2023 07 29

Solidus startas – Lietuvos rinktinė neturėjo vargo su Ukraina

Lietuvos krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo pasiruošimą šių metų pasaulio čempionatui. Pirmajame kontroliniame susitikime Kazio Maksvyčio komanda 100:72 (21:21, 30:17, 18:20, 31:14) sutriuškino Ukrainą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Skirmanto Lisausko /15min nuotr.

Pirmajame draugiškame susitikime nebuvo registruotas tik prieš kelias dienas pilna jėga su rinktine pradėjęs treniruotis Jonas Valančiūnas, taip pat ir potencialūs rinktinės vedliai Rokas Jokubaitis ir Ignas Brazdeikis. Nebuvo sudėtyje ir tik pirmadienį prie komandos prisijungsiančio Ąžuolo Tubelio, kuris šią vasarą pasirašė kontraktą su „Philadelphia 76ers“ klubu.

Susitikimas prasidėjo abiem komandoms itin dažnai pažeidžiant taisykles. Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje daugiau nei pusę savo taškų (11 iš 21) pelnė baudų metimais, o sužaidus 10 minučių rezultatas buvo lygus 21:21.

Į priekį antrajame ketvirtyje Lietuva nurūko dėka įspūdingo Eimanto Bendžiaus solo šou. Nuo suolo pakilęs puolėjas kėlinio pabaigoje per trijų minučių atkarpą surinko net 13 taškų, o 15:5 spurtu pirmąją mačo dalį užbaigę lietuviai įpusėjus rungtynėms pirmavo 51:38.

Trečiajame kėlinyje lietuviai mėgavosi krepšiniu, o gražius epizodus kuriant Matui Jogėlai ir Donatui Taroliui, skirtumas ūgtelėjo iki 19 taškų (63:44). Tiesa, ketvirtį sėkmingiau užbaigė ukrainiečiai dar palaikė intrigą, atsilikdami 11 taškų skirtumu prieš paskutinį kėlinį (58:69).

Bet jį lietuviai prasidėjo nusiteikę rimtai. K.Maksvyčio komanda pelnė pirmus 17 taškų ketvirtajame kėlinyje, vertė ukrainiečius daryti vieną klaidą po kitos, o susikrovusi 32 taškų persvarą įtikinamai laimėjo rungtynes.

Skirmanto Lisausko /15min nuotr./Vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės: Lietuva-Ukraina

Kaip K.Maksvytis ir žadėjo, pirmosios rungtynės labiau buvo skirtos rinktinės dvyliktuko piešiniui išryškinti.

Pagrindinio komandos įžaidėjo vaidmenyje buvo išbandytas Vaidas Kariniauskas, su 18 taškų tapęs rezultatyviausiu komandoje. Jį atakų organizatoriaus vaidmenyje keitė Matas Jogėla, gerai išnaudojęs savo minutes su 8 taškais, 6 atkovotais kamuoliais ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Vidurio puolėjo pozicijoje K.Maksvytis rotavo tris skirtingo tipo žaidėjus – Donatą Motiejūną, Gabrielių Maldūną ir Donatą Tarolį. Visi jie turėjo sėkmingų atkarpų ir svariai prisidėjo prie pergalės.

Labai solidžiai sužaidė du komandos patyrę puolėjai – Eimantas Bendžius įspūdinga atkarpa nutolino lietuvius antrajame kėlinyje, o Mindaugas Kuzminskas surinko rinko po tašką kas minutę. Abu šie žaidėjai užbaigė rungtynes pelnę po 16 taškų.

Gražių epizodų turėjo ir Deividas Sirvydis, ne tik švystelėjęs du taiklius tritaškius, bet ir išdalinęs 5 rezultatyvius perdavimus, tarp kurių buvo ir labai gražių „asistų“.

Iš viso pasirengimo cikle Lietuvos rinktinė sužais aštuonerias rungtynes, ketverias iš jų – Lietuvoje. Artimiausią susitikimą antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje lietuviai žais su Sakartvelo krepšininkais.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 18 (5/9 dvit.), Mindaugas Kuzminskas (6/6 dvit.) ir Eimantas Bendžius (4/6 trit.) po 16, Donatas Tarolis 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 9 (4/4 dvit.), Matas Jogėla (6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Deividas Sirvydis (5 rez. perd.) po 8, Tomas Dimša 7. Margiris Normantas, Tadas Sedekerskis ir Eigirdas Žukauskas taškų nepelnė.

