2021 11 20

Po pertraukos dzūkus perlaužęs „Rytas“ iškovojo septintą pergalę iš eilės

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse pirmaujantis Vilniaus „Ryto“ (9-1) klubas išliks pirmoje vietoje. Sostinės ekipa po pertraukos išgliaudė dzūkišką riešutėlį ir namuose rezultatu 81:65 (21:17, 19:18, 22:13, 19:17) nukovė Alytaus „Dzūkiją“ (4-5).
Margiris Normantas
Margiris Normantas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniečiams vietiniame fronte tai buvo jau septintoji pergalė iš eilės. Vienintelį pralaimėjimą „Rytas“ dar spalio pradžioje patyrė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšininkams.

Po šio turo tokį patį pergalių ir pralaimėjimų balansą gali turėti ir Kauno „Žalgiris“, tačiau dėl triumfavo tarpusavio akistatoje lentelėje aukščiau bus „Rytas“. Kauniečių sekmadienį laukia mūšis su Utenos klubu.

„Dzūkija“ išliks septintoje pozicijoje.

Kovingai nusiteikę dzūkai dvikovos favoritams rimtai priešinosi per pirmuosius du kėlinius, per kuriuos surasdavo plyšelių varžovų gynyboje ir laikėsi per kovinį atstumą – 35:40.

Po pertraukos Giedriaus Žibėno kariauna parodė kitą savo veidą, o rungtynių baigtį nulėmė vilniečių spurtas trečiajame kėlinyje.

„Rytas“ keleto minučių atkarpą laimėjo net 13:0 ir žaibiškai susikrovė rekordinę 15 taškų persvarą (55:40), kurią išlaikė iki pat pabaigos.

Tiesa, rungtynės vilniečiams ir dar kartą neapsiėjo be nemalonių incidentų – ketvirtajame kėlinyje čiurną susižeidė komandos kapitonas Arnas Butkevičius, iš karto patraukęs į rūbinę.

„Ryto“ lengvasis puolėjas iki traumos žaidė puikias rungtynes – pelnė 8 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko net 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

Nugalėtojams po 15 taškų pelnė Mindaugas Girdžiūnas ir Ivanas Buva, 13 – Margirio Normanto ir Maurice'o Ndouro sąskaitoje.

Dzūkų klubui Joshua Newarkas sumetė 19 taškų.

Vilniaus „Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Ivanas Buva (7 atk. kam.) po 15, Margiris Normantas (7 rez. perd., 4 per. kam., 24 naud. bal.) ir Maurice'as Ndouras (6 atk. kam.) po 13, Gytis Radzevičius 9 (11 atk. kam., 18 naud. bal.), Arnas Butkevičius 8 (8 rez. perd., 18 naud. bal.).

Alytaus „Dzūkija“: Joshua Newkirkas 19 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 15 (6 atk. kam.), Adamas Lapeta 11 (8 atk. kam., 19 naud. bal.).