2023 08 28 /14:44

Pratęsimo dramą laimėjusi Naujoji Zelandija išlaikė galvą virš vandens

Svarbią pirmąją pergalę FIBA pasaulio krepšinio čempionate iškovojo Naujosios Zelandijos rinktinė, pirmadienį C grupės mače po pratęsimo 95:87 (21:18, 25:19, 19:20, 20:28, 10:2) įveikusi Jordaniją.
Naujosios Zelandijos rinktinė
Naujosios Zelandijos rinktinė / FIBA nuotr.

Okeanijos atstovams ši pergalė leidžia svajoti apie vietą kitame varžybų etape, tuo tarpu antrą pralaimėjimą patyrusiai Jordanijos komandai dabar jau teks kautis tik paguodos turnyre dėl 17-32 vietų.

Pratęsimo metu Naujosios Zelandijos rinktinės sėkmę lėmė geležinė gynyba.

Okeanijos atstovai per pirmas keturias papildomo laiko minutes varžovams leido įmesti vos du taškus ir galiausiai šventė labai svarbią pergalę.

Izayah Le‘Afas nugalėtojams pelnė 23 taškus, o Jordanijos neišgelbėjo ir Rondae Holliso-Jeffersono šou.

Jis taikliu metimu Azijos ekipai išplėšė pratęsimą, iš viso pelnė 39 taškus, bet to pergalei neužteko.

Paskutiniame ture Naujoji Zelandija kausis su Graikija. Tikėtina, kad šio mačo laimėtojas žengs į kitą etapą.

Naujoji Zelandija: Izayah Le‘Afas 23, Shea Ili 15 (10 rez. perd.), Finnas Delany 14 (7 atk. kam.), Yannickas Wetzellis 13 (6 atk. kam.), Isaacas Fotu 11.

Jordanija: Rondae Hollisas-Jeffersonas 39 (9 atk. kam.), Freddy Ibrahimas 22 (9 rez. perd.), Ahmetas Duverioglu 19 (10 atk. kam.).

Standings provided by Sofascore

G grupėje dramatišką pergalę šventė Dramblio Kaulo Kranto komanda, paskutinėse sekundėse 71:69 (15:20, 22:15, 17:21, 17:13) palaužusi Iraną.

Rungtynių pabaigoje netrūko dramos. Solo Diabate prasiveržęs link krepšio gavo bloką, bet uždirbo ir diskutuotiną pražangą, kurią sušvilpė Lietuvos arbitras Gvidas Gedvilas.

Iraniečiai ėmė karštai protestuoti ir gavo techninę pražangą. S.Biabate sumetė tris baudas iš išvedė afrikiečius į priekį (71:69), o paskutinis sudėtingas Behnamo Yakhchali tritaškis tikslo nepasiekė.

Dabar norint patekti į kitą etapą, Dramblio Kaulo Krantui paskutiniame mače reikės įveikti Braziliją.

Grupės favoričių Brazilijos ir Ispanijos akistata vyks vėliau pirmadienį.

Dramblio Kaulo Krantas: Nisre Zouzoua 17, Amadou Sidibe (5 atk. kam.) ir Maxence‘as Dadietas – po 10, Solo Diabate 9.

Iranas: Behnamas Yakhchali 19, Mohammadas Amini 15, Hamedas Haddadis 9 (8 atk. kam.).