2022 10 22

Saldus revanšas – pasiektas: „Lietkabelis“ užgesino lemiamą „Ryto“ spurtą

Spalio 22-oji yra diena, kuri LKL mėgėjų kalendoriuose buvo apibraukta raudonai. Praėjusių metų finalininkai Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ stojo į kovą dėl abiem komandoms itin reikalingos pergalės. Ir tai atsispindėjo aikštėje – nors krepšinis nebuvo aukščiausios kokybės, kova buvo kieta iki pabaigos. Galiausiai pergalės šokį šoko Nenado Čanako auklėtiniai, palaužę „Rytą“ 79:70 (17:20, 20:13, 18:15, 24:22).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo įgijęs ir 15 taškų pranašumą (64:49), bet „Rytas“ ėmė mažinti atsilikimą ir, likus žaisti mažiau nei dvi minutes, komandas teskyrė du taškeliai.

Bet Panevėžio krepšininkai pergalės nepaleido. Željko Šakičius įkrėtė tritaškį, vilniečiai neužpuolė, o Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae sudėliojo taškus ant „i“.

Jamelas Morrisas surinko 20 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus nugalėtojams, K.Kullamae pridėjo 13 taškų ir tiek pat perdavimų.

„Ryto“ gretose su 16 taškų rezultatyviausias buvo Elvaras Fridrikssonas.

Pirmąjį tritaškį „Lietkabelis“ pataikė tik trečiajame kėlinyje, tačiau taiklumas nebuvo prastas: 32 proc. tolimų metimų (6/19) pasiekė tikslą. O štai „Rytas“ tritaškius metė tik 14 proc. (4/29) tikslumu.

„Lietkabelis“ laimėjo kovą dėl kamuolių 43:31 ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 20 prieš 12.

Tiesa, panevėžiečiai daugiau klydo – prarado net 20 kamuolių, vilniečiai – 14.

„Ryto“ duobė toliau gilėja. LKL čempionai vietiniame fronte krito trečią kartą iš eilės. Čempionų lygoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai pralaimėjo abejas rungtynes.

„Lietkabelis“ per šešerias rungtynes laimėjo keturis kartus LKL šiame sezone.

„Lietkabelis“: J.Morrisas 20, K.Kullamae 13, V.Lipkevičius ir Ž.Šakičius po 10.

„Rytas“: E.Fridrikssonas 16, M.Fosteris ir M.Echodas po 13, B.Varadi 10.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“

40 min. Geras buvo mačas. Jis baigėsi, panevėžiečiai švenčia.

Likus 21 sek. V.Lipkevičius ir K.Kullamae pelnė taškus, „Rytas“ neužpuolė. Panevėžys laimės šiandien – 77:69.

Likus 1:11 min. Ž.Šakičius pataikė iš toli – 72:67.

Likus 1:28 min. G.Masiulis pataikė vieną baudą – 67:69.

39 min. B.Varadi pataikė tritaškį ir „Lietkabelio“ persvara jau tik trys taškai – 69:66.

38 min. V.Lipkevičius pataikė labai svarbų tritaškį, bet „Rytas“ nepasiduoda – 69:63.

35 min. Klaidų duobėje atsidūrė „Lietkabelis“, o „Rytas“ ėmė vykdyti sugrįžimo misiją. E.Fridrikssonas mažino skirtumą iki septynių – 57:64.

34 min. J.Morrisas taiklus iš toli. Oho – 64:49.

33 min. M.Fosteris užsidirbo penktąją pražangą, o „Rytas“ skausmingai atsilieka – 49:61.

32 min. Dviženklis skirtumas Panevėžyje, kur šeimininkai pirmauja – 58:48.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 55:48

30 min. B.Varady įkrėtė tritaškį, o P.Murauskas surado sudėtingą dvitaškį. K.Kullamae neklydo nuo baudų linijos, M.Normantas pelnė taškus po verpstės.

29 min. M.Rubštavičius įkrėtė tritaškį su ketvirtąja M.Fosterio pražanga – 51:43.

28 min. L.Uleckas smeigė tritaškį ir „Lietkabelio“ persvara sumažėjo iki trijų taškų – 46:43.

27 min. V.Lipkevičius pataikė vos pirmąjį „Lietkabelio“ tritaškį šiandien – 46:38.

24 min. „Ryto“ taškų iš žaidimo po pertraukos teko laukti beveik keturias minutes. Klampus žaidimas, taškų nedaug, „Lietkabelis“ priekyje – 41:36.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 37:33

20 min. Skirtumas buvo padidėjęs iki devynių taškų (36:27), tačiau vilniečiai ketvirtį užbaigė sėkmingiau ir komandas skiria keturi taškai.

18 min. Koookį metimą pataikė V.Lipkevičius – 34:27.

17 min. Taškais iš po krepšio verčia taškus „Lietkabelis“ ir didina pranašumą – 32:27.

14 min. 18-metis P.Murauskas greitoje atakoje klaidina M.Fosterį ir krauna iš viršaus – 26:22.

Panevėžiečiai kėlinį pradėjo atkarpa 9:2.

12 min. B.Griciūnas dėjimu vedė į priekį Panevėžio komandą – 21:20.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 17:20

10 min. „Rytas“ užbaigė kėlinį greita ataka ir taškais. B.Griciūnas dar pataikė iš savo aikštės pusės, tačiau po sirenos.

8 min. „Lietkabelis“ laikėsi priekyje per vieną metimą, o M.Fosteris dvitaškiu su pražanga išvedė į priekį „Rytą“ – 16:15.

5 min. Dar vienas J.Morriso dvitaškis, labai akivaizdžiai atakuojamas E.Fridrikssonas „Ryto“ gynyboje. M.Fosteris pataikė tritaškį, jam baudomis atsakė J.Morrisas – 10:7.

3 min. E.Fridrikssono taškai greitoje atakoje lygino rezultatą, bet J.Morrisas toliau renka taškus – 6:4.

1 min. Rungtynės prasidėjo! Pirmuosius taškus pelnė J.Morrisas – 2:0. Per 46 sekundes net dvi pražangas užsidirbo B.Griciūnas.

Starto penketai:

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas, Stefanas Peno, Vytenis Lipkevičius, Giorgi Golomanas ir Benas Griciūnas.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas, Marcusas Fosteris, Lukas Uleckas, Gytis Masiulis, Evaldas Kairys.