Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 08 04

Po bemiegės nakties – ypatingos svarbos iššūkis Lietuvos rinktinei ir subliuškęs gandas

Du Latvijos jaunių rinktinės asistentai praeidami pro šalį viešbučio terasoje plekšnojo Gediminui Petrauskui per petį. Paguodę dėl pralaimėjimo ketvirtfinalyje, kaimynai susėdę netrukus santūriai sumušė porą bokalų alaus – šeimininkų rinktinė pateko į Europos čempionato pusfinalį. Tuo tarpu Gedimino Petrausko galvoje sukosi išgyvenimai, kokių jis dar nebuvo turėjęs. Treneris pirmą kartą patyrė pralaimėjimą Europos čempionato ketvirtfinalyje. Bet per 16 valandų jam reikėjo sutelkti vyrus svarbiai užduočiai.
Po skaudaus pralaimėjimo rusams lietuviams reikia greitai susitelkti
Po skaudaus pralaimėjimo rusams lietuviams reikia greitai susitelkti / FIBA.com nuotr.
Europos U18 čempionatas | Dėl 5-8 vietų | Lietuva – Didžioji Britanija | 16:15 | Ryga

33-ejų treneris ilgai vartėsi lovoje, kol galiausiai užmigo maždaug 4 valandą ryto. Dažnai nuo streso ar rungtynių analizių išvargusiems treneriams pavyksta sumerkti akis tik išgėrus migdomųjų.

Tą ilgą kankinančią naktį G.Petrausko mintyse sukosi daug idėjų, kokius kitus taktinius variantus jis galėjo išbandyti prieš Rusijos rinktinę.

Strategas iš to nelemto ketvirtfinalio dar sykį peržiūrėjo tik paskutinę ataką. Ten pamatė bent porą laisvų žaidėjų, kurie galėjo priimti kamuolį. Bet tada specialistas pergalvojo, kad galbūt žaidėjams paskutinei atakai reikėjo palikti tik vieną opciją. G.Petrauskas permąstė ir savo keitimus.

Išsivalyti visą šį minčių jovalą buvo nelengva.

Tai bus pirmas jaunimo čempionatas, iš kurio G.Petrauskas grįš namo be medalio ant kaklo. 2015-2017 metų turnyrai buvo pažymėti sidabro ir bronzos medaliais.

„Naktis buvo sunki, bet dabar negali liūdėti ir išgyventi, nes iškart laukia rungtynės, – 24sek Rygoje pasakojo G.Petrauskas. – Klubiniame krepšinyje pralaimėjęs iškart baigi sezoną, o čia negali nuleisti rankų. Turime būti pasiruošę, nes kaina yra ne tik garbės, bet yra ir vieta reitinge bei kelialapis į pasaulio čempionatą.

Reikia kovoti ir nustumti tų vakarykščių rungtynių emociją į šoną. Jų atsikratyti neįmanoma, bet reikia stengtis nustumti į šoną kiek įmanoma daugiau ir pozityviai ateiti į kitas rungtynes.“

Lietuvos rinktinė šeštadienio rytą nesurengė jiems numatytos rytinės treniruotės.

Vietoj 40 minučių pratybų Rygos arenoje, lietuviai pasirinko trumpą vaizdo peržiūrą ir pasikalbėjimą apie psichologiją. G.Petrauskas išvydo savo vaikinus tokius, kaip ir tikėjosi – susikrimtusius ir nuliūdusius.

Per likusį pusdienį jiems reikės vėl sugrąžinti tikėjimą savimi ir pergalės troškulį.