Ukraina: Oleksandras Kovliaras 18 (5 kld.), Oleksandras Mišula 12, Viačeslavas Bobrovas 11 (10 atk. kam.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. Lietuva – Ukraina 100:72 (21:21, 30:17, 18:20, 31:14)

40 min. Nesunki Lietuvos pergalė.

40 min. Fantastiškas G.Maldūno perdavimas ir D.Sirvydis pelno 100-ąjį tašką (100:68).

38 min. Graži D.Sirvydžio ir D.Tarolio kombinacija (96:64).

38 min. Po D.Sirvydžio šūvio skirtumas jau 30 taškų (94:64).

37 min. D.Tarolis deda kamuolį į krepšį (91:62).

36 min. M.Jogėlos tritaškis (89:60).

35 min. T.Dimšos tritaškis ir Lietuva kėlinį laimi jau 17:0 (86:58).

34 min. Gabrieliaus Maldūno pirmieji taškai gimtajame mieste (83:58).

34 min. V.Kariniauskas didina persvarą iki rekordinės (79:58).

33 min. D.Motiejūnas gražiai išmaudo varžovą (77:58).

32 min. Labai sėkmingas kėlinio startas – keturis taškus pelnė M.Kuzminskas, du pridėjo V.Kariniauskas (75:58).

III kėlinys. Lietuva – Ukraina 69:58 (21:21, 30:17, 18:20)

30 min. Ukrainiečiai kiek aptirpdė Lietuvos persvarą (69:58).

29 min. D.Motiejūnas atima kamuolį iš varžovo ir pelno taškus (69:55).

29 min. M.Kuzminsko taškai (67:51).

28 min. Po ilgesnės pertraukos lietuvių taškai – juos pelno V.Kariniauskas (65:49).

25 min. M.Jogėla smeigia tritaškį (63:44).

24 min. Dar vienas tikslus E.Bendžiaus šūvis (60:42).

23 min. Fantastiška ataka – M.Jogėla kabina kamuolį D.Taroliui virš lanko, o šis krauna jį į krepšį (57:40).

21 min. Antrąją mačo dalį taškais pradeda D.Tarolis (53:38).

II kėlinys. Lietuva – Ukraina 51:38 (21:21, 30:17)

20 min. 13 taškų per tris minutes pelnęs E.Bendžius sukrovė Lietuvai persvarą.

20 min. E.Bendžius tiesiog nepakartojamas – jo tritaškis, perimtas kamuolys ir dėjimas, o persvara nenustoja augti (51:37).

19 min. E.Bendžiaus dar penki taškai ir Lietuvos persvara pirmą kartą dviženklė (46:35).

18 min. M.Kuzminskas didina persvarą iki rekordinės (41:33).

17 min. Eimanto Bendžiaus tritaškis (39:33).

17 min. V.Kariniauskas sumeta tris baudas, M.Kuzminskas prideda dar vieną (36:31).

16 min. Deividas Sirvydis smeigia tritaškį iš kampo (32:28).

15 min. D.Motiejūno taškai (29:28).

13 min. Pirmasis Lietuvos taiklus tritaškis – į V.Kariniausko taupyklę (26:26).

11 min. Donatas Tarolis gražiai taiso netaiklų komandos draugo metimą dėjimu (23:24).

I kėlinys. Lietuva – Ukraina 21:21

10 min. Net 11 baudų metimų per kėlinį įmetę lietuviai persvaros kol kas nesusikūrė (21:21).

9 min. Puikiai tritaškius šaudantys ukrainiečiai išsiveržė į priekį (19:21).

8 min. Matas Jogėla pelno pirmus savo taškus baudų metimais (19:17).

6 min. Pirmieji D.Motiejūno taškai šią vasarą (15:11).

5 min. Dar vienas sėkmingas V.Kariniausko epizodas (13:8).

5 min. M.Kuzminskas toliau renka taškus – šįkart du su pražanga (10:6).

4 min. M.Kuzminskas sumeta baudų metimus (7:6).

1 min. Oleksandras Kovliaras pataiko tritaškį, o M.Kuzminskas kelia sirgalius iš vietos dėjimu greitoje atakoje (5:3).

1 min. Pirmoji Lietuvos rinktinės ataka pasibaigia V.Kariniausko dviem taškais su pražanga (3:0).

Lietuvos rinktinės starto penketas: Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Tadas Sedekerskis, Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas.