupdyti Europos čempionus prancūzus.

Lietuva – Suomija

Dvitaškiai: 22/41 (54 proc.) – 20/46 (43 proc.)

Tritaškiai: 4/13 (31 proc.) – 7/19 (37 proc.)

Baudų metimai: 22/29 (76 proc.) – 10/12 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 16

Klaidos: 15 – 11

Perimti kamuoliai: 8 – 6

Ketvirtasis kėlinys:  Lietuva – Suomija 78:71 (25:18, 19:22, 17:16, 17:15)

40 min. D.Gailius dar keturis taškus pelnė baudos metimais. J.Wilsonas dar pelnė du taškus.

38 min. E.Murphy mažino skirtumą iki penkių taškų. Du baudos metimus pataikė M.Runkauskas – 74:67.

36 min. P.Koponenas bandė traukti suomius į lemiamą spurtą. D.Gailius pataikė dvitaškį, o P.Koponenas buvo taiklus nuo tritaškio linijos. M.Runkauskas pridėjo du bausos metimus – 72:65.

35 min. A.Juškevičius pataikė dvitaškį, o P.Koponenas atsakė tritaškiu – 68:60.

33 min. D.Sabonis meistriškai paguldė suomį ir įmetė kamuolį į krepšį. Suomiai paprašė pasitarimo – 66:57.

32 min. C.Lindbomas kėlinį pradėjo taikliu baudos metimu. Lietuviams taškus rinko R.Seibutis – 63:57.

Trečiasis kėlinys:  Lietuva – Suomija 61:56 (25:18, 19:22, 17:16)

30 min. P.Koponenas įmetė du baudos metimus. Savuosius sumetė ir Ž.Janavičius.

28 min. R.Seibutis ir E.Murphy apsikeitė dvitaškiais. D.Sabonis bandė pasižymėti, bet jo metimą teko pataisyti R.Javtokui – 59:54.

26 min. E.Murphy pelnė atliko dėjimą. P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga – 55:51.

25 min. P.Koponenas mažino skirtumą iki dviejų taškų. P.Jankūnas pataikė du baudos metimus – 53:49.

24 min. Lietuviai ne tik užtikrintai apsigynė, bet ir surengė greitą ataką, kuri baigėsi P.Jankūno dėjimu. Po A.Kavaliauskio pražangos du baudos metimus pataikė P.Koponenas – 50:47.

22 min. Rezultatyviausias suomis S.Salinas ir vėl mažino skirtumą. P.Koponeno tritaškis mažino varžovų atsilikimą iki trijų taškų – 48:45.

21 min. Kėlinį pradėjo A.Kavaliausko dvitaškis. P.Jankūnas taip pat buvo taiklus – 48:40.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Suomija 44:40 (25:18, 19:22)

20 min. Antras iš eilės S.Salino tritaškis mažino skirtumą iki trijų taškų. D.Sabonis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Dar du S.Salino taškai ir komandas jau skyrė tik du taškai. R.Seibučio dvitaškis leido šiek tiek atsikvėpti. Po puikaus M.Kalniečio perdavimo D.Gailius įmetė iš po krepšio. P.Koponenas atsakė dvitaškiu.

18 min. Pirmuosius taškus įsirašė ir M.Runkauskas. T.Kotti mažino skirtumą iki 9 taškų, o S.Salinas dar pridėjo ir tritaškį – 39:33.

16 min. P.Koponenas pataikė pirmuosius taškus – 37:28.

15 min. A.Juškevičius pirmuosius taškus pelnė tritaškiu. Po varžovo pražangos jis pataikė vieną baudos metimą. G.Lee atsakė dvitaškiu – 37:26.

14 min. G.Lee mažino suomių atsilikimą iki 12 taškų. Suomis po sėkmingos atakos iškart prasižengė ir leido baudos metimą pataikyti Ž.Janavičiui. Po R.Javtoko pražangos E.Murphy pataikė du baudos metimus. Rezultatyviausias suomių žaidėjas J.Wilsonas pelnė dar du taškus ir privertė pasitarimo prašyti J.Kazlauską – 33:24.

12 min. Savo sąskaitą atidarė ir P.Jankūnas – 32:18.

11 min. Alytiškis Ž.Janavičius pirmuosius taškus pelnė baudos metimais. J.Mačiulis smeigė tritaškį – 30:18.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Suomija 25:18

10 min. Dar du J.Wilsono taškai į kuriuos dvitaškiu su pražanga atsakė A.Kavaliauskas. M.Nuutinenas dar spėjo pataikyti iš po krepšio ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė 7 taškai.

9 min. J.Wilsonas po P.Jankūno pražangos pelnė du baudos metimus – 22:14.

8 min. E.Murphy mažino suomių atslikimą iki 9 taškų. M.Nuutinenas taip pat smeigė dvitaškį, o tritaškiu pradžiugino J.Mačiulis – 22:12.

7 min. R.Javtokas pelnė dar du taškus ir J.Kazlauskas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 19:8.

6 min. Į T.Kotti dvitaškį M.Kuzminskas atsakė galingu dėjimu. S.Huffas taisė suomių padėtį tritaškiu – 17:8.

5 min. M.Kuzminskas ir M.Kalnietis didino lietuvių pranašumą – 15:3.

4 min. Suomių taškų badą nutraukė S.Salinas – 11:3.

3 min. M.Kuzminskas gražiu prasiveržimu link krepšio pelno dar du taškus. Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei šiame pasirengimo cikle pelnė ir R.Javtokas – 11:0.

2 min. M.Kuzminsko tritaškis privertė suomius paprašyti pasitarimo. Kovingai po krepšiu nusiteikęs D.Sabonis neleido suomiams pelnyti taškų – 7:0.

1 min. Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei baudos metimais ir dvitaškiu pelnė D.Sabonis – 4:0.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Domantas Sabonis,  Robertas Javtokas ir Mindaugas Kuzminskas.

Suomijos rinktinės sudėtis: Petteris Koponenas, Geraldas Lee, Shawnas Huffas, Sasu Salinas, Jamaras Wilsonas, Antero Lehto, Carlas Lindbomas, Alexanderis Madsenas, Lauri Markkanenas, Oskaras Michelsenas, Erikas Murphy, Antto Nikkarinenas, Matti Nuutinenas, Tuukka Kotti, Ville Kaunisto, Mikko Koivisto, Roope'as Ahonenas, Fiifi Aidoo, Joonas Cavenas, Tuomas Hirvonenas.