„Būtų keista, jei jie šiandien kaip niekur nieko būtų atėję pusryčiauti., – pasakojo G.Petrauskas. – Komandoje jaučiasi, nesakyčiau, sugniuždymas, bet matosi nuleistos galvos. Kai darai tą, kuo tiki, stengiesi, bet tau nepavyksta ir gauni lengvą smūgį, reikia atsistoti. Bet tik pakartosiu nuvalkiotą frazę – stiprus ne tas, kuris stovi, o kuris kuo greičiau atsistoja nugriuvęs. Mums reikia atsistoti.“

Vos prieš vidurnaktį grįžę į viešbutį kankinančiai nakčiai, šeštadienį 16 val. 15 min. mūsiškiai vėl lips ant parketo ir pradės kovą dėl kelialapio į devyniolikmečių pasaulio čempionatą.

Į planetos pirmenybes pagal reglamentą patenka penkios geriausios Europos čempionato komandos. Tad Lietuva stumdysis dėl paskutinio bilieto su dar trimis varžovėmis – Juodkalnija, Vokietija ir Didžiąja Britanija.

Tiesa, kitų metų turnyro organizatoriai dar neaiškūs. 24sek žiniomis, gali būti, kad planetos čempionatą imsis organizuoti Rusija. Kadangi rusai jau pateko į pusfinalį, tai reiškia, kad galbūt Lietuvai užtektų užimti ir šeštąją vietą – tai yra šiandien įveikti Didžiąją Britaniją, ir mūsiškius kitąmet išvystume kaunantis su talentingiausiais pasaulio žaidėjais.

Rygoje teko girdėti gandų, kad rengti kitų metų pasaulio pirmenybes pretenduoja Lietuva ir Rusija, bet 24sek šaltiniai patikino, kad mūsiškiai neturi finansinių galimybių surengti tokio rango turnyrą.

G.Petrauskas su savo vyrais neieškos lengvesnio kelio. Jų brėžiniai aiškūs – šeštadienį reikia nugalėti Didžiąją Britaniją, o sekmadienį – Vokietiją arba Juodkalniją.

„Manau, kol kas mes dar nesuprantame kelialapio į pasaulio čempionatą svarbos ir pirmoje dienos pusėje gyvensime vakarykščiu pralaimėjimu. Bet stengsimės tą perversti į pozityvą ir ieškoti supratimo, kad patekimas į turnyrą priklauso tik nuo mūsų pačių“, – pabrėžė G.Petrauskas.

FIBA nuotr./Gediminas Petrauskas
FIBA nuotr./Gediminas Petrauskas

Krepšinio dievai pagailėjo Vaido Pauliukėno ir jam nereikėjo visą naktį sėdėti prie būsimo varžovo analizės. Lietuviai žais su Didžiąja Britanija, su kuria jau žaidė grupės varžybose ir šventė pergalę 93:82, tad visas skautingas jau padarytas.

Tiesa, britai bus šviežesni tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Vien patekimas tarp aštuonių geriausių jiems jau yra laimėjimas, o nesėkmę latviams ketvirtfinalyje jie patyrė kaip tik prieš Lietuvos ir Rusijos mačą – turėjo daugiau poilsio valandų.

G.Petrauskas tikisi rezultatyvių ir intensyvių rungtynių.

„Didžioji Britanija mums įmetė 37 taškus iš greitų atakų. Bet greitų atakų ne atkovojus kamuolį, o po mūsų metimų. Tai yra komanda, kuri žaidžia turbūt mažiausiai derinių čempionate ir jų krepšinis paremtas greitomis atakomis ir metimais per pirmas 8-10 sekundžių, – priešininkus analizavo treneris. – Jie neturi ilgo kamuolio įžaidimo. Jie visada bando greitai užatakuoti. Manau, taškų bus daug, nes bus didelis tempas. Tam mes naudosime didesnę rotacija. Natūralu, nes vėlai baigėme rungtynes ir žaidėjai jaus nuovargį. Gynyba vienas prieš vieną ir greitos atakos bus du pagrindiniai žaidimo aspektai.“

Yra ir trečias – žaidėjų galvos, kurios šeštadienį bus turbūt dar svarbesnės nei trenerio paminėti dalykai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos