2021 06 18

Pirmas testas – sėkmingas: Lietuva pasiruošimą pradėjo triuškinančia pergale

Lietuvos rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasiruošimą olimpiniam atrankos turnyrui. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Kaune draugiškose rungtynėse 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:12) nukovė Dominikos Respublikos nacionalinę ekipą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Per pirmus du kėlinius Lietuvos krepšininkai turėjo problemų gynyboje, mat per 20 minučių praleido 41 tašką, tačiau antrojoje mačo dalyje perlaužė varžovus.

Rezultatyviausias su 17 taškų Lietuvos komandoje buvo Jonas Valančiūnas, kuris dar atkovojo 6 kamuolius. Martius Grigonis pelnė 13 taškų, bet prarado net 5 kamuolius.

Lietuviai pataikė net 79 proc. dvitaškių (31/39), tritaškiai į krepšį skriejo 35 proc. taiklumu (6/17). Iš baudos aikštelės mūsų šalies rinktinė suvertė 54 taškus.

Varžovų komandoje nė vienas žaidėjas nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Kovą dėl kamuolių Lietuva laimėjo 35:25, lietuviai atliko net 28 rezultatyvius perdavimus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lietuva - Dominikos respublika

Penktadienio draugišką susitikimą praleido traumą besigydantis Mantas Kalnietis ir vėliausiai klubinį sezoną užbaigęs Gytis Masiulis.

Ateinantį antradienį, birželio 22 dieną, lietuviai žais prieš Rusiją, o ketvirtadienį, birželio 24-ąją, dar sykį testuos Dominikos Respublikos ekipą.

Rinktinės treniruočių stovykla prasidėjo tik trečiadienį, joje dalyvauja 14 krepšininkų, besiruošiančių birželio 29-liepos 4 dienomis Kaune vyksiančiai olimpinei atrankai.

Lietuvos rinktinei kelią olimpinės atrankos grupių etape pastos Venesuelos ir Pietų Korėjos rinktinės. Kitoje, B grupėje rungsis Lenkijos, Angolos ir Slovėnijos ekipos.

Lietuva: J.Valančiūnas 17 (6 atk. kam.), M.Grigonis 13 (5 kl.), L.Lekavičius 12 (5 rez. perd.), E.Bendžius ir D.Sabonis (6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 9, T.Dimša ir M.Kuzminskas po 7, R.Jokubaitis 6 (6 rez. perd.), T.Sedekerskis 4 (8 atk. kam.), R.Giedraitis 2.

Dominikos Respublika: R.Mendoza ir V.Lizas po 9, L.Santosas ir A.Henriquesas po 8.

Rungtynių eiga. Lietuva – Dominikos Respublika

Ketvirtas kėlinys.

35 min. Intrigos nebėra, R.Miniotas šauna tiksliai iš toli – 84:54.

33 min. Laužo varžovų lanką ketvirtojo kėlinio pradžioje dviem galingais dėjimais J.Valančiūnas – 81:54.

Marius Milašius Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas

Lietuvos rinktinės trenerių štabas ploja po Mindaugo Kuzminsko tritaškio su trečiojo kėlinio sirena, bet dar labiau nei šis epizodas juos džiugina lietuvių gynyba: dominikiečiai sukrapštė vos 9 taškus ir pataikė 4 metimus iš 16, dažniausiai atakuodami jau baigiantis atakos laikui.

Trečias kėlinys. 73:50

30 min. Kėlinį tritaškiu uždarė Kuzia – 73:50.

29 min. L.Lekavičius didina skirtumą jau iki 18 taškų – 68:50.

26 min. M.Grigonis šauną tiksliai iš toli po minutės pertraukėlės – 60:47.

„Geri metimai, mesk toliau“, - Darius Maskoliūnas taip ragina Eimantą Bendžių, prametusį du iš eilės laisvus tritaškius. Panašu, kad rankos taiklumas Lietuvos rinktinės vyrams per atostogas kiek išsiderino – kol kas taiklūs tik 4 tritaškiai iš 13.

24 min. Susikrimtęs D.Maskoliūno veidas. Lietuviai vėl neapsigina prieš varžovų „du prieš du“.

22 min. Sėkminga varžovų ataka ir mažėjantis Lietuvos pranašumas – 52:43.

Antras kėlinys. 50:41

20 min. Kėlinys užbaigtas netaikliu A.Butkevičiaus tritaškiu.

Dominikos Respublikos krepšys lietuviams kol kas platus lyg vandenynas. Didžiąją dalį metimų iš po krepšio verčiantys šeimininkai metė 18 dvitaškių, o prametė tik vieną. Bet Darius Maskoliūnas turi priekaištų dėl gynybos, ypač gaudant varžovų metikus – šie smeigė jau šešis tritaškius.

18 min. Jei Dominikos krepšininkai renka daugiau nei 40 taškų per 18 minučių, gynyba, reiškia, neveikia – 46:41.

16 min. J.Valančiūnas krauna kamuolį iš viršaus po R.Jokubaičio puikaus perdavimo – 39:32.

14 min. Nesportinė pražanga M.Kuzminskui. Per draugiškas rungtynes taip skriausti varžovų gal ir nereikėtų.

Mindaugas Kuzminskas trumpam užsimiršo, kad tai – krepšinio, o ne ledo ritulio rungtynės. Į bėgantį varžovą įsirėžęs lietuvis nubaustas nesportine pražanga. Bet dominikietis pykčio užantyje nelaiko – atleido lietuviui, kai šis atėjo atsiprašyti.

13 min. Skirtumas buvo sumažėjęs iki vos dviejų taškų, bet L.Lekavičiaus tritaškis ir M.Kuzminsko išbėgimas į greitą ataką vėl didina persvarą – 33:26.

Pirmas kėlinys. 28:20

Solidus Domanto Sabonio startas. Jam pasirodžius aikštėje, absoliučiai visos Lietuvos rinktinės atakos eina per jį, o vos per kelias minutes Domas jau pelnė 6 taškus ir sukūrė kelias progas komandos draugams.

9 min. D.Sabonio du iš eilės puikūs epizodai, po jo dėjimo Lietuva įgauna apčiuopiamą persvarą – 24:16.

5 min. Lietuviai stringa gynyboje ir kol kas priekyje trimis taškais po D.Sabonio dvitaškio – 13:10.

2 min. J.Valančiūnas dėjimu atidarė Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą – 2:2.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Išvadas daryti dar anksti, bet pirmosiose rungtynėse Darius Maskoliūnas į startinį penketą leidžia tik vieną iš dviejų Lietuvos žvaigždžių – Jonas Valančiūnas pradeda aikštėje, Domantas Sabonis – ant suolo. Įdomu bus stebėti, kiek šie bokštai rungtyniaus kartu.

Už lango vasara, bet vasariškų akcentų netrūksta ir „Žalgirio“ arenoje. Šiandien lietuviai pristato naujas aprangas, kurios turi potencialo tapti šios vasaros mados klyksmu!

Komandų starto penketai:

Lietuva: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Jonas Valančiūnas.

Dominikos Respublika: Adonysas Henriquezas, Gelvisas Solano, Victoras Lizas, Angelis Nunezas, Jonathanas Araujo.

Sveiki sugrįžę į „Žalgirio“ areną! Čia šįvakar bus vėsiau nei karščio bangos užkluptuose Lietuvos paplūdimiuose, bet oro kondicionieriai, dvi Lietuvos superžvaigždės iš NBA ir rinktinių krepšinis, panašu, lietuvių pernelyg nesudomino. Likus pusvalandžiui iki rungtynių starto į aikštę išbėgusią Lietuvos rinktinę pasitiko vos vieno kito sirgaliaus plojimai.